bugün

zırhlar giyilmiş. kılıçlar çekilmiş. savaş yapılmış ve bitmiş. geriye iki yaralı kalmış. düşünse ne olur ki?

umut: bir işkencedir. öldürmez süründürür.
Hiç sanmıyorum.
tam anlamıyla ergence bir merak.
hayır efendim tabikide düşünmüyordur. kendi kendininize gelin güvey olmanıza üzülüp ağlamanıza gerek yok başka şeylerle ilgilenin çekirdek falan çitleyin mesela.
bir soru.

bundan eminim. yaşayamazdım yoksa.
(bkz: Kendini kandırmak)
düşünse arar sorar ne bileyim bir işaret çakar... vs
şahsıma "inşallah düşünmüyordur" dedirten. ya üzülür, ya küfreder. bir kişinin üzülmesi yeterli, onun üzülmesine gerek yok.
hayır.
hata: entry nerde?
düşünse ne olur düşünmese ne olur? batsın bu dünya. (bkz: koy götüne rahvan gitsin)
tabi tabi o beni düşünüyodur canım aa bak sağdan tek boynuzlu at geçti!
(bkz: he amk he)
artik kesinlikle eminim ki dusunmuyor.
eski sevgiliniz için de aklınıza gelebilen bir düşüncedir. eğer terkedilen taraf sizseniz.
bok düşünüyo, sikinde (bu değişir tabi) bile değilsin onun. şeklinde cevaplanması mümkün sorudur.
..hatta rüyalarımız bile aynıydı. biliyorum ben onu ne zaman ansam onun aklında da ben vardım, ama olmayacaktı ve olmadı da..
düşünmüyor lan, valla bak diye cevap alınacak soru.
Acaba? acaba düşünüyo mudur lan...
Onun bana yaptığı karaktersizliklere rağmen ben onu düşünüyorum hâla, aklıma geliyor, üzülüyorum..
milletin yüzüne gülüp, içten içe üzülüyorum, sürekli düşünüyor, kafayı yiyorum..
beynimin odak noktasında sürekli o, onla ilgili anılar, hatıralar, karaktersizlikler, kahbelikler..
teker teker gözümün önünden geçip, kendimi bitiriyorum..
behzat ç sezon finalinde bir söz söylemişti ya hani, kulaklarımda sürekli o ses..

" ben unutmak istiyorum lan.. hergün ne zaman unutucam diye soruyorum kendime.. her sorduğum zaman da, herşeyi yeniden hatırlıyorum ben, daha net. unutamıyorum lan... "

umarım düşünüyorsundur ve üzülüyorsundur.. çünkü ben çok üzülüyorum lan.
yüzde doksanı hayırdır bu sorunun cevabının.
düşünüyordur, belki de hayır.
şüpheler içinde geçirilen saçma sapanlar duygular.
beyninizi yoracak olan boş düşünceler, hayaller ve son olarak yüzde salak bir gülümse. düşünmüyor işte unut artık, bitti.
senin yerine koyduğu insanı düşünme olasılığı daha yüksektir. biz de kendimizi yeyip duralım.
hayatıızda o şeklinde nitelendireceğiz insan yoksa kalmadıysa olmazsa pek de aklınızı meşgül etmeyen soru.

sahi beni düşünen bir o olmuş mudur hayatımda?

yaklaşık 2 ay sonra credit: beni düşünen biri varmış.
aklimda olandir...
görsel

he he düşünüyordur.
o şimdi ne yapıyor,
şu anda şimdi, şimdi?
evde mi, sokakta mı,
çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
kolunu kaldırmış olabilir,
-hey gülüm,
beyaz, kalın bileğini nasıl da çırılçıplak eder bu hareketi!..-

o şimdi ne yapıyor,
şu anda, şimdi, şimdi?
belki dizinde bir kedi yavrusu var,
okşuyor.
belki de yürüyordur, adımını atmak üzredir,
-her kara günümde onu bana tıpış tıpış getiren
sevgili, canımın içi ayaklar!..-

ve ne düşünüyor,
beni mi?
yoksa
ne bileyim
fasulyanın neden bir türlü pişmediğini mi?
yahut, insanların çoğunun
neden böyle bedbaht olduğunu mu?
o şimdi ne düşünüyor,
şu anda, şimdi, şimdi?..

nazım hikmet ran
(bkz: git uyu)