bugün

1 sene dil kursu.

ben hem mühendislik hem de tarih okuyorum.

dil nazarımda olmazsa olmaz. fransızca ya da rusça öğrensem türkiye'de binlerce rakibimi elerim.
şahsen dil kursu tercihimdir. gevezeliğime karşın dil konusunda beceriksizlik abidesiyim.
Dil daha önemli. Ama bize spor daha cazip geliyor yalan yok.
Yeterli bilgi verilmeden ortaya atılan saçma versus.

Kaç yaşındasın? Meslek ne? Sağlık problemi var mı fizik kondisyon kg ne durumda?

Öğrenciysen yaşın gençse işinde veya gelecekte işine yarayacaksa dil git dil öğren. Marangozsan dil pek işine yaramaz heralde git spor yap.

Yalandan kursa gidip pek çok kişi gibi yarım bırakacaksın yada yalandan spor salonuna yazılıp gırgır muhabbete gidip setlerini programlarını tamamlamayıp yarım bırakıp gitmeyeceksen çoğunluk gibi bence ikisini de yapma. Al o parayı bir güzel ez hocam gez toz AMK.
1 sene dil kursu kariyer demektir spor da yakışıklılıktır kariyerin döveceği versustur kanımca.
1 sene dil kursuna gidecek bütçen varsa o bütçeye evin bir odasını duvardan duvara ayna kaplayarak spor salonuna dönüştürebilirsin .

Kalan paraya da internetten dil öğrenme kurslarına gidebilirsin. Ben ortam olsun insan göreyim diyorsan o zaman dil kursuna git derim.
Dil kursu çok pahalı 2 yada bazıları için 3 maaşınızı birleştirip yazılmanız gerekiyor. En doğrusu genćken spor salonu, ileri yaşlarda dil kursudur.
ikisinin birden yapılması gereken versustur.
Dil kursu döver.
Bence üniversite sınavına girip hazırlığı olan bir bölümü kazanın. hazırlığı bir yıl okuyun. Okulun spor salonu ve kapalı yüzme havuzundan yararlanın. Dersler ikide bitiyor öğleden sonra da okulda öğrencilerin yaptığı işler var oralarda çalışın para kazanın.