bugün

uzak diyarlarda on üç can
terörle mücadele değil, terörle müzakere edildiğinin göstergesidir.
terörle mücadele ile daha nice 13'lerin bir hiç uğruna öleceğini gösterir.
yazık günah değil mi 13 cana, yazık günah değil mi o 13 canı bekleyen anaya babaya kardeşe sevgiliye arkadaşa?

toprak dediğin şey bir ananın göz yaşından daha mı değerli, sen hiç şehit verdin mi de vatan sağolsun?
vatan yine sağolsun, ama o 13 vatan evladı da sağolsun...
allah bin belalarını versin inşallah tez zamanda. züriyetsiz köpekler. bundan sonra gördüğüm her kürtün ağzına mıçmazsam şerefsizim ulan. bitti o insan ayrımı olmasın muhabbeti artık. ayrıca kimsede klavye delikanlılığı yapmasın ötmesi kolay yüreği olan kalkıcak şehrindeki eyleme gidicek!
büyük orta doğu projesi ve yeni dünya düzeni için uygulanan politikalar,başa getirilen siyasiler yıllardır aynı model yapılmak istenen ortada.olan bizim gibi yalnız ve güzel ülkelere ve insanlarına oluyor.olumsuzluklara sadece iki gün üzülüyoruz sonra yeni bi şey çıkıyo ve unutuyoruz her zaman ki gibi.uyutulan bir neslin parçasıyız.
allah belasını versin terör örgütünün ve destekçilerinin. umarım hepsinin evladı da birgün ailesinde uzaklarda can verir de anlarlar evlat acısını.

ne desek boş ne söylesek boş. sanırım yapılacak en iyi şey şehit ailelerini ziyaret etmek olur.
terörü bitireceğim diye atıp tutuyordun meydanlarda !

demokrasi, refah ülke masalları anlatıyordun.. destek verin yeter diyordun..

bir açılımdır başlattın, açıldığımız yerden çok fena skmeye başladılar ?

demokrasi dedin, canımıza kastedenler meclise girdi ! refah ülke dedin, işçinin anasını ağlattın ?

ergenekon dedin, komutanların alayı içeride, dışarıdakileri de şerefsizlerin pusularında yem ettin !!

ve bu ülkenin yarısı sana oy verdi.

anlamadığım şu ;

sen ve sana oy veren bunca insan mı çok akıllı ? yoksa seni hiçe sayan biz mi geri zekalıyız?

kendinden emin konuşurken iyisin meydanlarda ! hadi, çık, meclisten karar çıkart operasyon için. yiyor mu? sen bunu yap, ben de şu klavyede yazan parmaklarımın alayını kırayım !

yok hacı yok. çok canımız yanar daha.

akp için, chp için meydanları dolduranlar ; nerdesiniz ? 13 askeriniz öldü be.. 13 can !

hadi, çıksanıza meydanlara, ne oldu da sus pus oldunuz? desteklediğiniz parti başa geçsin diye konvoylar, mitingler filan fink atarken, senin canına kastediyorlar, nerdesiniz ulan !

kimseye birşey demiyorum.

allah bizim belamızı versin ! ki veriyor zaten.

13 kardeş. özür dilerim sizden. özür dilerim. hakkınızı helal etmeseniz yeridir, ama helal edin.. sizin canınıza değil, tırnağınıza değmeyiz biz..
her açıdan tsk zafiyetini gösteren durumdur.

öncelikle her yeri sebil gibi asker kaynayan bir yerde , kaçırılma olayının yakınında olan bir yerde terörist gelecek pusu kuracak 13 askerimizi öldürecek ve onca askerin arasından buharlaşıp kaçacak öylemi?
en başta ben ve artık birçok kişi tsk nın bu saçma masallarına inanmıyor.

1-güyya terörle mücadele de tecrübe kazanmış olan tsk kalkıp da böyle bir hata yapamaz.
2-o teröristler oradan öyle elini kolunu sallayarak çıkamaz.
3-7 terörist kaybı gayet net görünüyor ki sallamasyon.

besbelli ki bu askerler satıldı. bizzat bu postalseverler tarafından satılmıştır.
evet ergenekon diyorum. yoksa mümkün değil.
heron skandalı türünde , kendi mayınımızın üzerine kendi askerimizi gönderme türünde bir vaka dır bu.

muhtemelen ülke karmaşaya sokulsun diye kurban edildi bunlar.
birde edebiyat parçalayıp
"akp için, chp için meydanları dolduranlar ; nerdesiniz ? 13 askeriniz öldü be.. 13 can !"
diyenler vardır.

ne yapmak lazım? sokaklarda kıytırık bir kaç yürüyüş düzenlenecek , kıytırık siyah kurdele eylemleri falanlar filanlar... hiçbir işe yaramaz.

bu eylemin amacı nedir? huzur bozmak. işe yarıyor mu? artık hayır! ne yazıkki pek de umrumda değil artık. neden? şayet umursarsam bu olayı planlayanlara hizmet etmiş olacağım.

birde lafı "komutanlar ergenekondan içeride o yüzden oldu" ya getiren postalcılar vardır.
askerlik yapmış olan her türkiye cumhuriyeti vatandaşı bilir ki o komutanların görev sırasında yaptıkları tek şey süper lüks lojmanlarında ense yapmak , ara sıra kıytırık denetlemelere çıkmak o kadar. yoksa saldıray berk in güyya kontrol ettiği kars merkez de askerlik yaptım. formalite icabı kontrol formalite icabı yapılan birsürü iş vs. kısacası tüm komutanları alıp içeri atsanda tsk daki olaya hiçbir etkisi olmaz.
bu olay ilk değil, hepimiz biliyoruz ki son da değil.
daha önceden de şehit verdik,
17 şehit verdik,
13 şehit verdik,
erdal sarızeybek zamanında nice pusular yedik,
nice şehitler verdik.
yani sürekli şehit veriliyor, 60 yıllık terör geçmişimiz var bizim beyler, 60 yıllık.
asala'sı olsun, pkk'sı olsun, demek ki bizim terör sorunumuz var.
ister israil destek çıksın, ister amerika, isterse başka bir devlet.sonuçta o sorunu yok edemiyoruz biz.
demek ki vurmakla,öldürmekle halledemiyoruz biz bunları.
devlet eğer ki 60 yıldır terörle mücadele planı yapmamışsa, bir paketi yoksa bununla ilgili, sorun bizden, onlardan öte devlettedir arkadaş.

amacım devlete yüklenmek falan değil, kötülemek de değil.ama biz şehitler verdikçe devlet büyükleri sadece "vatan sağolsun" diye açıklamalar yapıyorsa, ben itiraz ederim buna arkadaş.
siz 60 senedir bir plan yapmamışsınız derim, şimdiki göz yaşları boşuna derim.
daha bu hükümet 10 senelik arkadaşım falan demeyin sakın bana, 10 sene az bi zaman değil, sözüm akp'ye, sözüm chp'ye, sözüm anap'a, sözüm dyp'ye, sözüm dsp'ye, sözüm mhp'ye, sözüm saadete, sözüm fazilet'e, sözüm 60 senedir başa geçen her partiye, meclise giren her vekile.
siz orda plan yapmadığınız sürece biz burda gözyaşı dökmeye devam ederiz, yine cenaze arabaları şehit taşır, yine ambulanslarda analarımız hastanelere taşınır, yine babalarımızı bir köşede gözleri dolu dolu sigara içer.
söylenecek çok şey varken sadece ruhları şad olsun diyorum lakin el bombasıyla yangın olayı kafamı kurcalamıyor değil !
akp'ye oy verenlerin 13 insanın daha vebalini üstüne almasına sebep olan olaydır. akp'ye oy vermedim ve bunun için çok huzurluyum.

öte yandan, 13 insan öldü; güney doğu özerklik ilan etti; bu amına koduğumun türk halkı nerde lan ? bu muyuz biz ? aziz hapse girer binlerce kişi sokağa dökülür, 13 şehit var millet götünü devirip yatıyo.

an...ı s...yim o..s.u ç.c..la.ı
akp ye oy verenlerin vebalini üstüne neden alacaklarının açıklanması gereken olaydır.
chp ye oy verince chp %90 la iktidara gelince bu olay gerçekleşmeyecekmiydi?

akp ye oy verdim ve bunun için çok huzurluyum. belli ki akp birilerinin kuyruğuna basmaya devam ediyor. belli gelişmeden güçlenmeden rahatsız olanlar var.

her terör olayında olduğu gibi bu olaydan da siyasi rant elde etmeye çalışacak olan postalcılar olacaktır. zira halkımız artık bu postalcılara kulak asmıyor.

27 mayıs 2009 çukurca'da mayın patlaması nda gördük, suçlu kim çıktı? pkk mı? hayır. tsk! kendi koyduğu mayının suçunu pkk ya neden atıyor? o mayının yeri bilinmiyormuydu? yersen bilinmiyordu.

ekşiden ufak bir alıntı yapayım.

(bkz: 21 ekim 2007 hakkari pkk çatışması) 10'dan askerin öldüğü, 8 askerin kaçırıldığı olaydan önceden haberdar olunduğu ortaya çıkıyor, saldırıdan bir gün önce mühimmat azaltılıyor...

(bkz: 10 mayıs 2008 şemdinli aktütün pkk çatışması) saldıranların 1 aydır izlendiği ortaya çıkıyor, saldırının da uydudan görüntülendiği belgeleniyor, yardım gitmemiş...

(bkz: 27 mayıs 2009 çukurca da mayın patlaması) askerlerin ölümüne yol açan mayının asker tarafından döşendiği ortaya çıkıyor...

(bkz: 17 nisan 2010 samsun polis katliamı) 12 gün öncesinden saldırının istihbaratı kurumlar arasında paylaşılmış...

(bkz: 1 mayıs 2010 sarıyayla karakol baskını) saldırı bölgesine 12 saat boyunca yardım gönderilmiyor...

(bkz: 31 mayıs 2010 iskenderun saldırısı) köylüler 1 gün önce jandarmaya ihbarda bulunuyor, jandarma köylüleri susması için korkutuyor...

(bkz: 19 haziran 2010 gediktepe karakolu saldırısı) istihbarat önceden verilmiş ancak saldıranlar çoban zannedildiği için bir şey yapılmamış...

(bkz: 28 haziran 2010 tsk nın çardak saldırısı) öldürülen 2 kişinin terörist olduğu açıklanıyor, sonra bunların çoban olduğu ortaya çıkıyor...

(bkz: 22 haziran 2010 halkalı terör saldırısı) mit ve emniyet üç hafta önce kurumları uyarıyor...

yazanın ellerine sağlık.

bilmem birşeyler ifade ediyor mu?
ne ilkti ne de son olacak, vatan uğruna ölünür de elbet. mücadelemiz devam ediyor. duygusal yaklaşımları bir kenara bırakın. güçsüz değilsiniz, bu ülke bizim bunların değil.
kendi ülkemizde eğilen baş olmamalıyız.

analar ağlar, askerin şehit olur güneş yine doğar, doğacak, doğmalı!
güçsüz değilsiniz, bu ülke bizim bunların değil.
kendi ülkemizde eğilen baş olmamalıyız.
ağlayarak, veryansın ederek zor duruma düştük gibi göstermemeliyiz.

http://fizy.com/#s/1ah0ck
siyasete alet edilmemesi gereken faciadır.
bu çağda böyle terörle mücadele olmaz. hükümeti sadece bu konuda reform yapmadığı için kınıyorum. bu ne rezilliktir! göz göre göre bunca can yem edilirken nasıl rahat uyuyorsun ey hükümet? terörle mücadele düzenli birliklerin işi midir? sivilden toplanmış ve bir süre sonra terhis edilen "asker"lerle mi yapılır bu iş? aldığın vebal çok ağır ey hükümet. ama sana sırf siyaset icabı çakanlar gibi değil sözüm. zira onların pek beğendiği mhp chp gelse hem aynı tiyatro sürecek, hem istikrar gidecek, ekonomi batacak ve daha neler neler. terörün iç yüzünü göremeyenler, zannediyorlar ki hükümet pkk'ya cesaret veriyor. pkk bugün hükümetin en güçlü muhalifi ve insanların zihnine yön vermek isteyenlerin en etkili aracı. pkk olmasa %50 değil %60 olurdu. buna rağmen hangi mantık yürütme ile akp pkk'yı cesaretlendiriyor denildiğini anlamak mümkün değil.

bütün bu gerçekler, sana kerhen ve ehven-i şer diyerek oy veren milyonların oylarının hakkını, teröre yem edilen vatan evlatlarının vebalini omuzundan düşürmez ey hükümet! bildik ezberleri tekrar ede ede geldik bu günlere. 30 senede bu iş çözülmedi. bir bedelli askerliği bile çıkaramadın, ben de reform yap diyorum. sen daha düne kadar vecdi gönül zihniyetiyle devam ettin savunma bakanlığında.

sana son sözüm şudur ey hükümet! titre ve kendine gel. yoksa, bu ülkeyi 57. hükümet gibi perişan koalisyonlara mahkum etmen de ayrı bir vebal olarak boynuna asılır!
benim bir bebeğim var, henüz 30 günlük.
annesinden süt emiyor ve büyümeye çalışıyor. onun geleceği ile ilgili hayallerim var. çok masum ve narin bir bebek. allah'ın annesi ve bana hediyesi.
ona bir tokat atacak birini düşündüğüm anda dahi vücut kimyam değişiyor. onun canına zarar verecek birine yapabileceğim şeyleri düşünmek bile istemiyorum. allah esirgesin.
işte benim bebeğim gibi 13 ailenin bebeği dün öldürüldü.
bu çocuklar aileleri tarafından devlete emanet edilmişken öldürüldüler.
evini basan karıncayı bile öldürürken vicdan azabı yaşayan insanların evlatları allahsız, şerefsiz, vicdansız kişilerce öldürüldü.
devlet yönetiminde söz sahibi olan ne kadar adam ve kadın varsa bu katledilen bebeklerin yaşayan ölüye dönmüş ailelerine hesap vermek zorundadır.
kim yapmış, nasıl yapmış, neden yapmış? 
bunların hepsi boş.
o çocuklar devlete emanetti. hesabını da o devlette yetki ve sorumluluk sahibi her adam ve kadın verecek.
komşunuz çocuğunu emanet etse ve o çocuk düşüp kafayı yarsa vicdan azabından ölürsünüz. işte dün o çocuklardan onüçü öldü.
bu toplumda yaşayan her iki kişiden biri, bu devleti yönetenlere oy verdi. bugün oy veren kişi ile oy vermeyen diğer kişi bir oldu ve ölen çocukların hesabını soruyor sizlerden ey yöneticiler.
bu cinayetin hesabını bu rezaleti yapanlardan sormak boynunuzun borcudur!
hedef saptırma gırla gidiyor gene. dünkü kahpece saldırıdan türk milleti ve onun kurumları suçlu çıkmış gene. gerçekten fıkra gibi.

--spoiler--
hırsızın hiç mi kabahati yok?
--spoiler--

sözde ümmetçi, özde kürtçü satılmışların satır aralarından "ohhh fırsat bu fırsat" neşesini görmek zor değil. artık yüzsüzlüğü iyice ele aldılar. bunlara göre; zaten türk ordusu tam da diyalog kurdukları zamanlarda orada devriye falan gezdirerek sözde barış girişimlerini baltalıyor. hepsinde bir heyecan, bir sevinç pembe yanakları daha da al al olmuş belli ki. çok mu sevindiniz o 13 tane fidanın gidişine, ciğerimizin yanmasına ey cemaat tosunları!!!

artık saklama gereği bile duymuyor bunların en alt tabakası olan sosyal medya neferleri; gülenist nurcu kürtler pkk'yı seviyor. bunların ayak takımı bile bu kadar pervasızlaştıysa kendilerini dokunulmaz görenleri neler yapmıyorsur. ben cemaatin devlet içinde yuvalandığı noktalardan, pkk ve benzeri oluşumlara stratejik istihbarat ve ayni yardımlar yaptığından bile eminim artık.

bu günler geçecek. sonra tokadı yiyince "sabiha gökçen bize bomba attı, atatürk herkesi astı" diye ağlıyorsunuz. aklınızı başınıza toplayın bu millet sabrı sonsuz gibi görünen, vakur ve mütevekkil bir ulustur ama silkinirse buradan yemene kadar koşa koşa gitmek zorunda kalırsınız. ne amerika ne başkası alabilir sizi bu öfkenin elinden.
ben böyle açılıma ....
yazık gerçekten kurbanlık koyun gibi gidiyor gencecik çocuklar, biz tv den izlerken acısını yaşıyoruz peki o cocukların aileleri ne durumda,nasıl bir acıdır allahım bu...
sürekli hesabı sorulacak, görecekler günlerini falan....
sen 13 cocugun ölümünü engelleyemedikten sonra yüz tane kansız köpek öldürmüşsün ne anlamı var,sadece yaralara su serper bu. ama kim bu terör bitti artık çocuklarınız ölmeyecek diyebilir? kimse diyemez, diyemez ama terör propagandası yapanları meclise sokar...yok arkadaş sinmiyor insanın içine, o cocuklar ve aileleri bize hakkını helal etsin,yoksa hesabını kimse hiçbirzaman ödeyemez.
bu yaşamı ellerinden alınan 13 tane genç insanı rahmetle anıyorum.

bu ülkede fakirin çocuğu ölecek zengin yine bedel verecek.
Atatürk biliyormuş bunların ibne,şerefsiz,sırtlan olduğunu bu piçlere yeni bir derse, yeni Dersim'e gerekli. bu azıtmış köpeklere.

not: binlerce gencimizi şehit eden PKK af çıkaranlar, davulla karşılayan şerefsizler, ilk başta meclise soktukları temizlenmesi gerek.
12 eylül'de bir günde bir ülkeyi tank gibi ezip geçen askeriyenin nedense 30 yıldır bitiremediği bir sorunun yine karşımıza geldiğini görüyoruz. bu pkk açısından stratejik önemi olan bir eylemdir. terörle mücadelede yanlış giden işler var arkadaş, bunun başka bir açıklaması olamaz. yavaş yavaş si*iyorlar hepimizi, yavaş öldürüyorlar. amına koyum ben şimdi kız arkadaşımla nasıl evlenip de çoluk çocuğa karışayım bu ülkede. geleceğimiz karanlık arkadaş, bu ülkenin geleceği karanlık. içeriden dışarıdan o kadar çok şerefsiz köpek çalışıyor ki, bunlara karşı bir irade de yok ne yazık ki.
13 tane can, 13 tane evlat, 13 tane yürek öldürülerek sonuçlanmıştır. allah teröristleri bildiği yapsın..
devlet telefon dinleyip maç kurtarıcağına pkk yı dinleyip can kurtarsin.
bu lafları söyleyenler bile artık ezbere söylüyor.. hiçbir duygusunu katmadan.

(bkz: gereği yapılacak)
(bkz: hala kan akıtarak bir şeylerin çözüleceğini sananlar var)
(bkz: terör örgütünün son çırpınışları)
(bkz: bu vatan hepimizin)
(bkz: yapanın yanına kar kalmayacak)
(bkz: kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar var)

bir tane de benden gelsin. ben de artık bi bok hissetmiyorum bu lafı söylerken.

(bkz: sssssiktir amına koduklarım)

yarın bir 13 kişi daha şehit düşse yine aynı kalıplar..
gencecik askerlerimizi 1 aylık eğtimle savaşın ortasına salan türk silahli kuvvetleri. o şerevsizleri meclise sokan onlara söz hakkı veren recep tayyip erdoğan. ciğerleri yanan,içleri sızlayan yüzlerce anne, baba, evlat, eş. kim suçlu? çocuklarını vatan toprakları için şehit veren aileler mi? elini kolunu kıçını oynatmayan devlet mi? devletin oyuncağı olan türk silahlı kuvvetleri mi? yazıklar olsun. artık vatan sağolsun demek bile istemiyorum. bu vatanın başındakiler hiç bir şey yapmazken, gencecik arkadaşlarımız zaten karış karış satılan topraklar için şehit oluyor. hepimizin başı sağolsun.
iki güne kadar, farklı gündemlerle unutulacak, unutturulacak terör eylemi.
*
güncel Önemli Başlıklar