bugün

E DEVLETTEKi UYGULAMAYI DiKKATE ALIRSAK TARAFIMIN GERÇEĞi

DEDEM-----------------------------------------BABANNEM
HASAN ----------------------------------------FATMA
babası---annesi--------------------------------babası--hakkı
Ali osman--habibe----------------------------annesi--hatice
onun babası..hasan
annesi....sultan
Hasan ın babası---Hasan
Hasan ın annesi---zeynep

kafam karıştığı için bu kadarını yazabildim. sağlam kafayla diğerlerini de yazıcam
ya da şöyle veriyim 1839 a kadar diğer iismleri

mustafa
ayşe
şaban
fatma
selim
emine
mustafa
asiye
kezban
ayşe
ismail
gülsüme
bekir
hanife
emrullah
kezban
dedenin dedesinin kızılderililerin yaşadığı bir bölgede doğmuş olduğunu öğrenmek kadar şaşırtıcı olmayan durumdur.
gururlandırır,

bunu da yazayım bari...
Ateistim ama ne diyeyim.
(bkz: allah kolaylık versin)
herkes şaşkın

herkes şok.

kastamonulu olmak gurur vericidir. beni tebrik ettiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ederim :-)
düşünüyorum da

çok enteresan, değil mi ağalar :-)
boşvermek gerekir, seçemezsin sonuçta.
Türk ya da ermeni olmaktır.
insan hiç olmazsa bi çıkıp ürgübü falan gezer amk.
Eski varoşlardan olduğunuzu gösterir. Köylü sefil dedelerinden utanmak yerine burada yazman da utanmaz oluşuna yorulabilir tabii. Ulan ne insanlar var be. Yüzü bile kızarmıyor yaptığı pislikten amk.
mutluluk verir. orta asyadan göçerken bizimkiler kastamonuya uğramış muhtemelen "hımm burası yemyeşil lan denizde var mis gibi burada kalalım nesiller boyu" demişler gibi.
sağlam bir coğrafya bulup oranın nimetlerinden yararlanmayi bilmiş bir nesildir. Suyu yeşilliği denizi her şeyi var daha ne olsun iç anadolunun cöllerinde dogunun dağlarında mi yasasaydilar aq.
Hiç mi başka ilden kız alıp vermediniz, çankırı yozgat'a bari inseydiniz, ne de olsa birbirinize yakınsınız; hepiniz akraba mı oldunuz len?

Hüzünlü bir durum tabi.
Isterseniz tartismayalim?...

görsel
bizimki 1839 a kadar gidiyor ama adam çıkmış 1870 lerdeki soyuna sanki daha geriye gidiyormuş gibi muamele yapıyor.
bence bu hiçbir şey . arkadaşımın sülalesi çorumda aynı mahalleden 180 yıldır çıkmamış.
bence bu hiçbir şey . arkadaşımın sülalesi çorumda aynı mahalleden 180 yıldır çıkmamış.