bugün

"Aman tanram kesin gay!" diye haykiracaktir bazi kisiler. Maalesef bunun gibi ilgi alanlari erkek adama fazla yakistirilmiyor; bir de ustunde pembe bir tisort varsa, duygularini anlatmaktan hoslanan, hos sohbet biriyse sokagin kuytu koselerinde sikistirilmasi an meselesidir.

edit: abarttim ama ulkemizin hali boyle, bu durumu degistirmeye gayret gosteriyor musunuz cocuklarim?
az bulunur ancak, bulunduğunda kaçırılmaması önerilir. duygusal erkektir, duyguları anlatmaktan çekinmek, yok efendim racona ters gibi kro konuşmalar yapmaz, iyidir hoştur, Allah sahibine bağışlasındır.
güzel toplumumuzda pek sık rastlanılmayan durum .
şiile ilgilenen erkek, edebiyatın bir dalı olan şiir yazmak ve okumak duygu dolu erkeğin tanımlamasıdır. hassasdırlar çabuk kırılırlar sevgi doludurlar. ünlü şairlerimizin çoğunluğu erkek'dirler. mevlanadan yahya kemal beyatlı, ahmet haşim,orhan veli, cahit sıtkı, can yücel, istiklal marşı yazarı mehmet akif ersoy, kurtuluş savaşı destanını yazan nazım hikmet, arif nihat asya, han duvarları yazarı faruk nafiz çamlıbel, sisler bulvarı ile attila ilhan daha niceleri. okunacak, sevilecek erkek şairlerdir.
bana keşke cemal süreya'nın sevda sözlerini armağan etse, hemen ardından da ' sevgilim, bir günün' adlı şiiri kulağıma fısıldasa dediğim erkektir.

ya da kalabalıklar içinde bana kendi yazdığı şiiri okusa da sonrasında beni sevdiğini haykırsa..
karatekir ile alakalı erkektir.
içinden geçenleri anlatırda anlatır, süsler ya da canı istemezse başka bir şekle sokar.kendisine entel dantel diyenlerede bir tek göz ucuyla bakar ve geçer gider.duyarlıdırda bunlar etrafta dönen her şeye.
ne zaman bir şiir düşse aklıma;
ilhan berk ya da behçet necatigil
kim olduğu ne fark eder
insan olduğum gelir aklıma:
madem ki şiir var bu dünyada, yaşamaya değer..

yola benzer şiirle ilgilenen erkek
o çok uzaklara götüren;
kah maziye, kah geleceğe...

ben ilgilenirim şiirle
erkeğim de çok şükür
ne zaman bi hatun bağlamaya çalışsam
işim gücüm şiir olur, bokunu çıkarırım.
madem şiir seviyor kadın, ben de severim.

ehe ehe, şiirle ilgilenen biriyim ben gördüğün üzre. hele bide baş harfleri oku bak nası koparmışım kayışı!
şairle ilgilenen erkeğe tercih edilen erkek.** hayır bu şairlerin de çoğu erkek oluyor. o bakımdan.
mis gibi erkektir. hele bir de o erkek sevdiceğinse şarap mum şiir muhabbetini akıl edebiliyorsa dadindan yinmez şerefsizim
kızların ilgisini çekmek için şiirle ilgileniyorsa, amacına ulaşacaktır. lakin çok okuyan ve edebiyatı seven bir erkekse, hiçbir kız kendisiyle okuduğu/yazdığı şiirler veya kitaplar sebebiyle münasebette bulunmayacaktır.

ben de ilgileniyorum baba, çok pis de yazarım hani. ama daha bir tane kız görmedim etrafımda. niyet meselesi.
en asil duygunun insanıdır.
Hayatın ayrıntılarına daha çok dikkat eden erkektir. Duyguları daha yoğun yaşar.
hatuna yazmak için yazıyorsa şiirle ilgilenmeyenden bir farkı olmayan, edebiyat için yazıyorsa tadından yenmeyen er modeli.
hiç nesli tükenmesin, allah başımızdan eksik etmesin dediğim erkektir,candır.*
penisle şiir arasında bir korelasyon olduğuna inandıran erkektir. neredeyse tüm tanınmış şairlerin erkek olması ayrı bir kanıttır bu duruma.
erkek şair ise ,kadında baştan aşağı şiirdir.hayran olduğum isim ümit yaşar oğuzcan.

ps:erkeğim
odun erkek arkadaşlarınca ''yumuşak'' yaftası yemeye mahkumdur.
Duygusal adamdır. Nasıl birini tarif edeceğini bilir. Aşkı bilir. Odunsu erkekten kat be kat iyi yaşar. Sevgilisini elinde sıkıca tutar ayda 1 şiir olmak üzere.
odun bir kıza aşık olup onunla zaman geçirmeye başlayınca mısra mısra küfür yazacak erkektir. akla gelen, içeride hissedilen onca söze rağmen inatla yazmamaya başlar.
iki meme elleyeceğim diye kendini maymun eden erkektir.

31 çek onurlu yaşa. terbiyesiz adam.
Kültürlü erkektir .severiz...
Afyon garındaki küçük kızı anımsa,
Hani trene binerken pabuçlarını çıkarmıştı;
Varto depremini düşün,
yardım olarak batıdan gönderilen bir kutu süt tozunu ve sütyeni.
Adam süt tozuyla evin duvarlarını badana etmişti,
Karısıyla saklamıştı ne olduğunu bilmediği sütyeni.
Kulaklık olarak kullanmayı düşünüyordu onu kışın ;
Tanrım, gerçekten, çocukluk günlerinizde mi?
Eşiklere oturmuş bir dolu insan,
Keşke, yalnız bunun için sevseydim seni.

Şiirler iyidir;
Bazen tıpkı bu dizelerdeki gibi siz de birini sevmeye bahane bulursunuz.
Bence siz de ilgilenin,
Siz de sevin.
kadınların değerini bilmediği erkektir. evet.
Şiir kendini en iyi şekilde ifade etme biçimidir. Şiir yazabilen erkek, diğer erkeklerden öndedir.
Bahçenizde bir Gül olsam
Yazın açsam kışın solsam
Gelir beni yoklar mısın?
Ara sıra koklar mısın?

Bu dizelerim, benim de şiirle ilgilenen biri olduğumun delili niteliğindedir. Erkekliğim ise karineye gerek duymayacak kadar aşikar..
güncel Önemli Başlıklar