bugün

14:25'te gerçeklemiş 5.7 büyüklüğündeki deprem. can kaybı olmamasını temenni ediyorum . revize edilmiş değerlere göre merkez üssü denizli'nin bozkurt ilçesi .
Yıkılan binalar olduğu söylenmektedir.
ilk 6.1 sonra 5.7 denilen deprem. Geçmiş olsun. Evet.
lan bize mi doğru geliyor ki?
yalova.
Antalya'yı etkilemiştir.

Usul usul sallandık.
Panikten midemle böbreğim yer değiştirmiştir.
geçmiş olsundur.

o değil de, aynı başlığa ekşi de şimdiden 250 entry girilmiş, bizim sözlüğün umurunda mı değil yoksa yazar saysı ve düşünce yapısı mı farklı yahu?
Afyonkarahisar'da dahi hissedilmiş öyle diyolla.
Kedimi kaptim evin icinde dolandim korkudan bi ara balkona cikmisim oyle etrafima baktim bitmesini bekledim insan panikle napicagini sasiriyor.
sabahki Kuşadası depreminden sonra artçı olarak adlandırabileceğimiz ama kuşadasındaki depremden daha şiddetli deprem.

görsel

resimden göreceğiniz gibi bu depremlerin aynı fayda olduğu bariz görülüyor. sanırım fay oturma sürecine giriyor. daha deprem olması şahsen muhtemeldir.
Denizli insanıyla şehriyle çok sevdiğim bir şehrimiz, ne zaman biri ben denizliliyim dese yüzümde güller açıyor şahsen. Depremden etkilenen her kim var ise geçmiş olsun dileğimi sunmak istiyorum. Umarım can ve mal kaybı yoktur.
Şiddettliydi, telefondan duyduklarıma göre belki de denizli merkezinden daha çok hissetmişizdir ıspartada... kayın annem 99 depremini yaşadığından kafayı yedi, dışarı çıkamadık bile. ben çok yaşamadığımdan anlamam ama bir saattir kadını sakinleştiremedik ayağa kalkamadı, sanırım fazla sallandı.
Uzun süren depremdir.

Hafif başlayıp şiddetini arttırdı bir anda olsa daha kötü olabilirdi.

Edit: neyi eksiliyorsunuz aq?
kandilli rasathanesi'nin, iddia risk yönetimi gibi sürekli oran güncellediği üzücü depremdir. lan elinizde hayvan gibi cihazlar var, en fazla 0,1 sapmayla şiddetini ölçmeniz mümkün ama yapamıyorsunuz.

yabancılar deprem olur olmaz 5,8 diyor, siz 6,5 diyor, sonra 6,1 diyor, sonra da 5,7'ye iniyorsunuz. Lan depremin yerini bile nasıl yanlış belirleyebiliyorsunuz amk? ülkede ebesinin amını görmeyen tek kurum kalmamış.
Yunanistana yaklaştık.
karakurumdan hissedilmedi. hacdayim.
Gecmis olsun umarim can kaybi yoktur.
Ben bildiğimi anlatayım size.o bölgede en fazla olacak deprem 6-6,5 arasıdır.zaten bugün ki deprem de 6 değil 5.7 olarak belirlendi yabancı kaynaklarca.dünyı oluşturan fay kırığından kaynaklı bir deprem değil.içiniz rahat olsun ama tedbiri de elden bırakmamak lazım o ayrı.çöküntü fayları olarak geçer.zaten ege bölgesinde dağların yani fayların denize dik ve parça parça gelmesi bunu da göstermektedir.artçılar olacaktır.yapınız çok kötüyse yıkılır ama genel bir ortalamaya sahipse hiç birşey olmayacaktır.
Can kaybı yok mu Can kaybı? Dedirten deprem. Söyleyin şöyle 150-200 kişi be..