bugün

4 ay önce girişi olmuş, güzeller güzeli bir bayanın şirketin amına koyması durumudur. Erkekler sırf bu güzel kıza yaranmak için kıza verdiğim işleri yapmış, hatta bazen birbirleriyle kavga etmişler. Mesaiye kalıyorsun dediğimde yüzü bin parçaya düşen ve kalmayan adam kızın işlerini güle oynaya yapması da ayrı bir üzmüştür. Bu durumlara rağmen sırf kızı mesaiye bırakmıyorum diye, (konumu evine çok uzak kız başına gece gece nasıl döner) bu yavşakta kıza yavşıyor diye dedikomuzun çıkması da hiç hoş olmamıştır.
başlığı açanın profesyonel olmadığını gösteren durumdur.

kız başına gece gece nasıl dönermişmiş. sana mı kaldı elalemin ulaşımı. senin amacın şirketin büyütmek. o da bir işçi sadece, fazlası değil.
bence sende az pezevenk degilsin.
insanı düşündüğümüz için pezevenk de olduk, profesyonel olmayanda eyvallah.
Lakin kızda suçun büyüğü vardır, işi ben sana veriyorum, diğer erkeklere değil ne diye kabul ediyorsun böyle bir teklifi. iş ahlakına sığmaz insanları kullanmak. Hoş değil.
bir şirketi sürekli olarak karıştırmakta olan kadınlar ve erkekler sayesinde iş ortamı renklenir ve çekilir hale gelir.
hangi şirkette çalıştığını bilmeyen çalışmadığı şirkete giriş yapan kız çalışandır.
şirketin abazanlardan oluştuğu açıkça, ortada olması durumudur.
bir( güzel!) kızın gelmesi ile kavga edecek kadar gözü dönen bu şirket- i abazaniye çalışanlarının, dışarı da ki hal ve vaziyetlerini düşünmek bile istemiyorum.