bugün

sevdiği entry'ler

ekonomi eğitimi olmayan maliye bakanı

https://twitter.com/Nured...tatus/1463969032764375045

bir hafta önce attığı twit de dolar kaç lira olursa olsun demiş. bilimsel veriler ışığında dövizin önemi yokmuş.
faiz döviz temelinde makroekonomik yaklaşım yerine düşük faiz ve yüksek üretim ihracat düşük dış borç ihracat rekoru falan demiş.
her halde John Maynard Keynes mezarında ters dönmüştür.
tamam da biz trilyonlarca dolar euro likitidesi olan bu parayı ne yapacağız diyen her ay pandemi de yangın da deprem de vatandaşına yardım eden para veren bir ülke değiliz.

birisi kalkıp ben zaten hep elli liralık alıyorum, bana ne dolardan, sen dolarla mı maaş alıyorsun demiş sayın bakan derse şaşırmam.

ispanyollar

bayanları koca kalçalarıyla ünlüdür. hatta bazı ispanyol kadınlar sadece götten oluşmaktadır.

babanın akp li olması

Ülkenin gerilemesine katkıda bulunması durumudur.

tarikat kimi emrederse ona oy vermek

kurnaz çakal işidir.. çünkü tarikat güç kazanırsa beş para etmez müritlere devlet kapısı açılır, normalde s*ksen hamallıktan öte gidemeyecek adamlar bir anda devlet dairelerine doluşup kendilerinden çok daha liyakatli adamların sicil amiri olurlar...

türk okumuşunun anadolu köylüsüne bakışını değiştirmesi lazım...
anadolu köylüsü mağdur, kandırılmış, saf, dürüst vs değildir... yani elbet öylesi de vardır ama ezici çoğunluğu öyle değildir..
anadolu köylüsü dindar da değildir..
anadolu köylüsü s*kmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz.. maddi çıkar sağlamayacağı hiç bir şeye inanmaz ve katılmaz...
tarikatlar da, din de son analizde anadolu köylüsüne mükemmel hizmet etmektedirler.. yobazlığın bu kadar yaygın olmasının sebebi odur...

nurgül yeşilçay

sahip olduğu oyunculuk yeteneği ve güzelliğe rağmen kabalığı ile tüm çekiciliğini yitiren kadın aktrist.

osmanlıya özenirsen sonun osmanlı gibi olur

(bkz: borcunun faizini ödeyebilmek için borç almak)

kombiyi yakmayan yandı

o zaman apartumana merkezi sistemi şart koyacan yoksa adamın özel alanı ister yakar ister yakmaz ha etiktir değildir bilmem mantık hatası var.

adamın parası yoktur işi yoktur tatildedir. iyi bari ben 2 merdiven iniyorum en üst kat 5 merdiven iniyor doğal olarak en üst kat daha çok bina iç ışığı yaktırarak bina elektriğini artırıyor.

ortak gider varsa eyvallah mesela ben zeminde oturuyorumdur çatı akar bende masrafa katılırım. eee bende komşuyu şikayet ediyim camlarının ısı kaybı çok pvc profil kalınlığını artırsın camlarını daha kalın ve ısı yalıtımı yülseklerle değiştirsin.

karşı bina benim güneşimi kesiyor ev ısımı düşürüyor o da benim doğalgaz faturama destek çıksın.

niye bu kadar sinirlendim apartman yaşamı bok gibi.

aşı karşıtı mitingde istiklal marşı skandalı

Buradaki asil skandal asi karsiti bir mitingin olmasi. Etraf mal dolu ya. Asi olmuyorsan olma orospu cocugu, ama o zaman insanlarin yogun oldugu yere de girme. Ne sikik insanlarsiniz lan siz, sizin aptalliginiz yuzunden insanlarin annesi babasi olse hic mi sorumluluk hissetmeyeceksiniz. Amina soktugumun salaklari ya. Aslinda bu asi karsitlarini mimlemek lazim, bu moronlarin uremesi ulkeye kulfet.

kimsenin am göt sik taşşağına kilit vuramayız

ama göte sike taşşağa kilit vurmaya çalışanların amına götüne sikine taşşağına kilit vurrum. size ne lan kim kimi düdüklüyor? hele ki alan da veren de memnunsa bok yemek düşer.

mehmed zahid kotku

din tüccarı şarlatan yobazlardan biriydi.

mülteciler konusunda en doğru yerde olan parti

görsel

yangın uçağı olmayıp yangın söndürme ihalesi almak

Kılıfına uydurulmuş orospu çocukluğudur.

sınır namusdur

Gidin namus görmek istiyorsanız yunan Bulgar sınırına.
sikerek geri göndersinler sanki karısına kızına asılmışsın muamelesi yaparlar acımazlar.

japonya

cem yılmaz mı bu amk sosyal medya üzerinden tepki göstermiyor diye sıkıştırıyorsunuz. ben japonya olsam yiyin birbirinizi ete para vermeyin diye açıklama yaparım.

türk işverenler neden mültecileri çalıştırıyor

mülteci çalıştıran işverenler, işveren değil, götverenlerdir.

3 kuruş para için götlerini iste verir bunlar.

yok o paraya çalıştıracak türk yokmuş, yok türk işçiler para beğenmiyormuş.

o halde işçiyi memnun edecek para vereceksin pezevenk.

bugün asgari ücret 2800 lira, bu parayı bile vermeyip, 2000 liralara işçi çalıştırıyor bu şerefsizler. ha, bunlar bu cesareti nereden alıyorlar?
devletten.

bakınız kaymakamlıklar belediye başkanları bizzat araya girip işverenlere mülteci çalıştırmasını tavsiye ediyorlar. bursa'da buna defalarca şahit oldum, mahkemede de her türlü şahitlik ederim, hangi ilçenin kaymakamının, hangi fabrikaya suriyeli işçi çalıştır diye talimat verdiğine.

mülteci çalıştıranlar sigorta yapamıyorlar, sigortasız işçi çalıştırıyorlar ayrıca düşük maaş vererek hem suç işliyorlar, hem de kul hakkına giriyorlar.

ama dediğim gibi buna devlet göz yumuyor.

suriyeli çalıştıran kaç yeri şikayet ettim, hala çalıştırmaya devam ediyorlar. malesef devletin bu konuda bir yaptırımı yok. ancak ve ancak bir iş kazası olması halinde devlet mecburen müdahil oluyor.

başta da dediğim gibi, işletmelerinde mülteci çalıştıran işverenler, işveren değil götverendirler. bunların götü satılıktır, uygun para teklif ederseniz anında donlarını indirme potansiyelleri vardır.

bunların da kim olduklarını tek tek not ediyoruz elbet...

recep tayyip erdoğan kırmızı çizgimizdir

önce bir çizginiz olsun da sonra renk koyarsınız dedirten başlıktır.

hadi özışık

Çetenin ifşa olan ayakçılarından sadece biri. Ortada çok para var akp nin sonunu bu para için birbirine düşenler getirecek bu ilk harcananlardan ağar a aptal diyor kendi aptalın ağa babası çıktı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.