bugün

Birisi türbanın onu ne kadar özgür kıldığının farkını düşünür ? Yani umarım. Diğeri ise toplumsal yozlaşmanın esiri olmayıp, bunu yenmeyi amaçlayandır..
birisi rahat bir giyime sahiptir, terlemez kendine eziyet etmez. öteki bir hiç uğrana çuval giyer. öldüğünde kocasının huri kovalayıp kendisinin de sarayda yaşayacağına inanır. oysa tıpkı şortlu kadın gibi yok olup gidecektir. bir nevi züğürt tesellisi.
kadın kadındır. şortlu yada başının örtülü olması fark etmez. ikisi de anne olur, ikisi de taciz edilir. aralarındaki tek fark biri taciz edildiğini haykıracak cesareti gösterebilirken diğerinin susmasıdır ve bu başta ben olmak üzere bir çok insanı deli eder.

sevgili cesaretsiz arkadaşım; başının örtülü yada cart renge boyalı olması benim için hiç bir anlam ifade etmiyor. benim gibi bir çok insan içinde... Sana ne yapılırsa yapılsın susma, ne olursun susma. Gerekiyorsa yapıştır adamın suratının ortasına tokadı ama susma. çünkü sustukça cesaretleniyor bu tek hücreliler. yok rezil olmayayım diyorsan anlat bana ben halledeyim pisliği. ben rezil edeyim. ne olursun beni bilirken susmak zorunda bırakma. izin ver ben bağırayım sana yapılanı. sen bir ateşin içindeyken izleyici kalmak hiç hoş değil! cidden değil. sen gözlerinin önünde bir canın gitmesine izin verir misin? bak senin durumunda benim için aynı. sen oradasın, yanıyorsun ve beni bunu izlemeye mecbur bırakıyorsun. kendine de bana da bunu yapma!
başörtülü olanlar efsane sevişiyor, uyandırayım.
ikiside sıran bir kadındır. evine gidiyordur. okula gidecek çocuğuna öğle arası ekmek almaya markete gidiyordur. bizi ilgilendirmez.
aynı yatakta ah bir grup yapsam.