128 milyar dolar nerede?
159 ton altın nerede?
100 tane at nerede?
100 milyon doz aşı nerede?
gri pasaportlular nerede?
damat nerede?
Son günlerin önemli merak konusu.
https://galeri.uludagsozl...n%C4%B1n-bitmesi-2147809/
bu 128 milyar dolar davasını ilk dillendiren ve merkez bankası rezervelerinin eksi bakiyeye düştüğünü ilk dillendiren insan cem uzan.

https://www.youtube.com/watch?v=CtgxxU8sBfo

şimdi de altın rezervi için 128 milyar dolar benzeri iddialar içinde.

konunun ana taslağını anlatıyor.
Diğer milyarların yanında kasaların sıfırlanıp yurt dışına kaçacakları günü bekliyorlar.
görsel
Bağzılarına göre, Vatandaşta eşit bir şekilde altın olarak bulunuyormuş.

Bana düşen altın hakkını kim aldıysa onun ben amk.
Kürt milliyetçisi ve ermeni sevici solcular bu sefer haklı nerde bu para arap milliyetçisi iblisler.
bu konu çok fazla uzatıldı altından hiç bir şey çıkacağını düşünmüyorum. bizim ülkemizde soyan ve çalan her zaman baş tacı yapılıyor. ayrıca bunun parti ile de alakası yok. aklını kullanan herkes yolunu buluyor.
reis büyük adam. alamanların elinden bile tutmuş, helal olsun.
görsel
Derde salan soru.

"gittiler…”
Uçtu…
Ne varsa, ne yoksa
Siyah beyaz öpüşleri kaldı.
Desem ki, nereye, nereye?
Çıkar mı sesim,
Duyarlar mı beni…
Ben yalnızca şunu bildim:
“O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler…"

işte burda
https://twitter.com/i/status/1373956796289843204
kimseye soramıyoruz bari fikret orman'a soralım.

(bkz: fikret orman paralar nerede)
görsel
itiraf ediyorum. Benim yastığımın altında.
HEPiniz malsınız olum anca hakaret edince belki kalın kafanıza girer,cbaşkanı açıkladı anlamadınız,chpli ilhan kesici anlattı kayıp kaçak yok diye anlamadınız,merkez bankası anlattı,eski devlet bakanı dspli anlattı,tüm dünya anladı bi siz anlamadınız...
merak ediyorum nerede ????
sahi nerede kime satılmış ne zaman açıklanacak? bilen var mı?

kaydı devlette var zaten açıklansın kim satın almış. Hadi bekliyoruz..
hepsi altın oldu şimdi yastık altında.
hala adam gibi hesap veren çıkmadı.
ticaret bakanı yolsuzluk yaptı ona da teşekkür ettiler.
bu ne biçim ülke lan.
UluSözlük gündeminden düşmüş sorudur. çeşitlendirelim efendim.

berat albayrak ın istifa edip merkez bankasının başına naci ağbal ın geldiği dönemi hatırlıyorum. kimse bir anlam verememişti. sonra kulis bilgilerinden, naci ağbal ın merkez bankası rezervinden yüklü miktarda paranın satılması konusunda cumhurbaşkanı na bilgi verdiği, cumhurbaşkanının çok sinirlendiği, hemen telefon açıp berat albayrak a sorduğunu, aldığı cevaptan sonra da fena çıkıştığı söylentileri çıkmıştı.
hatta bu ikili saray koridorlarında karşılaştığında iş yumruklaşmaya kadar gitmiş. ve bu çok olmadı biliyorsunuz, maksimum 4 ay öncenin konusu. yüklü miktar dedim, şimdi tutarını söylesem yalan olabilir ama 120-130 milyar dolar denmediyse bile bu paranın 12 haneli dolar olduğu kesin. merak eden rakamlardan teyit etsin.

iktidar astığını asıp kestiğini kesiyor. muhalifler bile erdoğan a ses çıkarmayı bırakmış, kendi kitlesi zaten konuşmuyor. böyle bir ortamda neden berat albayrak ortada görünür birşey yokken istifa edip siyasetten tamamen çekildi?

o kadar fazla yanıtlanmayan soru var ki, karşı argümanlar da muhalefetin bu paranın kaydı olduğunu söylemesi ve bilginin yalan olduğu iddiası. başka hiçbir yanıt yok. ve para o kadar büyük para ki; kişi başı 15.000 TL den fazla yapıyor.

tekrar yazalım. konu paranın merkez bankası kasasından aşırılması değil. mesele merkez bankasında fiziken veya kayden bulunan doların tl cinsine çevrilmesi. çünkü basabildiği para birimini kendi kasasında tutmasının merkez bankasına, tüm dünyada geçerli birinci ödeme birimi olan dolar kadar faydası yok. kaldı ki satın alan kurumların detayları açıklanmadığı sürece maalesef satıldığı kişi veya kurumlar üzerine spekülasyon yapılmasının da önüne geçilememiş oluyor.
Her gün soracağız.

Esnaf, işçi kan ağlarken Bu para kimlerin cebine gitti?
Bana geldi merkez başkanı çağırdı gel sana beleş dolar verim dedi dayadım kamyonu doldurdum.
sorunun yüklemi ve öznesi var ama dolaylı tümleci yok.
Kim bilir , hangi zenginlerin cebine girdi.
Kim bilir , hangi zenginlerin cebine girdi.