bugün

çetrefillidir ama mümkündür.
görsel
bende sevmem fakat şiirlerin hatta şarkıların hikayelerini duyduğumda o yazıya hayranlık duymaya başlarım.
Şiir sevmeyen biri yok hükmünde olduğundan böyle bir eylem gerçekleşmeyecektir.
Şiir sevmemek değil, sevdiği şiiri bulamamak vardır.
Kafasına şiir kitabıyla vurmak suretiyle denenebilir.
Çok zor durumdur. Sonuç alamayacaksınız. Boşuna denemeyin. içinde şiir sevgisi olmayan insan sevgisizliğe mahkumdur.
Şiir sevmeyi istiyorsa oldukça kolaydır. istemiyorsa elinizdeki şiire saygısızlık etmeyin.
boş uğraştır. çabalamaya bile değmez.
Ne demiş şair: zorla güzellik olmaz.
Zor....şiire karşı bı şey hissetmiyorsa belki ama direk sevmiyorsa sevdiremezsin..
bahse kişiye, nazım hikmet'in şiirlerini okutarak başlatılabilecek sevgi aşılama biçimi. zira, nazım'ın kaleminden çıkmış şiirler yalındır ve de kalbe işler. afili cümleler yoktur. biraz senden, biraz benden, biraz ondan..

"Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
dünya'nın en güzel sesinden,
en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
Fakat artık ümit yetmiyor bana..
ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum!"

gibi.
Gözleri görmeyen birine dünyanın tüm renklerini anlatmak gibi bir şey (sanırım böyle bir cümle bir şarkıda geçiyordu).
Ayağımdan çıkardım, pis çorabımı.

Kirli mirli demedin, onu da aldın.

Kıçımdan donumu alcan nerdeyse.

Dolaptan çaldığın yetmezmiş gibi.

Askerde dolaplar kilitli değildi benim zamanımda, ve dolaptan şampuan, ayakkabı boyası, don, atlet, ne varsa çalan birileri vardı.

Şiir sevmeyen birisi olmama rağmen bir ilham gelmişti ve 10 kıta yaZıp yemekhane panosuna asmıştım. Aklımda yukarda yazdığım kısım kalmış.

Bana şiiri bir hırsıZ sevdirmişti.
ilham perim olur.
güncel Önemli Başlıklar