bugün

sevdiği entry'ler

9 yıllık karının bayramda mesaiye kalıcam demesi

Gene her zamanki gibi asgari ücretle bir bayram sabahına uyanmış, gece vardiyada olduğunuz için bayram günü öğlen üç gibi uyanmış kafanızda kırk tane problemle cebelleşerek düşüncelere dalmışsınızdır. işiniz Merdiven altı bir atölyede iki liraya mal edilen köpek ve kedi tasmalarini birbirine dikip patronunuzun Nişantaşı ve Bağdat caddesinde daireleri olup kira parası yiyen bakımlı uyuz teyzelere satmasını sağlamaktır.
Ee hayatta herkesin bir görevi vardir demek ki sizin de hayattaki göreviniz bu şekildedir diye düşünüp hüngür hüngür ağlayarak aynaya bakıp kalkarsiniz yataktan.

Aynaya baktığınızda sarı dişler, kapkara fakat bu karaliga yakışmayan küçük dalga, üstelik kafanizin arkası da şarkıcı Alişan in kafasının arkası gibi dümdüz haldedir. Yukarıdaki bayram günü bile eh bacısını skiyim bütün nurunu sizden eksik etmistir sanki. Bir de koridorda farketmissinizdir çıplak uyumussunuzdur gece nedense hatirlamiyorsunuzdur. Alala deyip baron marka baksirinizi giyip üstüne de ipi içine kaçmış şortunuzu giyer ve Samsung S4 marka telefonunuza bakarsiniz. Yatarken her daim telefonu uzağa koyarsınız çünkü uzmanlar öyle der radrasyon yayiyormus siz de zaten alışkanlıktan böyle uzağa koyuyorsunuzdur. Amk zaten radrasyon yesem nolur Allah vurmuş peygamber tekmelemis sahabeler tükürmüş gibi surat var ne olabilir en fazla diye düşünüyorsunuzdur.

iyice bunalmış halde mutfağa geçersiniz elde telefon ve o da ne karınız mesaj atmıştır az sonra gelmesi gereken karınız mesaiye kalıcam haberin olsun bırakıcak beni Ercan abi der. Vay be melek karıcım kirayı odeyemedim diye fazla mesai yapiyo ah yavrum diye düşünürsünüz. Her şey üst üste gelmiştir iyice de hava sıcaktır eh klima da yoktur evde ve sinir krizine girmek içinde çok iyi bir sebep bulmussunuzdur. Tezgahın üstündeki kolayi akşam karınız dolaba koymamistir. Dertlerinizin üstüne bir de ağzı açık kalmış ılık kola sorunu eklenmiştir. Kurban da kesememissinizdir ve kafanızdaki düşünce acaba ev sahibi kesti mi akşama getirir mi acaba gerçi getirmez kirayı odemedik falan gibi düşüncelerdir. Arada 1 saat geçmiş karınız hala piyasada yoktur o esnada saat 5 olmuştur nerdeyse ve telefonunuz çalar arayan sürekli tütün aldığınız ciğerleri bitmiş Diyarbakırlı Kürt tütüncüdür uğra bana deyip sizi çağırır siz de acaba veresiyeleri mi isticek diye düşünerek hemen telaşa kapilirsiniz ve anahtarları alıp kapıdaki karınızın terliklerinden birini giyip gidersiniz o da ne size dolaptan takribi 1 kilo kurban payı olduğu posetteki kandan anlaşılan kurban payı uzatır afiyetle ye kardeşim der sizde biraz mahcup şekilde sizden onyas ufak amk barzo kafası eğri topal kürde sağol abi Allah razı olsun kabul etsin borcu halledicem haberin olsun maaş almadım görüşürüz deyip eve doğru bayramın o huzuruyla amk ne huzuru olacaksa para yok tip yok klima yok karı mesaide olsa da Bayram gene diye düşünüp
Havaya girip eve cikarsiniz. Hemen etleri çıkarıp biraz yiyim amk deseniz de o da ne gavat hep yağ kemik doldurmustur ve bütün iştahiniz kaçmıştır. Elde sarma tütünle karınız laf ettiği için mutfakta icmenize balkona çıkarsınız. Çünkü geçen kül düştüğü için size domuz gibi bakarak sünepe sümsük gibi iğrenç hakaretler edip seks yapmama cezası vermiştir. Balkondan dışarıyı izleyerek sigaranizi içerken apartmanın önünde kırmızı bir Palio weekend 2001 model durur bunne amk hurda diye düşünürken siz arabanın manita koltuğundan yani şoför yan mahallinden biri iniyordur. O da ne karınız Palio marka bir araçtan şuh kahkahalarla inmiş, sanki o kadar mesaiye kalmamış gibi nedensizce kikirik haldedir. Cinler tepenize çıkar ve karınızın eve çıkmasını beklersiniz o arada da delikten gozlersiniz karınız tam kapıda ruju dağılmış haldedir ve temizlemeye çalışıyordur acaba araba ani fren falan yaptı da ondan mı dağıldı ruju diye düşünürken aklınıza gencliginizde moda sahilde kayalıklarda dalga emdirdiginiz karılar gelir. Onların da ruju böyle dağılıyordur. Karınız içeri gelince neden ruj sürdün hadi sürdün neden dağıldı bu ruj dersiniz. O da size çok zorluyorlar bu ara işten çıkarmalar var o yüzden mecbur kalıyorum mesaiye aşkım der.

iyice killanirsiniz çünkü karınız hiçbir zaman size aşkım falan dememiştir gecede iki kere yaptiginiz zaman bile off içim şişti hareketleri yapan kadın böyle demez diye düşünürsünüz. Üstünüzde sıfır kollu sarı tişörtünüzle kahpeeee diye bagirirsiniz aldattın dimi kahpe dersiniz. O da size saçmalama gel seks yapalım deyip odaya çağırır ama gururunuz incinmistir bir kere. Bunların hepsi olayı örtbas hareketleridir sizce. Hemen tezgahın ustunden ekmek bıçağını alıp kariniza defalarca sokar ve oracikta gebertirsiniz. Sonrada hemen pişman olur ve acaba son bı bassamiydim diye düşünüp olan oldu ya diyerek polisi ararsınız. O da sizden açık adres ister konum da atıyım mi amk deyip kapatirsiniz. Size inanmamislardir acaba tipiniz meczuba benziyo diye mi dusunur ve arka yola çıkıp yolda uygulama yapan trafikcilere gidip ya az önce cinayet işledim gerekeni yapın dersiniz onlarda sktir git hemşerim akşam akşam sktimin delisi falan deyip kovar ulan seri katil mi olmam lazım amk diye bağırarak kendinizi yere atarsiniz polislerde sizi güzelce dövüp kovar. Eve geri dönersiniz karınız da hala geberik halde yatiyordur. Hayat size gene en ağır sillesini vurmuştur. Yukarıdaki de sanki size bakıp essselahahaha diyerek dalga geçiyordur. Elde bıçak yerde ölü dalga ufak maaş asgari dişler sarı eh bacını skiyim kira eksik üstüne kola da iliktir.

Ne bok yiyeceğiniz düşünürken komşular polise haber vermiştir ve gelirler sizi götürürken amk çocuğu doğru diyormuş diyorlardir. Ben her zaman doğruyu söylerim benim öyle sahtekâr biri olmadığımı anladınız mı şimdi dersiniz. Bayram olduğu için savcı yoktur ve mecburen karakolda bayram tatili yapacaksınızdır tatil bitene kadar. Kafanızdaki tek düşünce neden yahu nedendir?

8 senelik karının kaltak gibi giyinmeye başlaması

Bir pazar günü yine evde oturmuş Ahaber den cumhurbaşkanının kuru üzüm alış fiyatlari hakkında verdiği brifingi dinliyor ülke hakkında düşünüp göğe doğru bakıp Allah a şükürler yov falan diyerek kendi kendinizi goygoyluyorsunuzdur. Yalnızlıktan iyice bunalmış bu karı da konuşmayı kesti neden acaba diye düşünüp kendi kendinize sebepleri sıralayıp e haklı amk diyorsunuzdur.

Maaş asgari, ev kira elektrik 560 gelmiş üstüne dişler sarı, klima yok bu da yetmezmiş gibi bacısını sktimin hayatında dalga da ufak gibidir sanki. Kafanızda acaba muhabbet kuşu mu alsam gerçi hemen geberiyolar kuşçuya söyleyince de ceryanda kalmıştır diye aradan çıkıyor en iyisi yalnızlık gene diye düşünürsünüz. Aslinda fiilen yalnizsinizdir ama masada çok kişi vardır. Bunalımdan bunalıma koşuyor yukardakine bakıp bakıp üçü bir arada da alacak para kalmadı sen sebep oldun bunlara deyip sinirlenip duruyorsunuzdur.

O esnada masadaki sigara paketinize bakıp üç dal kaldığını görürsünüz fakat paket alacak paranız da yoktur. Üstü açık kalmış zeytinle göz göze geldiğinizde iyice strese girersiniz. Tam da o esnada karınız ne hikmetse işten gelir ve anahtarıyla kapı açılırken duyduğunuz ses kalp krizi başlangıcına start veren sestir.

Kabarık saçları uyuz ve intikam yeminli kinci bakışları ile size bakarak sanki her şeyin sorumlusu sizmissiniz gibi hakaretler yağdırır. Anca sigara iç burda bak alışveriş yaptım zikkimlanmayi bilirsin anca falan der siz de cevap veremezsiniz. Bugün de doğum gununuzdur başak burcu olmaktan nefret ediyorum diye düşünürsünüz. Gene de cevap vermezsiniz belki sürpriz kek pasta falan yapacaktır ne de olsa siz her ozel gunde bisiler yapmışsınızdır.

Çıkar öteki odaya gidersiniz ve faturaları odedin mi der giyimi de bir gariptir yıllar yılı melek karım diye sevdiğiniz o kadın gitmiş küçük fahise gibi giyinen dekolteli dolanan işyerinde külot değiştiğinden suphelendiginiz onyekuru suratlı bir kadın gelmiştir.

Allah parayı kötülere veriyo galiba acaba kötü mü olsam evet kötü olucam amina koyim kafası yambul yumbul eğik ütü masası gibi konuşmayı bilmeyen galerici Eleşkirtli Kürt harun dan neyiniz eksiktir. gerçi o sosyal biridir ve dişleri beyazdır o sayede kurtarır der ve keşke benim dişler de sarı olmasaydi diye düşünerek kötü olma kararinizdan da vazgecersiniz.

iyice bunalıma girip neden böyle giyiniyosun sen ise gidip gelirken diye karınıza sorarsınız. O da adam olsaydın da giyinmeseydim der ve sana mı sorucam erkkkkkekksin ya deyip dalgaya doğru bakıp dalga geçercesine hey Allahım der.

Eeeeh yeter deyip göğe doğru bakıp sen sebep oldun al eserinle gurur duy amk der ve karınızın a.ni yumruklayarak hincinizi alırsınız ve kafasını dolaba çarpar kaçarken ne hikmetse şak diye de ölür. Namusunuz temizlenmiş biçimde son üç dal sigaranizin olduğu paketi alıp tek dal yaKar polisi ararsınız. Polis gelene kadar da bu sigara yetmez deyip karınızın çantasını açıp Marlboro touch blue yu alıp yedek paket yaparsınız.

Bir anda siren sesleri gelir beş polis aracı kapıya gelmiş at o silahı diye bagirirlar kafalarında keple. Siz de silah degil dolaba çarptı ya silah yok bende kuryeyim ben kebapçı Mehmet ustada iniyom der ve inerek teslim olursunuz.

Mahalleli endişeli gözlerle çıkmış olayları izliyor bütün günü gayrimeşru kovalamakla gecen kaçak tütüncü ve galerici Eleşkirtli Kürt iyi oldu ya kurtuldu mahalle bı pislikten diyordur.

Bu saatten sonra sizi sadece alacağınız muhabbet kuşu dinleyecektir zaten pekte anlatacak bir şeyiniz yoktur. Ya hiçbir şey bilmiyor ya da bildiğiniz her şeyi unutmuşsunuzdur. Olsun sabredeceksinizdir fakat sabrın da sonu kabirdir. Bir ömür boşa geçmiş vaziyette ekip arabasına binerken kafanızdaki düşünceler sadece boş bir konuşma balonudur...

8 senelik karının kaltak gibi giyinmeye başlaması

Hapiste düşünür ve keşke covid tekrar hortlasa da izinle dışarda olsam gerçi seçim yaklaşıyor düşünceleriyle umut ederek yan yatakta yatan çifte cinayet zanlısına şirin gozukmek için iyi geceler abi Allah rahatlık versin der ve uykuya dalarsiniz.

anın görüntüsü

görsel

80 kilo kızın kendini prenses sanması sorunsalı aq

Ülkenin büyük sorunudur. Evet.

ayhan ışık

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

çocukken yaşanan en büyük hayal kırıklıkları

Avizelerdeki cıncıkların elmas olmadığını öğrenmek.

1 eylül 2019 fenerbahçe trabzonspor maçı

Geri zekalılara basitçe anlatalım dizinden sekip ele gelen top el olarak sayılmaz. Trabzonun net yenen bir penaltısı var ama fenerin yok algı yapıyor mk evlatları.
Ekubanın arkadan çekildiği pozisyonda avantaja bırakıp daha sonra sarı kart vermeyen fıratı da bi kenara not edin. Bu mk fenerlileri maçı götüyle mi izliyor, sen bunu eksileyince elle oynama kuralı mı değişecek mk malı?

Caleb Ekuban ne güzel topçudur mk izledikçe keyfe geliyorum.

türk kızlarındaki kürt erkeği düşkünlüğü

Yapmayın senelerce birbirimizi alevi sünni kürt laz rum diye ayırıp ülkeyi soydular, ırkçılık yapmayın bir arada durmamız gerekiyor. Kim neresinden hangi kaynakla söylüyor her türk her kürt bir değildir, iyi insan mı kötü insan mı ona bakın. Ben kürt komşumuzun misafirperverliğini unutmadım kaç sene geçmesine rağmen. Ayıptı insanları sen şusun sen busun diye ayırmak.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

"en tatlı ezanlaaaar, hibibiayla başlar hibibiyaaaa..."

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

http://www.youtube.com/watch?v=aqm_fXfQvUk

uludağ sözlük beş yaşında zirvesi

yaka kartı olayı varmış. ben yaka kartı taksam kapıdan girdikten sonra içerde bir tek yaka kartı kalır, ben kalmam.

saklambaç oynarken evine saklanan piç arkadaş

evet ilk olarak moderatör arkadaşlara ayıp olmaması adına tanımımızı yapalım. ufakken oynanan saklambaç oyununda, evine gidip saklanan ve diğer oyuncuları çok iyi saklanmış diye uyutan piç kurusudur.

salih diye bi arkadaş vardı severdik kendisini. mazbut bir aile çocuğu fakat bir o kadarda beleşçi itin tekiydi. oynadığımız saklambaçlarda ebe olduğum birgün 8 kişiyi söbeledikten sonra, bu salih piçini aramaya kalmıştı iş.
çok zor bulunuyor, bazen ise hiç bulunamıyordu. o yokken aramızda yaptığımız
kritiklerde bu ibne evladının cin olmasından şüpheleniyorduk. görülüp kayboluyor çünkü çocuk aklı işte.

her neyse devam edelim bir gün ebe olmuşum gözleri yumdum saydım herkesi buldum, geriye bu salih godoşu kalmıştı her zamanki gibi. bıktım bu ibne evladından aramayacaktım, dövecektik ibneyi cin sandığımız için herkes pusuya yatmış bekliyordu, bunun çıkmasını. fakat asla çıkmadı piç.

2 saate yakın bekledik bunu. ortalarda gözükmeyince korktuk, ailesine haber vermek adına 5 kişi beraber evlerine çıkmaya karar verdik.
fakat nasıl yusuf yusuf, herkeste göt korkusu var. bunun cin olduğundan şüpheleniyoruz çünkü. merdivenlerde bizi satırla kesmesinden korkuyoruz.

sonra korkarak canavar mı aslan mı belli olmayan bir yaratığın ağzının içinde duran zilin düğmesine bastım. tak tuk sesler geliyordu şak diye kapı açıldı.

hemen lafa atıldım melek teyze salih yok kayboldu bulamıyoruz dedim. salih evde akşam ezanından beri oğlum dedi. tam o esnada elinde salatalık altında şort ve dizine kadar çektiği çorapları ile salih piçi annesinin arkasından konsolos köpeği gibi sırıtınca bizde jeton düştü. ve salih orda bize ulan amma salaksınız dedi. işini bitirip, zorla mı koynuma aldım diyen nuri alço kahkahası atarak, ben ders yapcam siz de gidin cin çarpar diye taşak geçti.
amına koyayım bu adam hep bizi uyutup saklambaçta evine gidiyormuş. kafamızdan aşşağı kaynar sular dökülmüştü. aylardır nasıl bir komploya kurban gittiğimizin farkına varmıştık. iyi geceler melek teyze diyerek oradan ayrılarak, bir daha bu salih orospu çocuğunu asla hiç bir oyunda oynatmamaya karar verdik

adaptörü ısındı diyerek atariyi kapatmak

çocukluğunda atarisi olan arkadaşın evine, atari oynamak için misafirliğe giden çocuğun başına gelen hadisedir efendim.

şöyle ki;

ev sahibi piç, piç dedim çünkü piçin hakikisi bu. her neyse efendim, bu çocuğun evine misafirliğe, atari oynamaya gidersiniz. mario açılır, bu piç kendi kendine sürekli oynar, düşürür mario'yu yakar hakkı. sonra dur yanmadım bi daha denicem der. oynar da oynar. ayıp olmasın diye misafir çocuk ses çıkaramaz, ne de olsa atari onundur. en sonunda sıra ona geldiği vakit, bayağı bir süre geçtikten sonra tabi, elini adaptöre götüren ev sahibi piç, aa adaptör ısınmış kapatmamız gerek bozulmasın diyerek atariyi kapatır. misafir çocuk söve söve kalkar evine gider, hayal kırıklıkları ile.