bugün

tanım: anadolunun küçük ve ıssız kasabalarında şort giyen kişiye " namusumuza göz dikiyor" şeklinde bakılmasından dolayı ortaya çıkan sebep.

ayrıca; bursanın karıncalı adlı köyünde başıma gelen durumdur. olay, şahsımın, saçları kestirmek için berbere gitmesi ile başlar. sıcak sayılabilecek bir eylül akşamında şort giyen ben karıncalı adındaki köyde önerilen berbere doğru yol alırken olay önümün köyün delikanlıları tarafından önümün kesilmesiyle başlar. tabi içlerinden birisi daha alaylı olduğu için konuşmayı o cengaver yapar. diğerleri beni ters ters kesmektedir.

-selamın aleyküm gardaş bi bak hele!
+...callss meee homeeee!!! * bana mı dedin hocam buyur!
-o müziği kapa önce cenazemiz var. terbiyeli ol biraz.
+nerden biliyim ben kardeşim cenazeniz var.

bu cevap üzerine gençlerden ikisi atılıp iteklemeye falan başlar. bunun üzerine araya giren alaylı genç,

-hişşt tamam lan çekilin! bak kardeşim çok yanlış gelmişsin sen galiba.
+yoo. berber bilmem kime geldim ben! tabelası var şurda! *
-bi kere olmuş bak bi daha olmasın şort giyip gelmişsin. müzik falan neyse de o kadar da değil!
+nası yani!

tam bu kısımda iteklemeler, hafif tartaklamalar, çek o elini kolunu şeklinde söylemler başlar.

-oğlum karımız kızımız var lan! ayıp değil mi giymiş şortu gelmişsin!

sonrası malum biraz itiş kakış, sonra arka kısma doğru topuk anında köy muhtarının olaya el koyup gençleri dağıtması, benimde direk olarak geri dönmem.
onların o küçük körpe cahil köylü beyinlerini, bağını bahçesini evdeki ırgat anneciğini ve babacığını tarlasında traktörünü sürüp mahsulünü alan dedelerini amcalarını, hele heidi yanaklı masum kız kardeşlerini hunharca seviyim öpeyim.
bacakları aşırı kıllı insanlar için de geçerlidir, zira çevreye zulmeder.
Genelde bayanlara yapılan davranış .tabi tartaklanmaktan ziyade orospu denilir bizde .
herhangi bir kadın şort giyip gelseydi, turfanda deli dana hastalığına yakalanmış öküz gibi bakarlardı ama!
allahın dingilleri.
doğrudur, anadolu kasabalarında şort giyen erkeğe hoş gözle bakılmaz ama sebebi bilinmemektedir.
cahilliğin göstergesidir.

tekirdağ'ı bilen bilir güzel yerdir. 50 küsür yaşlarında bir adam bahçesinde şortla oturuyor. aynı sokakta oturan ve zamanında oraya göç etmiş kürtler de adamı uyarıyorlar şort giyemezsin diye. adam şort giymeye devam edince de dövüyorlar. sonra iş karşılıklı adam toplayıp kavga etmeye kadar gidiyor.

özetle cahilliktendir.
güncel Önemli Başlıklar