bugün

bir çeşit erkektir. şimdi şiir yazmak var, şiir yazmak var azizim. posta gazetesine yollanan şiirleri de biliyoruz sonuçta. iyi şiir yazan erkek olsaydı bu başlık kendimi gönül rahatlığıyla dahil edebilirdim bu tırnak içine.

iyi şiir yazan erkek, kelimeleri kalbe dokundurabilen erkektir. yoksa şu da şiir:

ben seni sevdim.
ama sen gittin.
bari mektuplarımı getirseydin
ben var ya senin ebenin...

yani arkadaşlar ne demiştik şiir yazmak var, şiir yazmak var.
çünkü şiir yazmak erkeğe yakışır, aşık olunmak kadına..

hemen her fırsatta romantik-duygusal erkek arıyorum çığlığı atan kadının en sonunda boktan bir herifle evlenmesi sonucu esas oğlanın kedere boğulması sonucu ortaya çıkar şiir yazan erkek.
şiir yazan erkek; sevgi doludur, merhametlidir, dolmuşta kalan son yolcuya asla sarkıntılık yapmaz.

sevdiği kadının geçtiği yollara bakıp sevdiği kadın o yollara ayak bastı diye "yol"a hayranlık duyan erkektir o.
zamanında aşkını kelimelerle anlatamadığı için terkedilen, göstermelik aşka merak duyan kadına inat, ayrıldıktan sonra içinde kor olan yanardağın patlamasına engel olamayan erkektir.
artık o kızgın lav sadece şairin yüreğini dağlar.
giden-kaçan kurtulmuştur..
gerçek aşk yanmaktır oysa ki...
Şiir yazar.
yeni sevgilimdir.
Eğer herkes için yazmiyorsa ve aşık olduğu kadın için yazıyorsa gideri vardır.
sevdalıdır.

ya memlekete ya hatuna.
Damar yaziyorsa cani yanmiştir (bkz: swh)
Duygularını yoğun yaşayan erkektir. Kız düşürmek için değil içinde bulunduğu çaresizliği şiirlere döküp içini rahatlatma uğraşındadır.

(bkz: Nazım Hikmet)

(bkz: Piraye ye mektuplar)
samimiyse kendi halinde kimseye zararı olmayan erkektir. kılıcı kalemidir.
içten ise tatlıdır. Yok kız tavlamaya çalışıyorsa ne olduğunu zaten siz biliyorsunuz.
yazdıkları gazetelerde 60lı yaşlarda amcaların yazdıkları gibi olmayıp duygu yogunlugu varsa erkeği daha bir hoş kılar.
Hiçte kolay olmayan olaydır.
zarar gelmeyecek erkektir. kötü düşünmez. romantiktir.
Romantizmi sevmem ama siir yazan bir erkek gercekten kendini asmistir cok saygi duyarim.
duygusal insandır. bir tanesine şahit oldum, mükemmel yazıyor.
Üstte büyük erkek şair yoktur diyeni görünce Fuzulileri, Şeyh Galipleri, Mehmet Akifleri, Necip Fazılları, ismet Özelleri karşısına alma cesaretine sahip insanların da olduğunu fark ettim. Acizleşmeyelim.
erkektir hisseden
duyguları derinden
ve yaşayan onları
uçsuz bucaksız umut tarlalarında
hasat mevsimini bekleyen
çaresiz bir çiftçi gibi.
şairler hep erkektir .bayan şair varmıdır .
kız arkadaşın şiiri sizin yazmadığınızı, bir şaire ait olduğunu düşünmesi, şaşırması, abartılı sevinmesi tarif edilmez duyguları da beraberinde getirir.
Şiir yazmayı bilen erkektir. çünkü her yazılan(a) şiir olamaz/denemez.
Benden 6 gömlek üstün erkektir. Saygı duyarım.
şiir yazan duygusal takılan erkekte biraz ibnemsilik vardır. yani erkek dediğin biraz sert, vurucu, hoplatıcı, hayata karşı dik duruşu olmalı. öyle duygularını açıkca herkese belli etmez. şiir yazan erkekte bu özellikler yoktur mesela. biraz naif, ibnemsi kılıklı oluyorlar.
Aşk acısı çeken erkektir.
Şiir yazabilen erkektir.

Duygusal ve ılık diyen maloğlu mallar vardır.

Şiir ve edebi kabiliyetle ılık olmanın ne alakası var lan?

Al sana örnek nefi, adam şiir yüzünden idam edildi?

Peki neden? Hiciv yazdığı çok sert bastığı için.

Anlamazsınız toylar.
Şiir seven bir kadını derinden etkileyebilir.