bugün

sevdiği entry'ler

sürmenaj

illa cok calismaniza gerek yok.. paso calismaniz gerektigini dusunmeniz, calismamaktan dolayi duyulan kronik vicdan azabi ve sorumsuzluk hissi, kendini baskalariyla kiyaslayan bi beyin yeterli surmenaj icin.. aynen kitaplarda yazdigi gibi oluyo..

beyin iflas ediyo.. "benden bu kadar isine gelirse" diyip rest cekiyo.. son bi senede en az 4 kere sim karti degistirdim unuttugum icin bi yerlerde telefonu, 2 kere kredi karti kaybettim ya da verdigim yerlerde geri almayi unuttum, toplam 18 sinava girdim ve tek bi gun bile gelecek donemin sinavlarini stajlarini dusunmeden uyuyamadim..

beynim, sonunda ajenda seklini alicak diye korkuyorum !

tarhana çorbası içerken dinlenecek şarkı türküler

(bkz: fadimenin düğünü).

12 şubat 2016 diyanetin ses getiren cuma hutbesi

şimdi öncelikle uydurma hadisler üzerinden "kuran müslümanlığı" denen şeyi pompalayan ateistler kenara çekilsinler. Kuran tabii ki yeterlidir. Fakat nasıl namaz kılınacağı, abdesti neyin bozup bozmadığı, (ben şia'nın caferi koluna mensubum mesela. Bizde şafiilikteki gibi kan abdesti bozmaz. karşı cinse dokunmak da hanefilerdeki gibi bozmaz) ya da gusül abdestinin adabını (vücudu kapatarak almayı, adet/lohusalığın bitmesinde, rüyalandıktan veya cinsel ilişkiden sonra) nereden öğreneceğiz?

Benim mezhebimin hadis kitapları ehli beyt kaynaklı olduğu için akla ve vicdana aykırı bir durum yoktur. Diğerlerini bilemem, zaten beni ilgilendirmez.

Tebliğ etmek açıklayarak anlatmaktır. Peygamber bunun için gönderilmiştir. Peygamber, vahhabilerin iddia ettiği gibi postacı değildir. Hükümleri detaylandırmış, islam fıkhı ve hukukunu oluşturmuştur.

Hutbe doğrudur. Her şeye bilip bilmeden karışmayın.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.