Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' cannot be used twice in /var/www/vhosts/uludagsozluk.com/httpdocs/zlib/yenim/index.php on line 59 - uludağ sözlük
lütfen yazars, konu veya tarih kısmını doldurarak arama yapınız.
tavsiye

enes kanter in cemaate 110 milyon dolar vermesi

cahil. halbuki bak, Kuran'da ne yazıyor;

---spoiler---

ittebi’û men lâ yes-elukum ecran vehum muhtedûn(e)

Abdulbaki Gölpınarlı Meali
Uyun sizden hiçbir ücret istemeyenlere ve onlardır doğru yolu bulanlar.

Abdullah-Ahmet Akgül Meali
(Karşılığında) "Sizden bir ücret de istemeyenlere (dünyalık bir beklenti gözetmeyenlere) tâbi olun (ve destekleyin!) Çünkü onlar hidayete ermişlerdir. (Kendilerine riayet ediniz.)"

Abdullah Parlıyan Meali
Bu peygamberlere uyun, bakın onlar sizden bu işe karşılık bir dünyalık istemiyorlar ve kendileri de doğru yolu tutmuşlar. yasin suresi/ayet:21

https://www.kuranmeali.co...5%9F%20kullard%C4%B1r.%22

---spoiler---

suç kimin şimdi? müslümansın, ama kurandan haberin yok. işte müslümanların hali bu..

araplar genetik olarak hayvana daha yakın

bir genetik mühendisinin sözleridir. bana doğru söylüyor gibi geldi...

"Suriyeli, Arap, Afgan,Pakistan kuşağının beyin fonksiyonları genetiksel olarak hayvana çok daha yakın

Bu 10 milyon vahşi, tarihte görülmemiş her türlü kötülüğü yapmaya muktedir sapık yaratıklar sürüsü. Hiç bir namus, şeref değerleri yok"

https://twitter.com/AvAli.../1796404245908111790?s=19

müzik

Bazen konuşup içini dökmek yerine, playlistinden birkaç şarkı seçip susman gerekir. Çünkü bazen şarkılar senin dertlerini, konuşmak istediklerini, içinden geçenleri senden daha iyi anlatır. Bazen bir müzik dinlersin, içindeki aşk kıvılcımı yeniden alevlenir, hayallerle yaşamaya devam edersin. Bazen ise kabuk bağlamış yaraların yeniden açılır. Fakat sen istesen de, istemesen de, nerede olursan ol, müzikler gelip sana dokunur. Müzikten başka hiçbir şey insanın ruhuna bu kadar etkili olamaz, insanı bu kadar güzel ifade edemez.

tecavüz ettiği kızlarını müge anlı da arayan baba

adam niye suçlu:

- senin bu kızlara neler yaptığının videoları elimde...
alternatifler dayak, işkence vesaire de olabilir..
- ben böyle bir şey yapmadım..
ne yapmışım diye bile sormadı...
geçmiş olsun kardeşim.. inşallah içeride de seni skerler..

amaaa, bu fukaraların da adı belli, yüzü belli..
bunlara da nasıl yeni bir hayat vermek lazım..
düşünmemek elde değil..

herif kolay, paketlersin gider.. ama geride kalan hasarı da onarmak gerek..
adamı içeri atmakla iş bitmiyor.. bunlar nasıl, sıfırdan başlayacaklar..

engelli kıza tecavüz edip namaz kılan adam

sizin şu kıyametiniz var ya, bir türlü kopmayan! kopartmayana selamımı söyleyin...

istanbul'da %40 engelli olan 17 yaşında tecavüze uğrayan kızın teyzesi:

"Tecavüzden sonra yeğenimin yanında namaz kılıp 'ben günahlarımdan arındım, sıra sende' demiş."

https://twitter.com/yirmi...WGwG0Q-BRfgqQVAw&s=19

barbara palvin in aldatılması

ikili birbirine çok aşıktı vs diye medyada görüyodum ama hep kız çok ilgiliydi, dylan o kadar da aşık görünmüyodu yani bence. Kızın enerjisi o kadar güzel ki mükemmel bi sevgi varmış gibi duruyodu aralarında. Olay gerçekse, barbaraya üzüldüm. Barbara palvin değil sprose olacak diye yargı dağıtan bacıdan erkolara ölüm diyen bacıya dönüşmezsin inş canım.

araplar ışidçi selefileri nasıl yok etti

görsel
https://www.youtube.com/w...h?v=zGOArt_8N3o&rco=1
pembe götünü diğer erkeklere siktirmeye seven homoseksüel liberal avrupalılar haricinde, pedofillere, katillere, tecavüzcülere, teröristlere gereksiz ölçüde hoşgörü gösteren tek bir dünya ulusu bile yok!

araplar, hainlere zerre kadar merhamet etmez!

halka açık meydanlarda yahut yargıç önünde kafaları kesilerek,
kurşunlanarak infaz edildiler!

ortadoğu yok olsa dünyanın kaybedeceği şeyler

bizim sınırlarımızdan sonraki bölge bir doğa afetiyle yok olsa dünyanın kaybedeceği şeylerdir. mesela sevimli dostlarımız hayvanlar...

ortadoğu yok olsa dünyanın kaybedeceği şeyler

bizim sınırlarımızdan sonraki bölge bir doğa afetiyle yok olsa dünyanın kaybedeceği şeylerdir. mesela sevimli dostlarımız hayvanlar...

enes kanter in cemaate 110 milyon dolar vermesi

tarikatlar cemaatler budur. akp sayesinde devletin (kamunun belediyelerin) mallarına çöktüler. iktidar baskısıyla özel şirketlere markalara çöktüler.
bir iş yapan devletten önce fetöden izin olur alması gerekiyordu.
devlete harç teminat yatırmadan önce fetöye himmet adı altında rüşvet veriyordu. vermek de zorundaydı, bir ruhsat bir onay bir imza atacak kamu görevlisi fetöden icazet gelmeden imza atmıyordu. devlet denetleme kurumlarından inceleme kurullarından gelen onaya değil de fetöden gelen onaya bakıyordu.
asker polis öğretmen doktor bürokrat terfi tayini bile fetö elindeydi.
ne istedilerse verilmişti onlara.

şimdi ne kamu ne belediye ne şirket geliri kalınca bir birlerine çökmeye başladılar. şu an ekranlara bakın, din baronlarına bakın; bu tarikat cemaatlerin fetöden ne farkı var? sadece aktörler değişiyor ama sistem aynı, din bir inanç değil onlar için din makam mevki siyaset para çıkar menfaat aracı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar