bugün

entry'ler (263)

günaydın sözlük

yine soğuk ama umut dolu bir güne uyandık, günaydın.
onca yolu tepip işe gelen, sana da günaydın.
rüyasının en güzel yerinde kalkıp soğuğa çıkan öğrenci, günaydın.
uyanınca yüzünü yıkayamayan su soğuk diyen çocuk, sana da günaydın.
l harfiyle işim şehir oyununda şehir arayan genç, günaydın.
dün geçti, yarın meçhul, bugünü yaşayalım diyen carpe diem' ci, sana da günaydın.
uydusu rüzgarda çekmeyen kablolu fakir kardeşim, günaydın.
memleketimizde ne kadar emektar, öğrenci, ev hanımı varsa herkese günaydın, hayırlı işler, başarılar.

eskilerden kim kaldı

ben kaldım kardeş, ben kaldım.

kılıçdaroğlu ndan özgür demirtaş a teklif

vay be, adam şaka maka metin, ali, feyyazlı beşiktaşı topluyor.

kayınvalidenin iki renkli hap vermesi

kadınvaliden siyahi, güneş gözlüğü ve uzun palto giyen kel biri mi?

enflasyon 2024 te tek haneye düşecek

o zaman faiz ve kur artacak demektir. okuyunca heyecanlanmayın diye uyarayım dedim.

araba alacaklara tavsiyeler

benimki cosmic siyah. sürekli cilalı oto şampuanı ve arıtmalı suyla yıkatmayacaksanız araba ite dönüyor. ayrıca boya koruma, seramik kaplama yaptırmalısınız. ona göre bilin de siyah alın.

ha yıkattıktan sonra efsane, o ayrı konu.

tek montla bütün kışı geçirmek

üniversitedeyken markasız bir mont giyiyor ve kışı onunla geçiriyordum. kaç kış giydim hatırlayamam hatta. kol kısmı erimişti, yer yer delikleri vardı.
şimdi salomon, moncler kayak montlarım var, onlar kadar lüks olmayan polo, adidas, nike, columbia yine bir sürü montum var. o zaman giydiğim ucuz mont ta ısıtıyordu şimdi giydiğim 30 bin liralık mont ta ısıtıyor.
önemli olan o montun içindeki düzgün insan olsun. paraya pula kıymet vermeyin.

devletlerin açıklayamadığı büyük sır

tüm dünyayı üllümemati yönetiyor. bu arada dünya da düz.

hikayeyi devam ettir

- ömer iyi çocuktu ama bir kusuru vardı.

erkekler para harcadığı kadını unutamıyor

sana harcadığım parayı sarı tutkuya basaydım keşke diye düşünürler.

hasan can kaya

bize bi sıçma hikayeni anlat hayatım.

hamburgerin önünden ısırmak

hamburger önünden kadınlar arkasından ısırılır.

astronotların yetişkin bezi giymesi

ilkin kondom kullanmışlar, erkekler aletlerinin boyutlarını abartmayı sevdiklerinden astronotlar aletlerini olduğundan daha büyük boy gibi söylemişler, denemelerde işe yaramamış hep çıkmış üst baş batmış, neil sen yine mi üstüne işedin falan derken bu fikri rafa kaldırmışlar. bu yüzden emici beze geçmişler.

darp raporu almak

iki taraftan en az birinin şikayetçi olacağı düşünülüyor veya biliniyorsa alınmasında fayda olan rapordur. mahkemenin kabul ettiği bir kanıttır. siz yine de çok dövüşmeyin.

siz yazmadan yazmayan arkadaş

paraya ihtiyacı varsa ya da işi düştüyse yazar da arar da. arkadaşlar böyledir.

en iyi rammstein şarkısı

şarkı olarak bana göre engel, klip olarak rosenrot.

sığınmacılar gitsin deyip ev iş veren türkler

beni konuşturma şimdi boşver.

kısaca şunu söyleyeyim; başımıza ne geliyorsa hepsini hakediyoruz. hatta daha kötü durumda olmalıyız, bu halimiz iyi bile. hiçbir şeye ses çıkarmadık, düşünmeden karar verdik, itiraz etmedik, sorgulamadık, okumadık. dolayısıyla şimdi de şikayet etmenin anlamı yok.

celal şengör ün utangaç olması

adam söylüyor zaten bende asperger var diye. asperger' den muzdarip olanlarda sosyal fobi olur. eşi oya hanım farketmiş zaten. yine iyi idare ediyor. mükemmel bir zeka ve hafızaya sahiptir.

cad bane

hakkında başlık açılmamış olması ilginç geldi.

star wars evreninde duros ırkından bir ödül avcısı.

jedi' lar ile savaşmakta uzman sayılı bounty hunter' lardandır. bir dönem rehberi jango fett' tir. o yüzden bu kadar ustadır ve jedi' lar ile savaşırken hangi teknik ve teçhizatları kullanacağını öğrenmiştir. tıpkı darth maul gibi üne kavuştuktan sonra ilgiyi üzerine çekeceği düşünülerek boba fett ile karşılaşmasında bir anlık dalgınlık sonucu göğsüne aldığı yara ile öldürülmüştür.

kovboy giyimlidir. quick draw' da üstüne yoktur. lee van cleef' ten esinlenilerek yaratılmış bir karakterdir. obi wan kenobi' nin eline vermişliği vardır. izlerken zevk aldığım 3-5 karakterden biriydi, harcadılar. gerçi belli olmaz geri gelebilir. boba fett' e de zamanında öldü dedik, geri geldi.

"i'd be careful where i was sticking my nose if i were you".

doktora veren yazarlar

doktora veremeyenler, öğretmene varamayanlar, naylon çorap giyemeyenler, medine' ye varamayıp gül kokusunu alamayanlar buraya doluşmuş yine.