bugün

15:00'a ertelenen maç. Bu hakemi milli eğitim bakanı yapmak lazım.
--spoiler--
Yarın maça gelemeyecek taraftarlarımız lütfen kombine ve biletlerini maça gelmek isteyenlerle paylaşsınlar #BiletimSenin
--spoiler--
juventus'un az kalsın galibiyet golünü atıp maçı forse edeceği an gs nin allah'ın yardımıyla kurtulduğu maç. neyse yarına kaldı galibiyet.
modern mega stadyum ile modern bir futbol tiksinti veriyor. Ben hala o küçük çirkin ama süper sıcak eski stadyumların savaşçılarını özlüyorum.
annelerle esra erol vs maç kavgası yaptırtacak karşılaşma.
çok can sıkan maçtır. bir çok taraftarı hüsrana uğratan maçtır.

yemin ediyorum yenilsek bu kadar üzülmezdim. binlerce kişi sırf bu maç için yurtdışından, il dışından geldi.
kimisi gidiş geliş uçak bileti aldı da geldi.
kimisi 20 kişi birleşip servis kiralayıp geldi.
kimisi sınavına rapor alıp geldi.
kimisi işinden izin alıp geldi.
kimisi bileti olmadığı halde "stadın önünde bulurum" diyerek geldi. stadın önünde karaborsacıya 200-300 tl domalıp, k.borsacıdan kendisini stada sokmasını istedi. içeriye girdi de 200-300 tl ye 30 dk maç izleyebildi.
kimisi biletiyle geldi, stada girdikten sonra biletini yırtıp çöpe attı.
kimisi an itibariyle dönüş için uçak biletinin tarihini değiştirmeye çalışıyor.
kimisi bu gece kalacak otel arıyor.
kimisi bu istanbul soğunda 20 kişi bir serviste gecenin geçmesini bekliyor..
kimisi sırf yarın koltuğu boş kalmasın diye eşine dostuna biletini kombinesini vermeye çalışıyor.
kimi orospu evlatları da 200-300tl ye kiraladığı kombinesini şimdi de bir başkasına kiralamaya çalışıyor.

benim işim rahat. hem istanbul'da yaşıyorum hem de biletim cüzdanımda dipçik gibi bekliyor. ama bu karda kışta kilometrelerce yol tepip, aslantepe'nin o ayazını, soğunu yemeye gelen cefakar kardeşlerim için çok üzülüyorum. işlerin buraya gelmesinde kimlerin payı varsa allah hepsinin belasını versin!
tribünde cimbomun hakiki taraftarıyla kol kola olduğumuz ve juve şikeci ibnelerine geçirdiğimiz maçtır. elitler gelmeyip hakiki taraftar gelince 37 bin kişi de olsa nasıl ses çıktığını, kara soğuğa rağmen nasıl destek geldiğini görmeliydiniz. helal olsun hepinize!
asker de gazino da izlemiştik. vay canına 3 yıl olmuş.
Kahvede izlediğim bir başka maç. Hava çok soğuktu. Bunu net hatırlıyorum. Ayrıca sanki şampiyonlar ligi maçı değil de TFF 1.lig maçı izler gibi bir hava vardı. Kahvenin önünden geçerken farketmiştim maç olduğunu. içeri girdim bir köşeye oturdum o ara golü attı Sneijder.
Oglen vakti okuldan cikip stada gitsem mi gitmesem mi dusunceleri arasinda otobuse binip eve geldim. Hava zaten buz. Tvyi actim, dakikalar ilerledikce olayin ciddiyetin kavradim tabi baslarda biraz dalga geliyordu boyle mac mi olur hesabi*

pesinden sneijder bi koydu.
Arrivederci juventus.
it gibi bir soğuk vardı. Maç istanbulda ve tatile gitmiş idi ve ben tekirdağ'da oturuyordum. Soğuğun boyutu anlaşılmıştır. Bir sürü galatasaraylı Beşiktaşlı hatta bursalı arkadaşlar ve fenerli bizler olarak maçı izlemeye gitmiştik. O gol olduğunda eminim ki sınayder bizim kadar mutlu olamamıştır.

Ülkenin en büyük üç takımının ve toplamda 5 6 takımın taraftarının hepsinin küçük bir kahvede mutlu olduğu bir gündü ve mutlu eden bir milli takım golü değildi. Anlayacağınız imkansızdı, ama gerçekti. Hayatımda en mutlu olduğum anlardan biriydi. O gruptan yanımızdaki herkese selamlar. Birlikte daha güzeliz.
Tipiyle birlikte tribünleri o kadar sert ve soğuk bir ruzgar vurmuştu ki anlatamam. Olimpiyat soğu bok yemiş yanında.

Soğuktan ölmemek için kendimizi tuvaletlere atmıştık oyun durur durmaz.. ertesi gün çift iclikle gitmistik tribüne.
hayatında efsane maç görmemiş davarlarin laf attığı mac..

ulan senin hayatında oynadigin en büyük hangi ki konuşuyorsun.

vardar mı leipzig mi..

not:sneijder golü atınca is yerinin radyosunu sevinçten kırdığım masayi yumrukladigim maç.

ne gündü yaaa..
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Buz gibi soğukta cehennemi yaşatan takımdır galatasaray.
Şaka maka bu maçtan sonra avrupada bir türlü eski gücümüzü bulamadık. Umarız o günler de geri gelecek.
Efsane bir maçtır.

Doğa ana Ciddi ciddi maçı trolledi.

Karlar ülkesi gibiydi istanbul.
şampiyonlar ligi tarihinin en rezil maçlarından biridir. 2013 senesinde futbolun en büyük ve prestijli organizasyonunda balçık sahada maç oynandı. teşekkürler galatasaray toki stadın sayesinde dünyaya rezil ettin bizi açık ve net.
juventus yönetimi olsam itiraz ederdim.

iki takıma da top oynatmayan bir saha.

şansa bala bir pozisyon geldi. çekti şutu auta giden top zeminden sekip içeri girdi.

juventus un net hakkı yendi ama çok sevinmiştim galatasaray ın çıkmasına.
(bkz: allahım gol) *
Kimisi zemin der kimisi hava şartları der.O koşullar maçı efsaneleştirir bir takımın haklı galibiyetini gölgeleyemez.O sezon deplasmanda juve ile 2-2 berabere kalmıştık zaten.Kısacası o sezon juve ile başa baş oynayacak oyun planımız ve kadro yapımız vardı.Hiç kimse türk futbol tarihinin en önemli 5-10 zaferinden biri olan maçı küçümsemeye çalışmasın.Bate borisov ve plzen'i geçip yarı final oynamaya benzemez bu maçlar.

Ayrıca çok değerli galatasaray muhabiri evren göz'ün maçla ilgili hazırladığı belgeseli şuraya bırakıyorum.izlemek isteyenler olabilir.

https://youtu.be/HOMHLAsz92k
leipzeg,porto msci etmez...
sonucta bunlar dunya devi juve kim len amq...
graupel yağışının ardından tatil edilen maçtır.
görsel
bugünkü kasımpaşa maçının atası olan maç.
galatasaray' ın yine olumsuz hava şartları altında kazandığı maç.
iş yerinde takip etmiştim tekrar maçını. Tabi tuşlu telefon var bende. Akıllı telefon yok. Mesai saatleri bilgisayar sistemi internete girmeyi yasaklıyor. Saat 12:00-14:00 arası serbest birtek. O saatte maç kolik i açıp canlı skordan siteyi sabit tuttum. Yanlışlıkla f5 e bassak gitti yani. inanılmaz bir kalabalık var. işimi yapıp ara sıra ekrana bakıyorum. Bir süre iş yapıp tekrar ekrana döndüğümde 1-0 yazısını gördüm. Ulan dedim snajder. Başımda bekleyen vatandaş anlamadım dedi. Kusura bakma abi sistem ara sıra donuyor ona kızdım dedim. Akşam kar yağarken çıktık. Hemen eve gelip star TV yi açtım. O güzel golü tekrar tekrar izledim. Çok güzel bir anıydı benim için.
Avrupa’ya rezil olduğumuz maç. Patates tarlası gibi sahaya juventus’u çıkartıp yendik diye övünmek de komedi. Evet.