bugün

daha çok avrupa ve asya ormanlarında barınan yırtıcı kuş.
(bkz: selami şahin)
(bkz: kuş serisi)
(bkz: beyaz şahin)
arabesk söyleyen şarkıcımızda vardır.
(bkz: şahin k)
Latince adı Buteo buteo olan yırtıcı kuş.
cüneyt arkın ın ilk yönetmenlik denemesi olan film...
aynı zamanda cüneyt arkın bu filmde basrolde oynamıştır. kendisine filmde ali şen ve oya aydoğan eşlik etmiştir.
filmin senaryosunu erdağon tünaş yazmıştır. film 1976 tarihlidir...
kuş olan şahin'in üç çeşidi vardır.
-Bayağı şahin (Buteo buteo)
-Paçalı şahin (Buteo lagopus)
-Kızıl şahin (Buteo rufinus)
(bkz: tofaş şahin)
kara şimşek fırtınasının henüz ekranları terketmediği dönemde benzer bir fenomen yaratma düşüncesinin ürünü, siyah kasklı, özel donanımlı bir motosikleti olan özel bir ajanın maceralarının anlatıldığı dizi.
(bkz: selçuk şahin)
doğanla akrabalığı hep merak edilen fakat bircoğumuzun tam olarak yakınlığını bilmediği kuş.sahin serce doğan tofasa göre bunların hepsi akraba aynı gruptalar.
star tv de haberler konuk olmus dana.
3 yasinda, 1 tonmus, ardahanda yetistirilmis. 5.500 YTL ye satisa cikarilmis, bayramda kesilsin diye.
ama cok seker bir sey. kahverengi beyaz renkte. ve de on saclari kivircik kivircik. param olsa kesilmesin diye alirdim.
muhafazakar, milliyetci bir siyasa izleyen.
bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: bartın)
görsel
Öncesinde pipo dağıtımı ve toptan satışı konusunda hizmetlerini sürdüren firma, 1980 yılında Nevzat, Ahmet ve Bekir Şahin ortaklığında kurulmuştur şahin pipo.
inanılmaz bir görme kabiliyeti olan yırtıcı kuş. böyle alacaksın eline ensesini öpeceksin, oy oy.*
türkiye ' de en çok bulunan soy isimlerden biri
vakti zamanında trt 'de yayınlanmış bir dizi. kara şimşek misali üstün donanım ve özelliklere sahip bir motosikleti ve sürücüsü olan elemanın bu motosikletle yaşadığı heyecanlı maceraları konu alırdı. ne var ki hafızalarda çok fazla yer edememiştir.
iğrenç bir isim, bu adda tanığım ne kadar insan varsa şerefsiz ve kro çıkmıştır, okumuşu da cahili de, isimler fıtratı şekillendirir diye boşuna dememişler.
açık kanat uzunluğu 1,5-2 metre arası olan, kanatlarını hiç çırpmadan uzun süre süzülerek uçabilen yırtıcı bir kuştur.

bulunduğum yerin çok yakınında yaşayan bir şahin var, henüz sabit halde dururken hiç göremedim, sadece süzülürken görebiliyorum ama kararlıyım, bir gün nöbet tutup fotoğrafını çekebileceğim kadar yakınıma gelmesini beklemeyi düşünüyorum.
dünyada en yüksek irtifaya çıkan ve yerde ki hayvanı 5 km yukarıdan büyüteç gibi gören gökyüzünün en efsanevi hayvanıdır şahin. havadan avlayacağı hayvana öyle bir pike yaparak iner ki tek kelimeyle muhteşemdir.
o kadar da cool olmadığını apaçilerin kabul etmesi lazım gelen şey.
"Allah'ım şu ses sistemi bangır bangır çalan beyaz Şahinli çocuk ne kadar tatlı, hemen tanışmalıyım." -Hiçbir kız.