bugün

entry'ler (37)

başınız sıkıştığında çağırıcağınız oyun karakteri

heimerdinger.

sözlük yazarlarının itirafları

ben bitmişim.

alım gücü

son 20 yılın en kötü döneminde.

Bir şeyi yapmak için kendini zorunda hissetmiyorsan o şeyi yapmazsın. Ve hayat çok acı verici. Acı çekerek yaşamak çok kötü.

türkiye den siktir olup gitmek

Kafamda var. Ama şüphelerim de var. Bu konuda gidip gidip geliyorum bu yüzden. Ben yaptığım meslekten nefret ediyorken avrupaya gidip bu mesleği yapsam ne olucak amk. Bir şey değişmicek ki hayatımda. Avrupaya, amerikaya, antartikaya gitmek burda gerçek çözüm mü cidden? Bence değil. Gidip mesleğinde işsiz kalmıyorsan a noktasından b noktasına gidip mutlu olacağını sanmak çözüm değil. Kendini gerçekleştirirsen mutlu olursun. Ankara, izmir, istanbul, new york, berlin, kln'e taşınınca değil.

eski sevgiliyle karşılaşmak

Gerçekleşme ihtimali olmayan hede. Çünkü sevgilim olmadı.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

neden intihar etmiyorsun

Her türlü öleceksin. Ölümden kaçış yok ki. Çıkmazsa girmediğim sürece şimdilik sorun yok.

hatırlayınca utandıran anlar

Lisede tipim belki son,sınıf hariç çok kayıktı. Lise resimlerime baktıkça fenalık geçiriyorum.

hatırlayınca utandıran anlar

Lisede tipim belki son,sınıf hariç çok kayıktı. Lise resimlerime baktıkça fenalık geçiriyorum.

kendim dahil hiçkimseye ve hiçbir şeye güvenmiyorum. güvenimin çok fazla ırzına geçildi. hiçbir şeye inanmadığım ve güvenmeden çıktığım her yolun sonu ise tükenmişliğe gidiyor. ve bu anksiyeteyle birleşirse yolun sonu hiç iyi bir yere gitmez. ve bildiğim gerçekleri unuttuğumu bilmek beni aşırı derecede rahatsız ediyor.

ismet inönü

iyi bir asker. ortalama bir politikacı.

neden harekete geçmeliyim

bunu neden yapayim? keyfim yerinde. paramı kazanıyorum. kendi evimde yaşıyorum. yemeğim hazır. arabam var. neden dil öğrenmek için çaba harcayayim. neden bir tr kızını mutlu edicem diye maaşımın yarısından çoğunu ona harcayayim? neden kaslı görünücem diye spor salonlarında kendimi sakatlama uğruna kaslarımı parçalayayim?

hayatta bir şeyler başarmak için kendine amaçlar belirler ve bu uğurda uğraşırsın. ama bu amacı sürekli hale getirmek insanın motivasyona ihtiyacı var. her şeyi aşıyorum. ama seni her gün tetikleyecek, harekete geçirecek o motivasyonu elde etme noktasına geldiğimde tıkanmalar başlıyor sözlük. rahatım. neden uğraşayim ki?

anın görüntüsü

Bu bir itiraftır. Akdenize ve sahillerine bayılıyorum. Keşke 1700 osmanlısında yaşasaydım ve muğladan trablusa kadar bütün akdeniz sahillerini rahatça gezebilseydim. görsel

otelde tek başına kalmak

ilerde yapacağım eylem. Ama illa olacaksa bol rus-ingiliz hatunların olduğu bir otelde kalırım.

kadınların zevk noktaları

Para ve sosyal güçtür.

kemal kılıçdaroğlu

Bir parti lideridir.

gelecekte babam gibi olmaktan korkuyorum.

günaydın sözlük

günaydın canlar.

yazarların söylemek istedikleri

yeminle boşa kulaç atıyorum. kıza güzelsin diyorum. çevresinde bir olay yaşamış. hayır değilim diyor. iş yerinde kendini ortaya atma. insanlara güvenme diyorum. dinlediği felan yok. bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor. hayır kızın bana bir faydası da yok. şimdi ben sana ne diyim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.