bugün

entry'ler (83)

doğum günü pastası

kişinin kendisinin veya yakınlarının dööm günleründe yapılır ve yenir. kekin üstüne krem şanti ve çilekli müz koyarak pasta yapılır sonrada yenilir.

bulgur pilavı

pilavlık bulgurdan yapılır. soğan, yeşil biber, domates, nane ve tuz eklenerek yapılırsa daha lezzetli olur.

uludağ sözlüğü kullanma amacınız

sözlük bidmiş. insanın yazası gelmiyor.

sözlük erkeklerinin bakire takıntısı

olmayan takıntı. ben hiç önemsemiyorum. önemseyen varsa da kendi kararı bir şey diyemem.

bütün sözlük kızları bacımdır

sözlüğe ilk kayıt olduğumdan beri sözlük kızlarına hep bacım diye hitap ettim ve edeceğim. hepiniz bacımsınız hanımlar. eqqlee.

uludağ sözlük te yazarım denince alınan tepkiler

bu hiç kimseye söylenmez.

ilişkide gurur yapmak

sevilmediğinizin göstergesidir. iki tarafta eğer biribirini gerçekten seviyorsa söz konusu olan olay anında çözüme kavuşur. uzamaz.

iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batıran kirpi

iğne battı canımı yaktı, tombul kuş arabaya koş.

yaşlanmayı durdurmak

yaşlanmak güzeldir. yaşıyorum. eve.

sana acıyorum lafına uygun cevaplar

bana acıma bana para ver.

şiştim yeğenim hele ordan bi maden suyu getir

maden suyu doval oluyor.

yazarların odasındaki en ilginç şey

odam yok. büyük evden küçük eve taşınınca odasız kaldım. salonda yatıyorum. attan indim eşeğe bindim.

evlilikte bok yapmak nasıl oluyor sorunsalı

efendim öncelikle tuvalete gidilir. ardından kapı kapatılır. sonrasında klozete oturulur ve hacet giderilir. sifonu da çektiniz mi evliliğiniz bidmez.

sokak ortasında çırılçıplak bekleyen kadın

birden ortadan kayboldu mu? kaçın beyler karı efsunlu çıktı. yalnız şaka bir yana kadını erkeği herkes kafayı yedi herhalde. bir tane akıllı kalmadı mı şu dünyada.

kaşarlı pide

hamurun üzerine kaşar konulur ve odun fırınında pişirilir. sıcakken yenmelidir. soğuyunca bir esprisi kalmıyor. yanına da buz gibi ayran. acıhtıg yauv.

sözlüğün huzurevine dönmesi

huzurevinde bile yaşlılar kendine sevgili yapıp evleniyorlar. burası mezarlığa dönmüş biz de hortlağız. hoşgeldin 2001.

limonlu kek

canım çekti. olunca yiyek bari.

acıkmak

yemek yiyerek giderilmektedir.

yazarların duygu durumu

bugün iyidir. yarını bilemem.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

çok yoruldum. bıktım artık bu a. kodumun hayatından.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.