bugün

Armut dibine düşer atasözünün vücut bulmuş hali.
doğuş isimli değerli sanatçıya hak vermemizi sağlayan sözlerdir. bunlar babadan oğula nesil.

elbette.
Şimdi 1 gün sonra ramazan bitcek bende gidip türbanlıları mı döveyim yani? Bazen cok buyuk sacmalıyolar. Kısacık sort giydiyse sanane gorunen kendi bacagı seninkini mi teshir ediyor.
Birine orospu çocuğu dediğimde ailesinin ne suçu var diye çirkeflik yapanların uğramayacağı başlık.

Her şey gen, yetiştirme ve astroloji. Bir insan kendiliğinden de orospu çocuğu olabilir ama düşük ihtimal. Orospu çocukluğu aileden geçer.
(bkz: bunlar babadan oğula nesil herhalde)
Sana ne amk yavsagi. Istedigi giyer insan diye suratina soylemek istedigim insan müspettesidir.
armut dibine düşermiş.
Neden bu kadar orospu çocuğu olduğunun şimdi daha iyi anlaşıldığı açıklamadır.
al birini vur ötekine aq. zihniyetini siktiklerim.
mesele sadece o saldırgan değildir. babası da değildir sadece mesele. çok önemli bir kitledir ki bu olayı onaylar, belki cesaret edip yapamaz ama onaylar! sözlük içerisinde de bunun örneğini görebiliriz zaten, koala ruhlu panda larımız hiç bitmez.
pisliğin " en baba " hali.

tükenin.
beyinin bedava olmasından sonra bu tür olayların önünü alamadık.

bedava mezar bulsa içine girecek toplumumuz için beyinin bedava olması çok kötü oldu.
spoyler

o gün oğlu oruçluymuş!

kız küfredince vuruvermiş bi tane!

aslında çok iyi niyetlidir!

evimiz taşlandı (mağduruz)

vergi şeysi varmış, bilmiyorduk, polisten öğrendik. yoksa şeyapardık biz. biz namuslu dürüst vatandaşlarız!

spoyler

oruçluysa sorun yok birader ya! neticede öfkeli bir müslüman genç, değil mi?

yetiştireceğiz evlada da size de... ne desem bilemedim.
hiç şaşırmadığım sözlerdir. şiddete eğilimli, namus bekçisi kafaların membaı aile. çocuğuna insanların özgür olduğunu, istediği gibi giyinebileceğini, kadının bir et parçası değil "birey" olduğunu öğretseydi- kaldı ki bunu öğretmeye gerek yok, söylem ve davranışlarlanızla çocuk bunu içselleştirir- bu vatandaş bu hareketi yapmaz, yaptığına kılıf uydurmazdı.
bu tarz olaylar için

--şimdi sıralayım--

1. şort giyen kızın darp edilmesi
2. kızın darp edilmesi
3. kızın erkek tarafından darp edilmesi
4. darpçının babasının bunu mazur görecek beyanları
5. babanın kızın ailesini toplumun önüne getirip neden kızına sahip çıkmadın teraneleri

--geçin bunları--

bu ülkede hemen her ailede bir kız çocuğu var ve bu ailelerin babaları abileri erkek kardeşleri bir yerde kendi "bacıları" nın da başına bu tarz bir durum gelmesi durumunda şirazeyi baya kaydırırlar.

bunu da bir kenara bırakın...

olayın psiko sosyal değerlendirmesi bence şudur:

toplumsal uzlaşı zemini temelinden sarsılmıştır. artık mevcut iktidar partisi ve destekçileri * * yönetimin uyguladığı orantısız adaletsiz yönetim anlayışının bir tezahürü olarak esasen kendi anasını avradını bacısını * da koruma altına alan anayasayı, ceza kanununlarını, hukukun üstünlüğünü aymazca ve bedavaya hiçe saymaktadır. şort giyen hanım bir daha şort giymez ve bu durumdan özgürlüğünü bu zihniyete teslim ederek kurtulur, dayaktan veya tartaklanmaktan. ancak ülke? işte bu sorunun yanıtını arayanlar aşamalı olarak şu sırada izlesinler ülkelerde olan olayları:

1. suriye (2011-2017)
2. libya (2009-2013)
3. mısır (2013-2017)
4. ırak (1999-2003)

evet. kimse kendisini şort giymiş bir kız çocuğunun karşısında ki gibi güçlü hissetmesin. biri gelir ona da balyozunu indirir. en güçlüsünün mü dediği olur? bunun cevabını çok iyi düşünmek gerek bence...
bu pislikler de dünyanın virüsü, allahın belasıdır işte.

dindar olduklarını düşünürler ama dünyaya ve islama en büyük düşmanlığı bunlar yapar işte. cehennemde bu münafıkların hepsinin yeri hazır.

umarım yanarlarken onları izleme fırsatı bulurum.
Bunlara kısa şort giydirip taksim e salacaksın. Gelen geçen parmakların dursun amk.
bunu dillendirmeye ne gerek vardı arkadaşlar anlamadım.

bu adamın yaptığı hareket zaten nasıl bir aileden yetiştiğinin kanıtıdır. onlar da zaten dayanamamış ifşa etmişler kendilerini. ülke şov ülkesine döndü, herkes nasıl piyasacı olabilirim derdinde..
soyağacını siktiklerim babadan oğula nesil bunlar.
Başörtüsü takan kızlara, kadınlara " burası laik bir ülke, çarşaf giyeceksen Arabistan a git" diyen ikiyüzlüleri hoplatan olaydır. Kesinlikle şiddete karşıyım, lakin herkes istediği gibi giyer diyenlere soracaklarım var.
O kadının öyle giymesinden kime ne fayda var? Onun bunun karısının, kızının apış arasını izlemek ve hayal kurmak hoşunuzamı gidiyor? Kendi ananızın, karınızın, bacınızın da öyle giyip gören erkekleri tahrik etmesini istermi siniz?
Bir kadın neden açılarak orasını, burasını sıktırıp pörtletircesine giyer? Böyle bir kadın kendi önünüz de ilerlerken karşıdan gelen erkeklerin, dükkanlarının kapısında bekleyen esnafların nasıl şehvetli ve ayakları yerden kesik bir şekilde ona baktıklarına şahitolmadınız mı?

" Sana ne" cevabının dışında, sorularıma cevap verecek varsa bekliyorum.
Ülkede "kadın her zaman haklıdır." Şeklinde bir algı oluşturuldu. Ne zaman bir kadın ve erkek çekişse toplumda kadın haklıymış havası yaratılıyor. Şort giyen kadının şortuna laf söylemek cinsel saldırı oluyor da aynı şortu erkeğin gözüne sokanlar ona "bakmayacaksın, karışmayacaksın." Diye dayatmada bulunabiliyor.

Bir kadın bir erkeğe tokat attığında bir şey olmuyor, o erkeğin canı yanmıyor sanki. O erkek karşılık verince kendini savununca dayakçı, tecavüzcü, saldırgan oluyor. Kadın haklarını savunacağım ayağına şov yapan ikiyüzlüler, bir kadın tecavüze uğrayınca veya öldürülünce de mağdur kadının zayıflığını ortaya çıkarıyorlar; "o zapzayıf gencecik bir kızdı, hayvan gibi biri tarafından ırzına geçildi, katledildi." diyorlar. Ama konu yarışmaya gelince "kadın erkekten üstündür." Diyorlar. Bunlar böyle küstah işte, başlarına kötü bir şey geldi mi zayıflıklarından dem vuruyorlar, konu yarışmaya gelince karşı cinsi aşağılıyorlar.

Diyeceğim şu ki; her zaman insanların ayrıştırılmasından rahatsız oldum. Nasıl bazı dinin mensupları yıllarca "biz soykırıma uğradık o yüzden bize para, pul, villa, yat vereceksiniz, yaptığımız hiçbir şeye karşı çıkmayacaksınız." Diye diye dünyanın içini ettiyse bugün yine bazıları da aynı mağdur rolüne girip insanları eziyorlar. işte bunun gibi, Birileri nasıl "sen erkeksin yaparsın." Diyorsa diğerleri de "o erkek ona bir şey olmaz." Diyor.

Vermek istediğim mesaj şu: kadın da erkek de müslüman da hristiyan da türk de ingiliz de insandır. Artık cinsiyet, din, ırk gibi faktörlere göre ayırıp birini güçlü birini zayıf konuma koymak çok saçmadır. Şort giydiği için bir kadın değil bir insan darp edilmiştir. Nasıl bir erkeğin cüzdanı çalındığında tepki veriyorsak bir kadının çantası çalınınca da tepki vermeliyiz. Çünkü burda zarar gören kişi insandır.

Kadını erkeğe, Türk'ü ingiliz'e, beyazı siyaha, kuzuyu kurda karşı savunmayı bırakın. Haklı olan insanı, hayvanı, canlıyı haksıza karşı savunun. Nasıl bir kurt hakkı olmadan bir kuzuyu yiyorsa bir kuzu da hakkı olmadan bir bahçeyi yiyebilir. Önemli olan gerçekleştirilen eylemdeki iyi veya kötü niyettir.

O yüzden de bu sözleri söyleyen adam, sanığın babası diyip de ona pislik demek ve hakaret etmek küstahlıktır.
--spoiler--
Ama o kız da gitmiş kısa şort giymiş
--spoiler--

Bak ya. Kızın suçuna bak günahına bak. Görüyor musun şort giymiş. Vay anasını.

Katranı kaynatsan olur mu şeker? Gerisini şu oruçlu ağzımla söylemiyorum.
annesini merak konusu yapmıştır.
Beyinsiz bir adamdan çocuk yapmayın.

Ben bu olaydan bunu anladım. Diyecek söz bulamıyorum. Ne beyin, ne ahlâk ne namus var ama kendini değil başkasına suç buluyor.
Bu yönetime uygun vatandaştır kendisi.
Saldırgan magandanın babasının belli olduğunu göstermesi dışında bir şey ifade etmeyendir.karşımda söylese çenesini kırardım, bir gün de yatmazdım elimden başka bir şey gelmiyor.
güncel Önemli Başlıklar