bugün

Ana ve babalarının mal olması, anası ve babası gibilerinin ülke yönetiyor olması..
yetmez mi?
Gdo'lu olmaları nedeniyle olabilir. Evet.
ellerine boylarından büyük telefonlar tabletler verilmeye devam edilirse daha çok duyacağımız yakınmadır.
-ki yi ayrı yazamayan yazar beyanıdır .

şimdiki ne ya şaka mısın sen ?
Düşünüp kafa yoracakları bir şey yok çünkü. Her istedikleri anında önlerinde.
Teknolojik zibidiler oldukları içindir. insan ilişkileri sıfıra yakın ilerliyorlar. Biri selam verdiğinde beni kaçıracak düşüncesiyle kaçıyorlar. Böyle çocuk mu olur lan?
Her istedikleri şak diye yapılıp haddinden fazla şımartılmaları ve saygının öğretilmemesindendir.

Ya tamam, ben de ilkokulda süperzeka değildim. Ailem benimle 7/24 ilgilenmezdi, ders çalıştırmazlardı da, benim için en zor ders olan matematiktan bile adam akıllı not alırdım be. Hiç çalışmasan bile dersi düzgün dinleyip anlamadığın yeri sorsan yaparsın. Ki çocukken öğrenme daha kolaydır. Tanrı sonumuzu hayıretsin.
Yeni nesil çok fena ve hızlı bir şekilde geliyor.
Türkçeyi doğru öğrenmedikleri, kitap okumadıkları, insan gibi konuşmayı ve hatta imla kurallarına uygun başlık açmayı beceremediklerindendir.
Örnek:şimdiki yazarların neden cahil değin o kadar olması!
Şimdiki bu kadar olması başlık neden!
Ceddin baban, neslin deden, neden e ben?!
Geçen ilk okul 4. Sınıf öğrencisinin elinde telefon gördüm. Yolda yürüyo ama kafasını kaldırıp önüne bile bakmıyor. Çok vahim durumları.
Olmayan durumdur. O yaştaki çocuklara modalların fonksiyonlarının belli bir kontekste nasıl kullanıldığını öğretmek yerine sadece modal içeren birbirinden kopuk cümleler yazma üzerinden sınav yapılırsa arada böyle sonuçların çıkması çok da şaşırtıcı olmaz. Çocuğa hitap eden ve belli bir konteks içeren tek kısım adını, nereli olduğunu soran sorular ama artık günümüzde nationality sormak bile oldukça absürd ve gereksiz bir soru kanımca. Biraz da çuvaldızı kendine batırması lazım öğretmenin, oturup bir düşünmesi lazım nerede hata yapıyorum diye. Bunu yapıyorsa da çözüm üretmesi lazım. Bu başlığa gelince, küçük çocukların yaptığı bu tarz hatalarla da böyle bir yerde artı kasmak, ne bileyim kaç yaşındasınız siz nasıl bir mizah bu. Sinirlendim yauv gece gece.
güncel Önemli Başlıklar