bugün

gayet de başarılı bir uygulama olurdu eğer uygulanabilseydi. fakat tabiki olmadı.

bdp ve şamil tayyar'dan başka tek bir allah'In kulu bu kişilere özel, şikecilerin sırtını sıvazlayacak yasaya karşı en ufak bir "çıt" çıkarmadı. hukukun domaltılıp hunharca sikilmesine seyirci kaldı değer partiler ve milletvekilleri. ulan chp, ulan mhp... bu utancın altına imza attıktan sonra hangi yüzle akp'nin daha sonra çıkaracağı birtakım yasalara muhalefet edip vatandaşı ikna edeceksiniz, hangi yüzle "bakın biz dürüst muhalefet yapıyoruz" deyip oy isteyeceksiniz? inandırıcılığınız zaten yoktu, şimdi sıfırın da altına düştü.

yok efendim cezalar çok uçukmuş, taammüden adam öldürünce bile daha az ceza alıyormuşsun, yok neymiş bu kadar astronomik cezalar da olurmuymuş bilmem bokmuş püsürmüş de müşmüş!.. ehhh be amınakoyiyim! ulan sen şike yaparak, ligi bu hale getirerek alalade bir dolandırıcılık yapmıyorsun ki, nereden baksan en az 30 milyon futbolseveri kandırıyor, onların belkide hastalıklı bir biçimde en saf duygularla sevdiği takımının maçlarını parayla satın alıp sonuçları manipule ederek milyonlarca taraftarın duygularıyla oynuyorsun. el insaf be! ulan böyle olacağına bunu yapan her kimse, bu boku yemeye hevesli her kimse gelsin beni vursun daha iyi amına koyiyim! ceza da almasın, hakkım helaldir! milyonlarca insanı kandırmanın cezası cinayetten daha da beter bir suçtur kanaatimce. gel beni vur öldür abi, hakkımı helal ediyorum harbiden sana. ama futbolu, bu güzel oyunu pis işlerine adet edip, tek zevkimizi de elimizden alma! yalvarırım yapma bunu! eğer bu boku yiyeceksen bence en ağır cezaları almayı göze al... alamıyorsan siktir git! gerçi bir anlamı kaldı mı artık bunları konuşmanın yasa meclisten virgülüne dokunulmadan aynen geçecekken meclisten?

rivayet odur ki futbolu liverpoollu liman işçileri bulmuştur. emekçilerin icat ettiği bu oyun, bu güzel oyun bizden çalındı. güzel oyunumuzu pokere çevirdiler. parasına oynamayınca hiçbir anlamı olmayan, kartlar büyükse kazanma esasına dayalı boktan bir iskambil oyununa... paranın bu kadar rahat dolaştığı, her sektörün kartelleşip mafyalarıın eline geçtiği bu mekanizma futbolu da bütün güzel şeyleri öldürdüğü gibi ırzına geçerek öldürdü, öldürmeye devam ediyor gözlerimizin önünde. futbol poker değildir arkadaşım. futbol para kazanmanın aracı basit bir oyun değildir. futbol estetiktir. "futbol sadece futbol değildir" diyenlere bu mecradan koca bir siktir çekmek istiyorum huzurlarınızda. futbolu pokere çeviren, parayı, gücü her şeyin üzerine koyan anlayış her şeyin amına böyle böyle koydu zaten.

inadına götümü yırtıyorum ulan; "futbol sadece futboldur." öyle olmalıdır, öyle olunca güzeldir. futbol her zaman çocuk kalmak isteyen, hiç büyümeyen çocukların oyunudur. futbol o kadar güzel bir oyundur ki oynamak için futbol topu bile gerekmez kimi zaman... illa meşin yuvarlak olacak diye bir şey yok, çorapları birbirinin içine domuşturup top yaparak evin içinde koca koca adamlarla tepişerek oynadığın oyundur futbol. plastik topa hayvan gibi abanıp vitrindeki misafirlik bardakları kırdığın için annenden azar işittiğin, yeni alınan ayakkabını deldiğin için babandan dayak yediğin oyundur, tenefüste herkesten bozukluk toplayıp top alarak 10 dakikalık tenefüsü şölene çevirdiğin oyundur. ve sadece futboldur. bizimdir!

evet amınakoduğumun şikecileri, kravatlı, takım elbiseli, karşıdan bakınca adama benzeyen ciğeri beş para etmez yavşaklar ve bu şikecilerin yardakçıları, destekçileri... belki zahirde kimseyi öldürmüyorsunuz işlediğiniz suçla, haklısınız, ama koskoca bir ülkenin futbolunu öldürüyorsunuz, belki de milyonlarca insanın çocuk saflığını öldürüyorsunuz, milyonlarca taraftarın sevgisini öldürüyorsunuz, en önemlisi değişik takımlara gönül vermiş milyonlarca insanın futbol aşkını öldürüyorsunuz. daha ne bok yiyeceksiniz, eğer bunun için de astronomik cezaya çarptırılmayacaksanız, zaten size her yol helaldir, ama ben ve benim gibi insanlar suratlarınıza işemeye layık bile bulmuyoruz sizi bunu da bilesiniz!
azizim sen kimsin nesin?

hrant dink'i öldürene 22 sene verdiler. münevver'in kafasını testereyle kesip, çöpe atana 24 sene...

henüz 13 yaşındaki n. ç.'ye tecavüz eden sapıklara iyi hal'lerinden ötürü 4 sene yeterli bulundu. insanları boğup oturma odasına gömenleri serbest bıraktılar, insanları otelde diri diri yakanları zaten yakalamıyorlar. rüşvetten tutuklu sanığı tahliye etmek için rüşvet isteyen savcı, alt tarafı 2 ay meslekten uzaklaştırıldı. 13 milyon liralık hazine arazisini, avanta alıp 4 bin liraya tescil eden hâkim ise, 2 ay 15 gün uzaklaştırmayla kurtuldu. 8 kişiyi 49 dakikada katarakt ameliyatı yapıp, hepsini kör eden doktor, başka şehre tayin edilirken... katarakt ameliyatı olması gereken kadının rahmini alan doktora hepi topu 3 ay hapis isteniyor. kuvözdeki bebeler öldü, klimadan, üniversiteliler rahmetli oldu, kombiden, uçak düştü, radardan, sürat yaptırılan dandik tren şarampole uçtu, contadan, ruhsatsız fabrika patladı, kazandan, kuran kursu çöktü, tüpten, çocuklar lağıma düşüp can verdi, rögardan dediler... marmara depreminde 20 bin kişi hayatını kaybetti, 2100 dava açıldı, 1800'ü affa girdi, 110'u zamanaşımına uğradı, 189'unun cezası ertelendi, sadece 1'i günah keçisi ilan edildi, veli göçer, o da 7 senede yırttı. ağca bile... papa'yı vurdu anca 19 sene yattı, abdi ipekçi'yi katletti, 10 senede sıyırdı, çıktı.

*

aziz yıldırım...
138 sene isteniyor.

*

gazeteci vursaydı, münevver'i doğrasaydı, n. ç.'nin ırzına geçseydi, domuz bağı yapıp, madımak'a kibrit çaksaydı, rüşvet alsaydı, göz çıkarıp, sakat bıraksaydı, uçak düşürüp, tren uçursaydı, çürük stat dikip, papa'yı mıhlasaydı... 52 sene daha az yerdi.

*

ister misin, soykırım'ı da aziz yıldırım'a bağlasınlar
Ceza bir gun bile olsa dolandirilan kitle milyonlar oldugundan ve toplam ceza X carpi milyon oldugundan dogru onermedir. Ama bunun onemi yok, muhim olan millete gostere gostere adaletin skilmesidir. Millet bu serefsizlige imza atanlari da bunu reddedenleri de gormustur. Ulan allahsizlar dort degil on parti de secime beraber gidip yaniniza da sikecileri de alin, orda da sike yapin isterseniz ama benim bildigim bu millet hic bir zulmu unutmuyor. Allah bu yaptiginizi yaniniza kar koymasin insallah.