bugün

sevdiği entry'ler

anın görüntüsü

Dediler "burada domates yetişmez"
Dedim "olabilir"
görsel
görsel

günaydın sözlük

Günaydın herkese, çok şükür ablam kendini toparlamaya başladı. Güzel bir haberle güne başladım. Eminim daha da iyi olacak.

ben bu yazıyı kadınlara yazdım

Bu yazıyı yazarken dahi ellerim titriyor. Evet, olay yaşanır yaşanmaz soluğu burada alıyorum çünkü onlara ulaşabileceğim başka hiçbir imkanım yok.

Onlar kim mi?

Eşi tarafından şiddet gören kadınlar.
Az önce birisine denk geldim, kadını köşeye sıkıştırıp küfür edip bağıra çağıra konuşuyor. Kadın sinmiş içine ve etrafın bakışlarının utançlığını yaşıyor. Kendini erkek olarak niteleyen dağdan gelme ayı ise gayet rahat.
Bu tür durumlarda kendimi tutabilmemin imkanı yok. Müdahale etmezsem insanlığımdan utanırım.
Adam “siktir git eve” dedikten sonra uzaklaştı yanından. Bunu fırsat bilip kadının arkasından gittim. Yardıma ihtiyacı olup olmadığını soracakken adam koşar adım kadının yanına gitti. Bir de efelenerek “bekle lan beni” diyerek…

Tekrar küfür edince polis çağırmamı ister misiniz diyip araya girdim. Adam kendinin polis olduğunu söyleyip karısını yana itekleyerek bana doğruldu. Sokağın ortasında karısını da beni de rahatsız edemeyeceğini söyleyince polislikten mit’e kadar yükseldi. Karısı bizi ayırırken mahçubiyetle karı-kocayız boşverin lütfen dedi. Onun yüzüne bakarken kıpkırmızı olmuş yanaklarını ve buğulu gözlerini gördüm.

işte size yazıyorum, onlara.
Nolur size bu şekilde davranan insanları eş olarak seçmeyin kendinize. Nolur bir erkeği kurtuluş olarak görmeyin. Nolur annesinin babasının eğitemediği insanları eğitmeyi düşünmeyin. Sizin değil, size bu şekilde davranan insanların yüzü kızaracak. Sokağın orta yerinde sizi dükkana sıkıştırıp kadınlığınıza, kişiliğinize hakaret eden insana “herkes bize bakıyor” diye uyarmak yerine sizin sesiniz daha çok çıksın.

Aklım o kadında. karım dediği ve kıt aklıyla “namusu” olarak gördüğü insana milletin içinde o şekilde davranan insan evde neler yapacaktır. Mit görevlisinin dediği gibi “şovumu yaptım” ve uzaklaştım oradan. Çantamdan eksik etmediğim biber gazımın yanımda olmayışı senin şansın olsun dağ ayısı.

sözlük hanımlarının ev halleri

Sorması ayıp kimlerin ne mesajları var? Bence bunları gizleyip aramızdaki ırz düşmanlarına prim vermeyelim, korumayalım.

Maksadım ortalığı karıştırmak değil ama anamız bacımız yazıyor şurada. Ayıp yani bence. Sesli düşünüyorum sadece.

sözlük kızlarının penisleri

Başlığı 'Sözlük kızlarının prensipleri' diye okudum. Sözlük kızları da neymiş yahu. Kaşı,gözü derken sıra penise gelmiş bitmedi gitti. Neyse sonuç ruzan candır.

özel mesaj alımı kapalı yazar

mesaja başlamadan önce sadece . (nokta) gönderiniz açıksa yardırınız.

gelişmiş sözlüğümüzün manyak bir özelliğidir.

sözlüğe girerken melek çıkarken orospu olmak

Isim ver denildi.

beraber kelle yenecek yazarlar

Hem 90LAR Türkçe pop dinleriz yaralarımızı falan sararız.

darked

Olur canım atMam.

Sen kimsin yA. ister cüce olurum üstüm uzun altım kısa olur. ister şaşı olurum ister pehlivan gibi. Sanane lan. Fotoğraf atmayacakmışım.

35 yaşında şahane de bir kadın yazar.

iyi ki de varım, ohhh bee.

sözlüğe tepkisel olarak fotoğraf atmak

görsel

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Teyze hala.

sözlük hanımlarının bu akşamki kıyafetleri

görsel

çikolatayı memeye sürüp yalamak

Aşırı midem bulandı, çok teşekkürler ruzan.
görsel

sözlük yazarlarının gözleri

görsel

Özleminizi gidermeye yeter mi bilmem ama buyrun ruzan hanım.

ruzan

Canımın içisi.

rakı

görsel

ruzan

Neredeyse hiç sohbet etmisliğimiz yoktur ama en sevdiğim yazarlar içinde ilk sıralardadır. Nice nice güzel yaşları olsun inşallah. Miss gibi tatlı bir yazar.

ruzan

Doğum günü kutlu olsun yazarı. Her geçen gün körpelikten uzaklaşıyor olsa da hala körpedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.