bugün

kuzey ıraklı bir yazarın beyanatı.
http://www.youtube.com/watch?v=a4qODyngEOo

çifte gururumuzdur. megriii megriiii. buna da sanatçı diyorlar ya ne diyeyim ki.
bu ülkedeki teröristlerin gururu olur ancak.
ülkenin giderek acınası hale geldiğini gösteren düşünce kusmuğu.
(bkz: hahahasiktir)
ne gurur ne gurur.
http://www.uludagsozluk.c...türünde-başarı-sağlaması/
Etuu rumuzlu beyin fukarasının saçmaladığı yazı. O silik çıkan adamı senin deden tanır onun babası tanır o olmasa sen burda böyle havlayamazdın bile git perwerin taşşağını yala,git Barzani'nin pecetesini tut git başbakanın götünün kılı ol karakter fukarası ibne.
yazarlığımı seviyorum, bununla idare et.

(bkz: burayı terket)
ülkenin tamamına sorulmadan yapılmış genellemedir, yersizdir, ortalığı karıştırmaktır.
(bkz: fazla gurur göte vurur)
Tıvorlu ismail'i duymamış yazar saçması. Tıvorlu varken şivan haddini bilsin önce.
türkiye'nin geldiği ve getirildiği içler acısı noktada şaşırtıcı değildir. içeride iktidar ve yalakalarının hakaretine, tehditlerine ve hatta soruşturmalarına maruz kalan gerçek sanatçılar sindirilince ortalık kimlere kalır görüyoruz.
şayet bu doğru bir önerme ise ajdarda sanat güneşimizdir.
http://s14.directupload.n...mages/130613/mn4seaie.swf
hatalı beyandır. yanlış değil hatalıdır. şöyle ki;

--derin spoiler--

bak güzel kardeşim şiwan perver bu ülkeden dışlandı, gitti yurt dışında yaşadı. oradayken, bunları yaşamasına rağmen ülkemin karışmasını istemiyorum, o yüzden gelmiyorum benzeri bir ifade kullandı. hayatında zulüm gören herkese saygım vardır, davası haklı olsun olmasın, haksız yere zulüm/eziyet çekmiş herkes benim nezdimde adamdır.tayyip erdoğan ı bile bir nebze anlayabilmemin tek sebebi de budur misal. neyse. ama gel gör ki yalnızca şiwan perver değildir bu durumda olan yılmaz güney, ahmet kaya, nâzım hikmetten artısı yoktur eksiği vardır. sadece şiwan perver in hayatına eşdeğer hayatlar değildir gurur kavramına değecek; yakın gündemden sami menteş, utku kali, barış atay vs hakeza öyledir.

neyse sonuca bağlayayım; sen kalkıp şiwan perver bu ülkenin gururudur dersen yanlış yaparsın. bu ülkenin gururu diyebileceğin kişinin tek amacı ülkesinin özgür ve bağımsızlığını düşünendir. şiwan perver düşünmüyor/düşünüyor tartışmasına girmiyorum. asla bilemeyiz iç niyetlerini. düşündüğünü farzederek konuşsak bile nâzım hikmet hâla vatan hainiyken sen kalkıp şiwan perver bu ülkenin gururudur dersen tutarsızlık yaparsın. sadece nâzım değil, o sadece sembolik; nazım gibi binlerce insan var ülkenin gururları diye kan emicilerin aksine.

--derin spoiler--
Amk o kadar da dinledik su adami da bi numarasini goremedik. Neset ustaya muharrem babaya deger verilmemis bu kim ki?
anasının ve babasın belli olmasına şikayet eden yazar beyanatıdır .
o silik dediğin adam , sana şu an ki özgürlüğünü sağlamak için hayatını at sırtında meydanlarda geçirmiş , ama sen o ufak beyninle hala bir sikiksin .
en iyimser ifadeyle sabri tüm galatasaraylıların gururudur gibi bişeydir.
ulan öyle adamlar saymış ki utanmasa kürdistanı bunlarla kurup dünyanın En evrensel hükümetini oluşturacak.
daha çok chp nin gururu gibi.
(bkz: bsg) (bkz: sus ve yalamaya devam et)
sürgün edildiği zaman da bu ülkenin gururuydu zaten . Şivan perveri de kandırdılar ya
Türk kimliği taşımaktan utanan ama aslında o kimlik olmasa bir halta yaramayacak kişi bu ülkenin gururu olamaz çünkü bu ülke türkiye.
başka bir ülkenin gururu olabilir ama bu ülkenin ancak inşaat işçisi olabilir.