bugün

fanatizmden ziyade futbolu bir zevk olarak, keyif almak için izleyen taraftardır. takımının başarısına sevinir, yenilgisine üzülür. ama şike iddaaları kanıtlanırsa federasyondan kararından önce takımının ligden düşürülmesini ister.

bank asya ise bank asya. gerçek taraftar takımını yalnız bırakmaz. şikeyi bireyler yapar ama cezayı kulüpler çeker. renklere olan aşkımız hiç değişmez. bu ister beşiktaş olsun, ister fener, isterse de galatasaray.

eğer ki beşiktaş'ımın yöneticileri tarafından böyle bir olay gerçekleştirildiyse federasyondan, hatta renkli basından önce beşiktaş taraftarı ligden düşürülmeyi dillendirecektir.

aramızdaki fark aşk

siyah ulan!
beşiktaş taraftarıdır. gerisi hikaye ülkemi fenerbahçemi dense fener diyecek bir çok vatan haini gördüm.
beşiktaş'lı için şeref kupadan da şampiyonluktan da önemlidir.

on kere küme düşsen ne olur ki, beşiktaş ismine sürülecek bir kara leke kadar acıtmaz.
düşüncesinde yanlız olmadığını bilmesi gereken taraftar.
adam gibi taraftardır. kulübünü şahsi rantları peşinde koşturan başkanlara teslim etmeyendir.
isimlere değil renklere gönül vermiş taraftardır.

bu arada fenerbahçeli bir arkadaşımla geçen mail trafiğinden bir bölüm aktarmak istiyorum:

--spoiler--
Ben: olm beşiktaş'tan da bir kaç kişiyi çağırmışlar. bakarsın seneye sizinle bank asya'da oynarız.
Arkadaşım: olsun olm. biz gider bank asya'da aslanlar gibi oynarız. cimbomda süper ligde çükü ile oynar.
--spoiler--
velimeşe belediyespor taraftarıdır.
fenerbahçeli olmayan taraftardır.
hayatta namusun, şerefin şampiyonluklardan daha önemli olduğunun farkına varan taraftardır.
küme düşünce takımının belini en az 5 yılda zar zor doğrultabileceğini bilmeyen taraftardır.
her konuda kendini haklı çıkarmaya çalışan taraftardır.
yok biz yaptıysak düşürsünler ama biz fenerli değiliz ondan böyle düşünüyoruz falan, sanki biz farklı birşey söyledik, varsa düşürsünler arkadaş kim olursa olsun düşürsünler...
kendinizce taşak geçmek için günlerdir fener şöyle fener böyle dediniz gözaltları olunca göt oldunuz döndünüz yaptıysak düşürsünler dediniz.
aslında haklısınız bu bir savunma mekanızması fenerliler hariç herkeste var bukalemun hesabı.
kupa bizim şampiyonluk sizin hesabı bilirsiniz o günleri siz.
(bkz: şike yaptıysak ligden de düşelim demedik)
moda tabirle, müşteridir.
beşiktaş taraftarıdır yani çarşıdır,çarşı şikeye de karşı!
bir g.s taraftarı olarak asla kabul etmem fb ve bjk düşsün bize ne.
Kör gözlere sağır kulaklara Fenerbahçeliler günlerdir söylemektedir bunu. Böyle bir şey yapılmışsa yapan şerefsizdir de dedi bu taraftar.
Farklı düşünen de var. Fakat çoğunluk bu düşüncede.
Fenerbahçeliler in dediği diğer takım fanatiklerinin anlamadığı düşelim de önce bir delilleri görelimdir. Açınız bakınız farklı bir şey söylemiş miyiz?
Gerçi ben artık bıktığımdan düşelim bitsin bu işkence diyorum. Adamlar en azından bir sene korkusuz lig oynasınlar.
Olması gerekendir. Bana ne lan Aziz Yıldırım'dan, Ünal Aysal'dan, Polat'tan molattan yaptılarsa bir halt düşsün gitsin. Juventus düştü de ne kaybetti büyüklüğünden. Ceza çekme bir aklanmadır esasında aksi durum olursa ki olacağa benziyor her an her tartışma olaylar anılacak asıl o zaman prestij gidecektir.
aşkımız renklere sizlere değil tezahüratını adliye önünde yapabilen taraftardır. başka söze gerek yok.
fenerbahçeli olmadığı aşikardır zira şike gibi bir şerefsizlikle alınmış olsa bile hala şampiyonluk bizim hakkımızdı diyebilecek kadar mide bulandırıcıdırlar. hepsi böyle midir tabii ki değildir ama aralarındaki şerefli fenerliler istisnadır.
başganları içeri alınınca ağlamayan taraftardır. bilirsiniz siz onu..