bugün

entry'ler (150)

prefabrik ev fiyatları

Zamanında bir arsa alma planım vardı, alabilsem ikinci adımım buydu ya kısmet değilmiş. Belki yakın gelecekte şehirlerde yaşanmıyor artık zira, acil durum için sığınacak bir alternatif ekmek kapısı lazım başkasına muhtaç olmak kişiye dert olarak yeter.

z kuşağı

Balıkçılık veya madencilik öğrenmesi gereken kuşaktır.

20 temmuz 2022 dinamo kiev fenerbahçe maçı

Dinamo Kiev 5 FB 0 asdf. Belki tutar.

ayran ile en iyi giden yiyecek

Soğuk, yeşil soğanlı patates salatasıdır.

sevgili ile yapılabilecek en güzel şey

Yağlı güreş olabilir.

adnan oktar

Tahminimce dine hizmet ederek kazandığı tüm ahiret rızkını dünyada yiyip bitirmiş eğrisi doğrusuna denk bir zaat. Ahirette alacağı durumunu allah bilir.

queen ravenna nın erkek çıktığı dünya

Sanmıyorum erkek olduğunu. Fake fotolar atıyordur arada.

cehennem

Bir keresinde rüyamda görmüştüm. Böyle nasıl kalabalık anlatamam. Sanki japon metrolarının içine benziyor. Kıpkırmızı ve dumanlı. Dev bir yaratık görmüştüm rüyamda ben(beş katlı apartman kadar var). O yaratık elinde bir kırbaçla insanları kırbaçlıyor ama seçerek. Bazısına vuruyor bazısına vurmuyor. O yaratığı ben deccal sanmıştım ama yıllar süren bir süreçte kendisinin melik denen cehennem meleği olduğunu öğrendim. Garip olan ise cehennemdekiler mutluydu. Böyle şeytani bir mutluluk. Tek sorun şu ki cehennemde allah'ın sırtına yük olmuşuz. Ben inşallah gitmem tabi temennim o ama sanki böyle yaşamayı beceremeyip de allah'a yük olmuş bir yüz milyar insan vardı sanki orada. Nasıl birine tokat ararsan adama rızk kazandırmış olursun, o şekilde. Allah da onlara orda sürekli işkence ederek sanki sürekli rızkını harcıyordu. Bu rızkı da cennetteki az bir grup insana hizmet ederek kazanıp da harcıyordu. Bu sebeple mesela iyi bir insansanız ve cennet ümidiniz varsa birden çevredeki şeytanlık yapanların size yük olmaya ve canınızı yakmaya başladığını hissedersiniz. Sebebi budur işte. Cenneti de rüyamda görmüştüm ama iki Rüyam arasında üç- dört yıl var ve önce cehennemi görüp tövbe edip uğraştıktan sonra gördüm cenneti. Tercihime kalırsa ben cehenneme gitmem, gider cennete insanlara ve allaha destek olmak için insan olmaktan gelen rızkım kadar cennette harcar bir işe yararım. illa cehenneme gideceğim diyenler de varsa umarım millete yük olmaları son bulur ki biz de dünyada çektirdiklerinden sonra bir de orada bunların şerrine uğramamış oluruz. Sonuç olarak tavsiye etmediğim gezegendir ki Venüs'tür kendileri.

ilk kimin aklına geldi diye merak edilen şeyler

Bir futbol bağımlısı ve oyunlarda orta kafa gol tercih eden biri olarak bu 1 kiloluk topa kafa ile vurma olayını ilk kimin aklettiğini hep merak etmişimdir.

ikna

Bazı işe yarar taktikler:
-Sattığın ürünü inanarak öv. Yani mesela ilaç satıyorsan hakikaten kendin kullanıp iyileşmiş gibi.
-Fiyatı küçümse, o paraya alınan gereksiz pahalı şeylerden örnekler ver.
-samimi davran müşteriye. Adeta 10 yıldır arkadaş gibi ama yapmacık değil.
-gerekirse sattığın ürünü kendin de kullan.

herşeyi bırakıp sahil kasabasına yerleşmek

Kasabasını s*keyim gidip denize sıfır bi gecekondu yapıp tavuk besleyeceğim.

yaran capsler

görsel

Çeviri:
Saati icat eden adam: Bunun üzerinde 12 numara olacak.
Arkadaşı: Yani bir günü 12 parçaya mı ayırıyorsun?
Mucit: Hayır, 24.
Arkadaşı: Gün 1'den başlıyor yani.
Mucit: Gün 12'de başlıyor hem de gece.
Arkadaşı:
Mucit: 6 aslında 30 demek.

cüneyt arkın

Allah rahmet eylesin.

yaran capsler

görsel
Asdff.

adalet ve kalkınma partisi

Üretmeyi bıraktığı için ülkeyi batırdı diyenlere söyleyecek bir sözüm var. Türkiye cumhuriyeti eskiden fabrikalarıyla geçiniyordu evet ama bu 2000'lere kadardı. 2000'lerde çin'de deng Xiaoping ve ardından hu jintao dönemlerinde üretim atılımı yapıldı. Her yere fabrika yapıp her türlü teşviği verdiler. Bu dalga az kalsın ülkeyi yıkıp geçecekti. Kürtler doğuyu bölüp alıyordu fabrikalar zarar ettiği için amk. Sadece fabrikalar da değil tarımda da çin'de ciddi bir dışa açılım oldu yine bu dönemde hindistanda da büyük bir üretim artışı var. Sonuç olarak adamın 10 tlye 1 milyar işçiyle ürettiği arabayla sen 30 milyon işçiyle 100 tlye malederek rekabet edemezsin. Dolayısıyla türkiyede AKP döneminde fabrikacılıktan turizme zaruri bir geçiş yaşandı. Aksi çabada şuanki ülke dahi elimizde kalmayacaktı. Daha iyisini biliyorsanız iktidara gelince yaparsınız amk.
Edit: kaynak soranlar için akdeniz doğalgazı, turizm gelirleri ve yabancı öğrencilerden gelecek dövizler kafi.

yaran capsler

görsel
Hehe.

ash in dul anası

Ash'in pokemon toplama sürecinde profösör oak'la bol bol başbaşa kalan anadır.

jüpiter imparatoru

Bayrağım:

görsel

getir

insanlığın iyiliğine çalışan nadir şirketlerden biri.

26 yaşında intihar etmek

insan hayatında 26 yaşından zor yaş var mıdır acaba? Belki 30 olabilir o da kısmen.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.