bugün

her ogrencinin*** yaptigi olaydir.ertesi gun sinaviniz yada sinavlariniz vardir ve siz aksam konsantre olamamis durumdasinizdir herseye yeniden baslamak istersiniz bu durumda yapilacak tek sey vardir hemen yataga girip saati gece 3 e 4 e kurup kalkip ders calismak yada bunu planlamak. genelde * yalan olan durumdur* gece baygin bi sekilde alarm susturulur sicacik yataktan cikasi gelmez insanin ama aksi durumlar da olur tabi. hemencecik kalkar insan isinmaya calisir ve dersinin basina oturur.
(bkz: sınava sınav günü çalışılır)
genelikle uykunun galip geldiği zamanlardır.
(bkz: inanmaktan keyif alınan yalanlar)
(bakınız:yatayim yarin erkenden kalkip ders calisirim)
uykulu zamanlarda ertesi gun sınavı olan öğrencilerin kendilerini kandırmak için uydurdukalrı en buyun yalanlardan biridir. uygulayabilen kutlasanı kişilerde vardır, ama çoğunlukla başarıya ulaşamayacak eylem türüdür.
olmaz kardeşim çalışamassın denilecek durumdur.
yıllardan beridir söylenen klasik öğrenci lafı.yapabilen varsa tez vakit heykeli dikile.
bu tıp ınsanlar genelde her pazartesı dıete baslar ama o pazartesı hıc gelmez. tıpkı gecenın 3 unde sıcacık yataktan kalkılıp ders calısılmayacagı gıbı.
büyük yanılsama *
külliyen yalan olan bir kandırmaca cümlesi...evet bazen kalkılır ama çalışılmaz.
öğrencilik yıllarının en sık kullanılan yalanı!ne de güzel kandırır insan kendini hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğini bilse deneymiş o zaman insan kendini kandırmak isteyince ne kadar gerçek dışı olduğunun hiç bir önemi yokmuş*
(bkz: üşeniyorum öyleyse yarın)
sınav dönemleri en çok kullanılan cümlelerden biri.
hiç bir zaman sabah erken kalkılmaz.kalkarsın ya da pc'nin başına oturursun yine akşam olur , yine akşam olur.* * *
(bkz: mudur bu buna çalış)
konsantre olunamamış akşamlarda öğrencinin başvurduğu bir yöntemdir fakat genelde sabah kalkınılmaz ve amannn boşver denilir böylece sınava hiç çalışmadan girilir...*
(bkz: şimdi yatayım bir duş alıp tekrar yatarız)
çalışacağınız ders sözelse bir kaç paragraf okuduktan sonra rüya aleminin derinliklerine dalmanız kuvvetle muhtemeldir.
klasik öğrenci palavrası. okul dönüşüdür, yemekti, ıvırdı, zıvırdı derken akşam olmuştur. kararan hava iyice yorgunluk çöktürmek sureti ile çalışmaya çalışmayı dahi engeller. "şimdi yatayım, * gece kalkar çalışırım" denilir. büyük bir hevesle saat kurulur, çalışılacak dersin notları masanın üzerine hazırlanır. size sadece 5 dakikaymış gibi gelen bir gecenin ardından uyanma vakti gelir. "ama ben daha şimdi yattım" yakarışları arasında saat kapatılır, sızlayan vicdan "zaten sınav kolay ki. şöyle bir göz gezdirsem yeter." denilerek susturulur. saat kapatılır, hiçbir şey olmamış gibi, gayet rahat bir biçimde tekrar yatılır. sabah olur. * sınav günü gelip çatmıştır. o içteki hafif acımtırark, rahatsız his teselli edilir. zaten sınava daha 3 tenefüs vardır. *

eksilendiğini görünce dayanamayıp eklenen entry: yapmayanları da varmış herhal.* zira bir arkadaş anında basıvermiş eksiyi.
büyük ütopyadır.
(bkz: bi siktir git)
üşeniyorum öyleyse yarın diyolar bizim köyde buna.ertelenmiş bir anın hiç yaşanmamaya mahkum oluşunun saygıdeğer girişi ve tabi ki saygıdeğdirir * sonucu.tabi tabi şimdi yat,yarın da yat,hep yat,ben öyle yapıyorum şahsen.
makattan onceki basurlular devletinde "naaaaah!!" anlamindaki tumce. bizzat simdi denemeye basliyorum, uyanabileni emolar yalasin. hadi bakim.
kendini uykunun esiri etmenin bir numaralı cümlesidir. o gece öyle bir huzurla yatarsın ki, çünkü kendini kandırmışsındır. Nasıl olsa gece kalkacaksındır ama mümkünatı yok, öyle güzel rüyalar görürsün ki, çalan telefon alarmları, saat alarmları sana ninni gibi gelir. Hatta abartırsın sen bu olayı sınava dahi geç kalırsın.
*
güncel Önemli Başlıklar