bugün

kesinlikle mantıklıdır. dolar dengesi şuan için 7 tl. buralarda sabit kalacak. mevcut damat bakanın konuşması doları düşürmeyecektir.
Uzun vadeli yatırım için evet.
Bunu bilen zaten zengin olur. Kişisel fikrim 6.2e kadar alınır ve 6.5 gibi rakamları görünce satılır. Üstü rakamlar çok riskli olur mu olabilir olmaz mı o da olabilir. O yüzden riskli bir girişim ama ne kadar risk o kadar kazanç.
Kesinlikle ve kesinlikle mantıklı (bkz: #40018646) düşüncemin arkasındayım.
En azından yıl sonuna kadar mantıklı görünüyor. Ben yıl sonu 10₺ civarında görüyorum. işimiz Allah'a kaldı sonuçta.
bir soru.

deflasyon söz konusudur.

Şu anda dolar almak rasyonel olur mu?
alınmalı mı, alınmamalı mı?
Bence evet. ilerde 50'yi bulur böyle giderse.
13.45 Kırılma hedefi gerçekleşti. Kısa vadede yükseliş trendi sürecektir.

Kısaca alınabilir amk.
Her zaman mantıklıdır. Faiz indirimi olmaya devam edecek.
Bir de akşamcı tayfaya soralım. Şu anda dolar almak iyi bir yatırım mıdır? Adamı yamultur mu, çoşturur mu? Eet.
cevabı her dönemde ''evet'' olan soru. ekonomist olduğunu iddia eden t.c cumhurbaşkanı kişisi ''dolar alan yaya kalır'' dediğinde dolar 2,7289 tl idi 6.5 sene önce.
tavsiye vereyim (bkz: sen alma ulan ayı)
Aralık'ta ki toplantıda yine faiz indirecekler,bu yüzden evi arabayı satıp dolar almak lazım.
duruma amatörce baktığımızda;

1. faiz düşürüleceği sinyali çok net verildi.
2. faiz oranları enflasyonun çok altında.
3. halk güvenoyunu düşük.
doları euroyu bilmem ama tl her gün değer kaybediyor. hiç kimseye güvenim kalmadı. her gün korkuyla uyanıyorum mk. eldeki avuçtakiyle altın alıp yastığın altına koyasım var. hırsızdan korktuğum için onu da yapamıyorum.
mantık aranmaz. inanmak gerekir. sorgulamamak lazım. ytd.
Faiz indirimi planlandığı için mantıklı.
Dolar almayıpta lira da mı kalacaksın? Lirada kalmak mantıklı mı?
Diyelim ki yaza kadar dolar 13.70den 15e çıktı.
6 ay TL faize yatırsan yüzde on kazanamazsın.

Doların yaza kadar 15 olması iyimser bir tahmin. Ülke de çok büyük bir siyasi kriz var.
Ayrıca yeni koronovirüs çeşitleri dünya ekonomisini ciddi anlamda korkutuyor. Yeni karantinalarla Ekonomilerin yeniden daralması gündemde. Talep düşüklüğü beklentisi yüzünden petrol fiyatları yine düştü.
Türkiye turizmi yeni bir karantinaya kurban gidebilir bu yaz. O zaman Türkiye ekonomisi nolur?

Altın ile dolar arasında iyi bir Karar vermek gerekiyor.
değil. düşük olduğu zamanlarda alıp şimdi bozdurmak lazımdı.
Naço'ya bas.
https://youtu.be/wcUppBicRQs
evet mantıklı çünkü dolar git gide artıyor.
Evi arabayı sat dolar al.kaybetmezsin.