bugün

Batı ozentiligi bu. Bir aşkı bir şeyi de başkaları gibi herkes gibi yasamayin özgün olun az.

Bana yapmacık geliyor bu hareketler.
Kutsama alacagini sanan erkektir.
evlenecem ya.
(bkz: hoşşik) liktir.
Saçma usül bence. Gereksiz.
Çok gereksiz bence. Şöyle yapmacık showlara gelemiyorum hiç. Umarım kocam bu kafada olmaz ama kalas da olmaz.
Sanki kadının şövalyesiyim de beni kutsuyor amk.

Asla yapmayacagim harekettir.
işin sonuna bak sen..küfrederek de boşar.
ne alaka yani. sakso çekmiyosa bi erkeğin böyle diz çökmesinin bi mantığı yok.
bence sakso da çekmesin. o da mantıklı değil.
kadının ne kadar tapılası, kusuruz bir yaratık olduğunu anlatan bir hareket.

erkek dediğin sevdiği kadını pamuklara sarmalı, onun tek teline zarar gelmesin diye üzerine titremelidir. diz çökmesi de gayet güzel ve romantik bir hareket. demek istiyor ki “sen bir gelincik kadar narin ve tanrı kadar kutsalsın. kusursuzluğuna tapıyorum. seni yüceltiyorum ve önünde diz çöküyorum. sen olmazsan hayatım bir hiç, ihtiyacımsın.”

erkek dediğin kadının önünde diz çökmesini de bilecek, onu omuzlarında taşımasını da.
ın the name of the father,
and of the son,
and of the holy spirit.
amen.

ahahshhd

görsel
erkek dediğin şunu bilecek, bunu bilecek.
sen mi yazdın kitabını birader. erkekliği skimsonik romantikliğe endekslemeyin.
neyse hadi hayırlı işler.
Daha sonra kadını diz çöktürmesin de ne yaparsa yapsın. isterse amuda kalksın.
evliliğe giriş için yapılan ilk eylemde erkeğin "diz çökmesi" ileride yaşanacaklar için subniminal mesaj taşır.
Diz çökmeden evlenme teklifi mi olur? O yüzük alınacak, kırmızı güller serilecek ve illa ki diz çökülecek efendim. Bunun eşitsizlikle falan alakası yok. Diz çökmeyen düğünde halaya da girmesin lütfen.
Seviyordur. insan sevince neler yapmaz ki..

görsel
Her adete de bir şey buluyorsunuz ahaha maksat tamamen muhalefet. Yine de gerçekten merak eden insanlar için erkek olarak kendimce açıklama yapayım.

Geleneklerden dolayı erkek teklif eden kadın kabul eden taraf olarak hareket ediyor. Burada kadın evet veya hayır şeklinde karar verecek taraf olduğu için daha yüksek konumda gibi rol yapılıyor. Prenses tarzı yani tiyatro sonuçta. Bence gereksiz ama iki tarafın da yapısına göre değişir, ona göre hareket edilir. Adet kısaca, başka bir şey değil.

Yani sonuç, ayakta veya dizin üstünde, bir şey ifade etmiyor. Keyfinize bakın.
Gereksiz ve artık günümüzde gülünç hâl almış evlilik teklifi ritüelidir.
Ne gerek vardır?
Neden sevdiceğimi, tepeden, deve kuşu misali izleyeyim ki?!
Göz hizamda olsun, gözgöze olalım, teklifini etsin, benim gòzlerim dolsun, o gülümsesin, yarı ağlamaklı ben de gülümseyeyim.
Sonra....
Ohoooo yeter, buraya kadardı!
Sonrası bizim özelimiz, artık gider misiniz pilis?!
Bak halâ bekliyor yaaa!
şunu net söyliyeyim, saçmalığın daniskası.
yani nedir abi bu?
erkek elinde yüzük, muazzam bir hazırlık veee 'diz çökmeden olmaz aşkım.s'

ya kızım delirdiniz mi amq? günden güne mide bulandırıcı bir hal alıyor.
hemcinslerime yapmamalarını öneriyorum.

adam gibi dikilin karşısına bakın gözlerine söyleyin ne söyleyecekseniz.
Am dışında hiçbir özelliği olmayan vasat bir varlık karşısında asla yapmayacağım hareket. Kadın kim lan. Yeryüzündeki en niteliksiz en aşağılık varlık. Hiçten daha değersiz. Erkek kadın için bir hediye bir lütuftur.
bunu ilk kim yaptıysa yatacak yeri yok şerefsizin.
Yüzüğü böyle taksın o zaman.
görsel
Olayın çıkışında kraliçenin elinden şövalye ilan edilme durumu var diye tahmin ediyorum.

görsel
görsel
Gereksiz bir eylemdir. Yapiliyor olmasının en büyük nedeni filmlerde, dizilerde, kitaplarda vb. Ortamlarda evlilik teklifinin bu sekilde tasvir edilmesidir. Kaç kişinin babası, annesinin önünde diz çöküp evlenme teklif etmiş acaba?

Bariz bir yönlendirme var ve insanlar farkında olarak ya da olmayarak buna göz yumuyor. Eğer birgün, bir kızı evlenecek kadar seversem; ona ne görkemli bir evlilik teklifi yaparım, ne de diz çökerim. içinizden geldiği gibi yaşayın bu hayatı, başkalarının söylediği gibi değil. Eğer diz çökmek istiyorsanız çökün, istemiyorsanız da kimsenin lafina bakmayın ayakta ya da oturararta evlenme teklifi yapabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar