bugün

https://scontent-frt3-1.x...0e03d2762&oe=586CE241
görsel
görsel
görsel
Bu günde milletimi iradesini nasıl savunduğunu görünce, ileride işim nerede olursa olsun milletim için calisAcagim dedim. inşallah son nefesime kadar çalışacağım.
görsel
görsel
görsel
https://galeri13.uludagso...be-girisimi_1196103_m.jpg
(bkz: fetö nün 1990 yılında darbe planlaması)
söylemeye dilim varmıyor fakat hala bu konuda suphelerin olduğu açık. Ne olmuş ne bitmiş tarih gösterecek bakalım.
darbe mi? çoğu insanın aklında olan soru.
görsel
(bkz: 15 temmuz araştırma komisyonu)
Üzerinden 3 ay geçmesine rağmen, üzerindeki sis perdesinin hala kalkmadığı darbe girişimidir ?
Darbenin hükümeti kim olacaktı?
Siyasiler bu işin neresinde ?
Darbeyi saat 21.00'a alma emrini kim verdi ?
Bunun gibi yüzlerce soru var ?

Ancak beni asıl korkutan şey, bu adamlar hani diyorlar ya 40 yıldır yapılanıyorlar diye ? bu adamların b ve c planları yok mu ? 40 yıllık birikimleri şuan cezaevinde mi ? Her seferinde daha şiddetli bu ülkeye hainlik yapıyorlar.
Darbe toplantısı yapılan evde darbecinin parmak izi bulundu
--spoiler--
FETÖ imamı Adil Öksüz’ün subaylarla toplantı yaptığı ev incelendi. Evde, Akar’dan darbe bildirisini okumasını isteyen subayın parmak izi bulundu...
Darbe girişimi sonrası gizli tanık olan ve izmir'de ifade veren bir general, halen aranan ‘Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz ile birlikte ‘'Darbe toplantısı'' yaptıklarını açıkladı, toplandıkları evin adresini de verdi. Evde yapılan incelemede alınan parmak izlerinden biri, darbeci Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık'ın parmak izleriyle eşleşti. Harmancık, Akıncı Üssü'nde “Ölümü göze aldık'' diyerek Hulusi Akar'dan ‘'Yurtta Sulh Konseyi'' imzalı darbe bildirisini okumasını istemişti.
TEBLiĞ EDEN ‘iMAM' ADiL ÖKSÜZ
Gizli tanık olan generalin ifadesine göre, Adil Öksüz, YAŞ üyesi Akın Öztürk, Kuzey Deniz Saha Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, Genelkurmay Plan ve Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile Ramazan Bayramı tatili süresince Ankara'da bir villada buluştu.
Darbeye katılacak komutanlar, teker teker çağırılıp görevleri tebliğ edildi. ifadenin ardından harekete geçen savcılık, adresi tespit etti, polis de villadan parmak izi örnekleri aldı. Parmak izleri karşılaştırıldı. izlerden biri, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Harmancık'ın parmak izi ile eşleşti.
AKAR'A BiLDiRiYi OKUTMAK iSTEMiŞTi
Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, mağdur sıfatıyla verdiği ifadede, Tuğamiral Harmancık'ın, kendisinden darbe bildirisini okumasını istediğini söylemiş ve “Ömer, elinde 2 yapraktan oluşan bir metni okudu ve ardından bana uzatarak ‘Komutanım siz bunu imzalayıp TV de okursanız her şey çok güzel olacak'' dedi. Ömer, Meclis bombalanırken, ölümü göze aldıklarını söylüyordu” demişti.

Bu arada yapılan soruşturmada, 15 Temmuz gecesi, Org. Hulusi Akar ile kuvvet komutanlarının rehin tutulduğu Ankara'daki Akıncı Üssü'nde, örgütün ‘Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün yanı sıra, 6 sivilin daha olduğu ortaya çıktı. Bu isimlerden 5'i tutuklandı, 16 Tummuz'da serbest bırakılan Öksüz dışındaki bir sivil imam ise aranıyor.
--spoiler--
Girişim değil gerçekleşmiş darbedir.
ergenekoncular, fettulahçılardan intikam aldılar. türkiye'yi amerika'dan kopartıp rusya'ya bağladılar.
Kılıçdaroğlu: Darbenin siyasi ayağı hâlâ bir kara kutu
--spoiler--
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklamalar ve darbenin siyasi ayağına yönelik açıklamalarda bulundu.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Darbe girişiminden sonra birçok kişi gözaltına alındı, tutuklandı veya mesleğinden oldu. Ancak darbenin siyasi ayağı hala bir kara kutu! Milletin adamı olduğunu iddia eden zat çıkarları uğruna milleti mağdur ediyor. Ben ve partim cadı avı mağdurlarının sonuna kadar yanındayız” ifadelerini kullandı.
--spoiler--
Darbeci pilot: Saray’ı bilerek vurdum
--spoiler--
15 Temmuz ihanet gecesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı bombalayan pilot Müslim Macit'in yeni ifadesi ortaya çıktı. Macit'in ifadesinde bir başka darbecinin 16 Temmuz sabahı "Karacılar erken başladı, o nedenle harekâta erken başlandı" diye 'yakındığını' söylediğini öğrenildi.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı bombalayan pilot olarak kamuoyunda bilinen Müslim Macit'in, 30 Eylül'de ikinci kez ifadesi alındı. Macit ifadesinde, “Bizim yani hizmet hareketinin, cemaatin darbe yaptığımızı biliyordum. Bilerek atış yaptım” dedi. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre; bombalanacak yerlerin emirlerini veren Albay Ahmet Özçetin'in de bu talimatları sivillerden aldığını iddia eden Macit, ikinci ifadesinde özetle şunları anlattı:
“ATIŞ SERBEST”
Deskte Mete Kaygusuz Yüzbaşı, Ahmet Tosun Yüzbaşı ve Albay Ahmet Özçetin vardı. Özçetin'in emir aldığı kişiler gazinodaydı. Hakan Evrim, Kubilay Selçuk ve tanımadığım sivil şahıslar vardı. Tosun yüzbaşı, Mehmet Fatih Çavur'dan aldığı talimatları telsizle uçağa iletmeye başladı. Çavur talimatları Ahmet Özçetin'den alıyordu. Tosun da havadaki uçaklara ‘Meclis'e atış serbest, Kızılay'dan alçak irtifa uçuşu yapın, Türksat'a atış serbest, Genelkurmay'dan alçak geçiş yapın' talimatları vermeye başladı.
HAVA KUVVETLERi KOMUTANI ABiDiN ÜNAL iDDiASI
Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'ın 141. filoya gece yarısı getirildiğini biliyorum. Elleri bağlı değildi. Bizlere ‘iyi akşamlar, kolay gelsin' diyerek geçti.
“KÜLLiYE'YE DALDIM”
Kalkmadan önce verilen koordinatı uçağa girdim. Jandarma Genel Komutanlığı önünü gösteriyordu. Kuleden Yarbay Hakan Karakuş ‘koordinat üzerinde beklemeye devam et sonra talimat vereceğiz' dedi. Sonra koordinatın yanındaki kavşak, caminin önü, koordinatın batısı diye tariflerde bulundu ben ‘batıda bir şey yok' deyince Karakuş diğerlerine atış serbest deyince kavşağa bir tane MK 82 görerek ve dalarak atış yaptım. Sonra tekrar havalandım. Bu sefer de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, oradaki cami yakınlarına dalarak ve görerek atış yaptım. Caminin yanına da bir bomba attım. Daha sonra Erzurum'dan kalkan uçaklar beni önlemeye geldiler. Ben de bunun üzerine üsse geri döndüm. Bu esnada bizim yani hizmet hareketinin, cemaatin darbe yaptığımızı biliyordum. Bilerek atış yaptım.”
Ben televizyonda Adil Öksüz'ü gördüm. Kendisini tanımıyordum. Darbeden sonra yakalanıp cezaevine gittiğimizde aramızdaki konuşmada, Yüzbaşı Kaygusuz, bana Adil Öksüz'ün de orada olduğunu söyledi. Sivil kıyafetli 5-10 kişi sürekli telefonlarla irtibat halindeydi. Aynı zamanda beden dillerinden eylemi koordine ettikleri anlaşılıyordu. Ahmet Özçetin'in de ifademde bahsettiğim bu sivil kişilerden bilgi veya talimatları aldığını düşünüyorum.
5 KiŞi BiLiYORDU
Mehmet Fatih Çavur'un darbe emrini kimlerden aldığını bilmiyorum. Bize isim söylemedi. Ancak 5 kişinin bildiğinden bahsetmişti. Karakuş Yarbay, ‘gece ilerleyen saatlerde harekât başlayacak, ihtiyaç olursa sizi çağıracağız' diye brifingde söylemişti. 16 Temmuz sabahı harekât niçin başarısız oldu diye aramızda konuşurken Özgür Özgün'ün, ‘Karacılar erken başladı, o nedenle harekâta erken başlandı' diye söylediğini hatırlıyorum.
--spoiler--
habertürk gazetesinden ömer dinçer in (eski m.e.bakanı ) fetö, cemaat, 2004 mgk sı ve sonrası hakkındaki yazısı.

http://www.haberturk.com/...gil-ergenekonun-ifsasidir
hüseyin gülerce nin yazısı.

http://www.star.com.tr/ya...ut-emzirdim-yazi-1155063/
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
--spoiler--
15 Temmuz’da FETÖ’cü polislere ‘askere yardımcı olun’ talimatı verilmiş!..
Komiser Yardımcısı Çağlar Aydın, 15 Temmuz gecesi telefonuna “askerlere yardımcı olun” şeklinde mesaj geldiğini söyledi. Aydın’ın itirafına göre telefonuna yüklenen programın ByLock olduğu anlaşılıyor
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi Komiser Yardımcısı Çağlar Aydın, darbe gecesi telefonuna “askerlere yardımcı olun, zorluk çıkarmayın” diye mesaj geldiğini itiraf etti. 16 Temmuz'da gözaltına alınan Aydın daha sonra çıkarıldığı 10. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı. Aydın'ın ifadesine göre telefonuna yüklenen programın FETÖ'cülerin kullandığı ByLock olduğu anlaşılıyor.
PROGRAMI 2015'TE YÜKLEDiLER
FETÖ'cü komiser yardımcısının çarpıcı ifadeleri şöyle: “Geçen yıl ramazan ayında bir iftar yemeğine gittim. Telefonuma gizli bir program yüklediler. Ama telefonu senden alıyorlar. Kendileri yüklüyor programı. Ara kablo takıyor, USB'li o yüklüyor. ‘Buradan biz sohbet edeceğiz' dediler.
Atılan numarayı görmüyorsunuz yani mesajı kimin attığını görmüyorsunuz. Kime gittiğini bilmiyorsunuz. isim yerinde böyle şifreli rakamlar harfler var. Programın yeni sürümü için bana oradan yazıldı. Beni bu Anadolu Yakası'ndan sorumlu abisi eczanesine götürdü. Orada tekrar sürümü güncellediler ve telefonumu geri verdiler. Herkes o kişiye abi diyordu. Komiserlerden sorumlu abi. Eczacı Habip E. sürekli ‘Bugün şu ayet ve hadis okunsun, Fuat Avni ne yazdı görüyor musunuz, kolumuz nasıl uzun' diye yazıyordu.”
ASKER VE MiT HAZIRLIK YAPIYOR
“2 ay önce asker ve MiT'in bir çalışma içinde olduğunu yazmıştı. Ben, asker ve MiT'in bize karşı yani Fetullahçılarla alakalı bir çalışması olduğunu zannetmiştim. Kısa süre sonra harekete geçileceğini yazmıştı. MiT'in wikileaks tarzı internete bilgi sızdıracağını yazmışlardı. Biz de oraya mesaj gönderebiliyorduk ama kimin ‘tamam' yazdığını bilemiyorsunuz. Orada 5-6 tane rakamlar var. Biri yazıyor sanki sana yazmış gibi ama başkaları da tamam diyor. O gece sabaha karşı askerlere yardımcı olun, zorluk çıkarmayın diye mesaj gelmiş. Ben onu görünce fıttırdım.”
--spoiler--
görsel
görsel
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar