bugün

Iyi paradır.evet.
görsel
fenerbahçe 'nin 2022 yılı transfer bütçesi sanırım bu.
bu paraya ne yıldızlar gelir ama
hükumetin pandemiden dolayı işsiz kalan vatandaşlara ve maaş ödemekte zorlanan iflas noktasına gelen iş yerlerine dağıttığı paranın miktarıdır. evet hatta net ötesi..
100 dolar olarak hepsini yan yana dizerseniz dünyayı 6 tur dönersiniz.
dubai deki burc halife binasından 86 tane yapıyorsunuz. her şehire bir tane.
81 milyon türk vatandaşına 200 bin liralık birer tane ev yaptırsanız üste 10 milyar dolar gibi bir para artıyor.
o kadar büyük bir para ki türk lirasına çevirdiğinizde okunabilir karşılığı yok.
viyana kuşatmasından beri her gün 1 milyon biriktirsek bile ulaşamayacağımız bir miktardir.
400 yıldan bahsediyorum, evet
1 milyonun izini buldum. jöleli yiğit ekmek arası yapmış yimiş. kaldı 127 milyar 999 milyon dolar.
görsel
milyon demiyor amına koyim milyar diyor. bir oyuncu 10 milyondan az paraya geliyor.
Bu öyle bir miktar ki istanbul un fethedildiği günden bugüne kadar her saat başı 20.000 tl kazansanız yine bu tutara ulaşamıyorsunuz.
türk halkının rızkıdır.

20 yıldır çalındığı gibi yine çalınmıştır.

oy verenler utanır mı sanmam.
ben karar verdim bunu nick olarak alıyorum.
görsel
yalanlara kanmamak için gayet aydınlatıcı bir video olmuş.

https://twitter.com/nilov...tatus/1382730890313408513
Mutlaka bir gören olmuştur, kaybolacak gibi değil...

görsel
yeni kuracağım rock grubuna vereceğim isim.
https://128milyardolar.net/ sitesine girerek doya doya 128 milyar doları harcayabilirsiniz. Şahsen ben otoyolları, köprüleri, havalimanlarını aldım hala para bitmedi.
20 bilmem kaç milyar dolarlık turizm geliri kaybını da hesaba katan videolara inanan gerzeklerin, yerinde durduğunu düşündüğü paradır.

hayır o değil 25 milyar dolarlık altının kaç ton geldiğini de hesaplamadan videoya koyumuşlar..

yani öyle böyle değil harbiden,sapına kadar gerizekalısınız..
Emsalim gibi yeni troll hesapları açtıran rakam.
Bu parayı kime hangi yolla verdiniz onu soruyoruz.
Soru bu kadar basit.
Kayınçomun düğününde 35 milyar dolarlık altın taktılar oraya gitti tarzında cevap veriyorlar.
şu an ki kur ile tam olarak ; 1.033.216.000.000,00 Türk Lirasıdır.

hesaplayamadım amk 1 kat trilyon mu oluyor.kat trilyondan daha üstü var mı bilemedim .
426 trilyon kasa bira alınabilinen para.
Gene de nasıl oluyorsa Asgari ücretle geçinmeye çalışıp, götünü tuta tuta gezen açlık sınırındaki vatandaş için pek bir şey ifade etmeyen para.
Birinin servetinin yaklaşık üçte biri.bu parayla ülke iflah olurdu.
Keşke dili olsa da konuşsa dediğim meblağdır.
Nerede olduğu tam olarak açıklanmamıştır.
Beklenen açıklama geldi çok şükür.
görsel