bugün

bugünün anlamı

bugün acı bir gün benim için. benim yaşamayıpta arkadaşımın, sevdiğim dostumun yaşadığı bir acının paylaşım günü bugün. seneler evvel trafik kazasında kaybettiği nişanlısının ölüm yıldönümü. o zamanda yanındaydım o kara haberi aldığı zaman, şimdide yanındayım. yine suratı badana gibi ruh gibi bir halde dolaşıyor ortalarda. yine sevdiği insanın senelerce önce duyduğu acısını kalbinde aynı o gün gibi hissediyor...

dün telefonla görüştüğümüz de ses tonu çıkmayacak türdeydi. ağlamaktan kısılmış. ne zaman düzelecek bu, ne zaman diye ağlıyordu. zaman geçsede hep şükür dedi ama karşısına onu düşünmeyen ne kadar odun varsa çıktı. herkes kendi derdini anlattı, herkes kendi acısını paylaştı ama o, annesinin rahatsızlığını bile sessiz sakin yaşadı. belkide çok yabancı değil anlattığım kişi. benim biricik dostum, kötü gün insanı esuma bahsettiğim. biz burada birbirimize hakaretler yağdırırken o, içindeki acılarla ha bugün herşey düzelir diye mücadele verdi.

şimdi bugüne bakıyorum da tekrar, kırılıp dökülen kalpler oluyor ve canını kaybettiğinde insan aynen o nun gibi sessiz sakin oluyor...

bugün nefret bir gün...

bugün acılarla dolu bir gün...

bugün yarına sağ çıkabilecek miyiz sorularını tekrar kafamda oluşturan bir gün...

ve bugün en iyi dostumun acısını hissettiğim her saniye, o nu üzenlere beddua ettiğim bir gün...