bugün

biboka yaramaz. kim siker dünyanın kaç km hızla döndüğünü
Yıl milattan sonra 16; yer: mağara.

+abi ben bu karıları anlamıyorum.
-Uğraşma boşuna.
öldürülmeye sebep olurdu.
s*ktir bezemenk sanki atomu parçalıcak.

olum bildiğin çok çok 2-3 eğlence mekanının adresi onlarda o zaman olmayacak zaten.

ya da genç kızlara twerk kursu verirdin.
Madem yapacak bir şey yok sağa sola garip şekiller çizip şimdiki neslin aklını karıştırırdım. Biliyorum çünkü şimdi ne kadar uğraşıp nasıl teoriler ürettiklerini.

Aslında dur lan garip resimler çizerek 2000 yıl olmasa da birkaç yüz yıl sonrasının aklını karıştırabilirim.
ellerin kollarin bagli olurdu.muhtemelen sama deli diye hitap ederlerdi. hz. isaya ondan sonra gelecek peygamberden bahsederdin, kankasi falan olurdun. havarilerinden biri olurdun. adam seni mesih sanardi. derken bi kac sene sonra bi suikaste kurban gider öldürülürdün. cagin bilginleri seni buyucu, cadi ya da lanetli olarak gorup senden kurtulmak isterlerdi. arimatheali joseph isa carmiha gerildikten sonra kutsal kaseye onun kanindan bir kac damla alip koyacaktir. ardindan bunu ingiltereye goturur. rivayetlere gore kutsal kasenin yuzyillar boyu korunup saklandigi ve kasenin korumalari oldugunu soyluyorlar. buna taniklik edecektin. isanin carmiha gerilisine ve o doneme taniklik edecektin ama hicbirsey yapamayacaktin...
Simdi ki bildiklerimi kullanip medeniyeti getirip o yuzyilda kral olurdum. Heralde insanlarin fikirleri alt üst olurdu. herkesin kafasinda deli sorular.
Sanki cep telefonunu teknolojisini biliyor dürzü de, 2000 sene öncesine gitse arabasında navigasyon kullanacak.
Ben olsam geyik yapmayı öğretirdim en mühim skill bizdeki.
hiçbir boka yaramaz.

lan barut yapmayı mı biliyorsun ?
fotokopi cihazı yapmayı mı biliyorsun ?
gemi yapmayı mı biliyorsun ?
petrolden benzini ayrıştırmayı mı biliyorsun ?
araba yapmayı mı biliyorsun ?

bir bildiğin tekerlek var onu da 2000 yıl önce zaten biliyorlar.

geleceğin bilmen önemli değil, ona yön verebilmen önemli.
Ms 2002 yılına not yazıp halkın başına geçecek olanlara halkın dikkat etmesini söylerdim..
Sadece o da tarihsel olaylar hatırlanabilirse kahinlik yapılabilir kerizleri tanrı olduğuna falan inandırılıp zengin olunabilir savaş çıkacak yerlere hiç yanaşmayıp arazi olunabilir.
super cahil olarak yasamak olmali.
büyücü ya da cadı yerine konulup öldürüleceğiniz garantidir.