bugün

hakemin meksika yı bildiğin düdüklediği maç. adamların golünün geçerli olması için ne olması lazım bilemedim. bu hakem bizde olsa neler olur acaba. afrika ülkeleri cidden kollanıyor aga bu tür kupalarda.
Kamerunun temposuzlukta tarih yazdığı bir maç.

sağ olsunlar beni sarıyerli, zeytinburnulu 1. lige götürdüler. bu nası maç amk. uyuz uyuz top oynayıp adamı ırkçı yapıyorsunuz. benim zenci arkadaşım da var oysa ki!

not: türbanlıyım.
(bkz: düğmeye basılmış)
şu an meksika'nın 2-0 önde olması gereken maç. 2 gündür hakemler maçları sikiyor ya hadi bakalım. ben üzüldüm yemin ederim. bir de meksika ne oynuyor be? helal valla.
meksika'nın bariz golü yenmiştir ayrıca. ofsayt ile alakası yok. Hakem hatalı biraz .
Efendim, hakemlerin ve trt'nin elbirliğiyle koskoca turnuvayı piçe çevirdikleri maç diyerek tanımımızı yapalım ve maça gelelim.

Hoş maçında gelinecek bir tarafı var mıdır, bilmem. Açılış maçı ne kadar tempolu geçtiyse, bu maç da o kadar durağan geçiyor. Kamerun'un gol yememek için çabalarını izlerken, Meksika'nın organize olamadığı bir maça sahne oluyor ilk yarı itibariyle. Kamerun'da Ekotto adlı kıvırcık harici göze çarpan bir isim yok. Chedju'nun defansta iyi işler çıkardığını, en azından hatasız oynadığını söyleyebilirim. Ancak, Kamerun atağa çıkmakta zorlanıyor. Aradığı kontra pozisyonları da bir türlü yakalayamıyor. Meksika ise organize bir atak gerçekleştirmek yerine, kanatlardan Allah ne verdiyse diyerek yüklenmeye çalışıyor. Verilmeyen golleri sayarsak aslında bu taktiğin başarısız olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ancak iki takımın bu taktik anlayışı ve eforlarıyla Brezilya ve Hırvatistan karşısında tutunmaları pek mümkün görünmüyor.

Açılış maçındaki Yuichi Nishimura faciasından sonra bugün de, Wilmar Roldan faciası yaşanıyor. Gerçi, suçun büyüğü yan hakemde olsa da, turnuvaya erken veda edecek gibi duruyorlar.

Bir söz de trt'ye... Devletin kurumusun, saçma sapan dizilere milyonlarca lira harcıyorsun, ancak ne senkronizasyonu çözebiliyorsun ne ortam sesini ayarlayabiliyorsun ne adam gibi spiker yetiştirebiliyorsun ne de futboldan anlayan yorumcu bulabiliyorsun. E kardeşim, o zaman ne bok yemeye Dünya Kupası organizasyonu yayınlayacağım diye kendini kasıyorsun?
Kamerun bitmiş ayakta duramak halleri yok. Meksika rahat kazanır.
2 gollerine ofsayt dediler, şimdi atmışlar sesi geldi içeriden. Hakemler o golleri(ofsayt dedikleri) saymayarak haksızlık ettiler bu da böyle biline.(bence bildiğin goldü, ofsayt değildi ofsaytın ne olduğunu biliyorum az çok temel en basitinden bir kız olarak, ikisinde de meksikalı kamerunlunun önündeydi.)
Dany ve chedjou defanslı kamerun'un şimdiye kadar 4 gol yiyip hakem sayesinde tek farkla geride oldukları maçtır.

Bir fenerbahçeli olarak söylüyorum; bütün bir sene gs müdafaasını tek başına melo sırtlamıştır. dany, cehdoju, burdisso ve hatta semih... Bunları defansa koyarsan, önünde ekstra işler yapabilecek bir ortasaha koymadığn müddetçe o defans kevgire döner. Bakınız kamerun.
(bkz: #23859791)

kupanın en sıkıcı maçlarından biri olacaktır herhalde. yağan rahmetin bunda etkisi var mı tartışılır ancak kamerun özellikle son dakikalarda meksika'nın oynamak istediği gibi oynadı..
ofsayt ile uzaktan yakından alakası olmayan 2 pozisyonda da gol bulan giovanni dos santos un hakem tarafından hatalı karar çalınması sonrası iptal olan golleriyle hatırlanacak olan maçtır. neyse ki 1-0 yendiler ve hak yerini buldu.

buyrun bu da pozisyon. hakemler resmen içine sıçtı turnuvanın daha başında...

görsel
spikerin sesinin fazla önden gittiği maç.