bugün

bir turgut özakman eseridir. harikadır. okunasıdır.
Abartılası bir terim.
türkler bunu hep yapıyor, onlar pes etmiyor. onlar, şu çılgın türkler.
Turgut Özakman'ın yazdığı muthiş detaylı ve akıcı kitapdır. Ortalama 4 günde bitirmişliğim var gayet güzel.
o kitabı ordudaki askerlerin her birisine bedava verdiler. elimdeki 600 küsürüncü basım. ordu güdümlü bir adam olduğu aşikar özakmanın. onu ordu esasta ''vahdettin m.kemal milli mücadele'' kitabını yazması için kullandılar.

bu arada kemalizmin ülkeye yahudi eliyle gelmediğini yazıyor vahdettin kitabında. sedat simavi araştırma ödülü verilmiş kendisine. işin komik tarafı sedat da dönmedir.
turgut özakman ın en sevdiğim kitabı.allah rahmet eylesin.
Okuyamadığıma üzüldüğüm tek kitaptır.

O kadar karışık bir türkçe ile yazılmış ki anlamak namümkün.
isteyipte bir türlü okuyamadığım kitap.
ziya öztan'ın yönettiği kurtuluş adlı dizinin senaryosudur.
Böyle güzelim kitabı yeni okumaya başladığım iÇin kendimden utanıyorum.
Milliyetçilik bir dindir (hastalıktır) tezini kanıtlar. Öyle bir kitap okuyun en büyük çılgin in yazarı olduğunu kanıtlar.
turgut özakman'ın diriliş çanakkale 1915 kitabından sonra okunulası kitaptır. aynı şu çılgın türkler gibi.

ah şu çılgın türkler ! *
Kalite.
Meslektaşım, güzel insan rahmetli turgut özakman,ın muhteşem eseri. Defalarca okunulasi, bıkmadan anlatılasıdır. Ruhun şad olsun sevgili turgut abimiz.
sahteside çıkmıştır hatta

(bkz: şu çılgın kürtler)

inanmayanlar için http://www.idefix.com/kit...?sid=QV0WNIPK8K0KXRTDEKCO
artık o işaret sıfatı ile gösterilemeyecek kadar uzaktadırlar.
ancak 'şuradaydı çılgın türkler' denilebilir.
rahmetli turgut özakman`ın en ünlü eseridir. allah rahmet eylesin.
okullarda okutulması gereken bir eserdir. ama içinde türk geçtiği için akp-hdp tayfası kurdeşen döker.
Turgut Özakman ın uzun yıllar emek verdiği kitabı. Herkes okumalı.
ömründe cin ali serisinden başka kitap okumamış insanlara bunu demek saçma geliyor ama , şu kitabı bir kere okuyun

ondan sonra kimsenin size bir şey anlatması gerekmeyecek , neden 77 yıl sonra aynı dakikada hala sirenler çalıyor , hala insanlar saygı duyuyor anlayacaksınız
Okumaya başlayacağım kitap. Şu ana kadar başlamadım diye pişman olacağım diye düşünüyorum.
Gelsin artık dediğim dizidir.
2005 yılında basılmıs tarihi gercekler uzerinden kurgulanmıs muhtesem bir tarihi roman.
bu kadar gec okudugum icin hayıflandım acıkcası cok fazla bilgi var kitapta gercekler ve daha surukleyici olması icin yarattıgı hayali karakterleri basarılı bir sekilde harmanlamıs turgut ozakman tebrik etmek gerek kendisini.
bu turk yurdunda yasayan herkesin okumasını tavsiye edecegim bir kitap olmus su cılgın turkler.
görsel

(bkz: https://twitter.com/bosun...QcZYlr64gjWRvEww&s=19)
Şu gerizekalı Türkler daha doğru olacak.
güncel Önemli Başlıklar