bugün

sevdiği entry'ler

nureddin nebati

görsel
Hayırlı olsun mu diyelim bilemedim artık.

kanada yı terk edip türkiye ye göç eden genç

Bir defa sabiha gökçen’den otobüse binecektim. Arıza mı ne vardı, Otobüs kalkması gereken zamanda kalkmadı bir türlü. Bir yandan da yeni yolcular birikmeye başladı. Kalabalık, gürültü, kaos yükselmeye başladı. Sinirlenmeye başladım, zira yetişmem gereken yerler var. Üstelik Kalabalığı, gürültüyü de hiç sevmem. Öflemeye falan başladım. Derken Orada bir isveçli çift gördüm. Bir vesileyle konuşmaya başladık. Burası türkiye böyle şeyler olabiliyor gibi şeyler söyleyeyazacaktım bir baktım bunlar halinden gayet memnun. Adam mealen şöyle şey dedi. Stokholm’de her şey zamanında işliyor, çok sıkılıyoruz, robotlaştığımızı hissediyoruz. Burası çok güzel, kaos, belirsizlik adrenalin seviyemizi yükseltiyor. Stokholm sıkıcı, istanbul çok eğlenceli. Her sene geliyoruz.

Mına kodumun nankörleri.

aşılı biriyle cinsel ilişkiye girmen gerek

Biz de cin çıkarmak için sikerler avrupada aşı niyetine demekki bilimin ışığı böyle bir şey.

katalin

waaov. mimar galiba kendisi neguzel evler yapıyordur şimdi.

katalin

Kendi halinde yazan iyi bir yazar.

solaklığın yakıştığı meslekler

Mimarlık.**

binali yıldırım ın aksakallılar konseyine atanması

Gri büyücü olan binali yıldırım'ın ak büyücülük mertebesine ulaşmasıdır.
(img:#2198319)

denizli kebabı

denizli'de kuzu kellesi ve kaburgasından tandırda pişirilerek yapılan, elle yenen efsane lezzet.

28 mayıs 2021 eşini doğrayan kadının videosu

acaba neden bir başak cengiz olayı kadar ses getirmedi diye soruyorum? sebebi belli maalesef ki insanlar erkek ölümlerine üzülmüyor hatta umursamıyor tepki bile göstermiyor. hatırlarsanız katil kadının videosunu çeken görevli bile gülüyordu.

selçuk bayraktar ın harf inkılabı tweeti

tamamıyla siyasi ve öznel bir ifadedir.

osmanlı türkçesini tıpkı günümüzde kullandığımız latin harflerini kullandığım gibi hızlı bir şekilde okuyup yazabiliyorum. yazması daha hızlıdır eyvallah fakat osmanlı türkçesini özellikle yazabilmek, inanılmaz derecede kelime köken bilgisi ve kaide barındırdığı için bunlara hakimiyet gerektiriyor. örneğin türkçe kökenli bir kelimeyi he sesiyle başlatamazsınız, peltek harfleri kullanamazsınız. kelimeyi ya tanıyacaksın ya kökenini bileceksin. ayrıca kaideler var. mesela açık ve kapalı heceye göre okutucu harf eklemek gerekir, harfin yapısı sesli harfi de içeriyorsa okutucu harfi yazmak gerekmeyebilir, tekrarlayan aynı sesli harflerde tek okutucu harf yetebilir gibi bir çok örnek barındırmakta.

işin özü; latin alfabesini öğrenmek, dile entegre etmek kesinlikle okuma yazma açısından çok daha pratik. ifade konusunda eksikleri var bunda hem fikiriz. mesela aitlik bildiren bana, sana gibi kelimelerde nun harfi kullanılmaz, nef ile yazılır. söylenirken de tıpkı iç anadolu ağzı gibi genizden söylenir. osmanlı türkçesini öğrenip hatasız okuyup yazmak kolay değildir, öğrenmek kolaydır fakat hakimiyeti zordur.

raporlu delilerin idam edilmesi gerekliliği

Sevmediğin kişileri deli diye gösterip yasal şekilde infaz etmek isteyen nüfuslu kişilerin önünü açar.

Akıl hastanelerine ağır vakalar için daha denetimli koğuşlar gelmesi daha mantıklı.

ileride sizi de deli diyip içeride öldürtecek politik güçler çıkabilir.

Azıcık düşünen biri bunu görebilir. Aşırı güç aşırı yolsuzluk doğurur hep.

amsalak oc meric

13 yaşına gelmiş adamlarsınız küfür etmeyin lan. çaylak olacaksınız mod gorurse bak.

erkek parfümü

görsel
Ben de geçen otobüste sapık gibi bi çocuğu kokladım ara ara. Allah affetsin.

aspava

'kendime saygım yok' yemeklerinden bir tanesidir. şunu anlayamadı insanlar, her şeyin fiyatı belli, ucuza yediğiniz şey yemek değildir.

kılıçdaroğlu kandili yerle bir edeceğiz

kılıçtarın balon atarlanmasıdır. siz teskereye
bile hayır diyen birisiniz nasıl
kandili yerle bir edeceksiniz. gerçekten çok yazık..
görsel

fatih mehmet maçoğlu nun görevinden alınması

bu adamın hdp milletvekillerinden farkı yok komünizmi kürt milliyetçiliği ve bölücülük yapmak sanıyor.

büyük selçuklu devleti

ilgilenen varsa Bu dönemden kalma iki kadın heykelini ve hakkındaki bilgileri şu videodan görebilir.
https://youtu.be/Pw6UjWegJJk

roma imparatorluğu

ilgilenen varsa Şuradan dönemindeki yerleşim birimlerine ve adlarına bakabilir;
https://dh.gu.se/dare/

yaran twitter iletileri

görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.