bugün

mal beyanı. kendi yaratıcısının emirlerini hiçe sayan bir mal. beyin olsa yaradanın açık emirlerine isyan mı eder bir kişi. elbette hayır.

ne diyor allah;

-onlara mühlet verdik. evet.

işte bu süre içerisinde istediğinizi yapın, söyleyin. pek, ya hesap gününde?

benim aklım yoktu mu diyeceksiniz?
osmanlı torunları !
Seriat bir yönetim şeklidir. Kabul edersin ya da etmezsin. Osmanlı devleti Türk kuruluslu ve bünyesinde yüzlerce farklı etnik ve kimlikte ki insanları barındırıyordu. Osmanlı devleti yönetim şekli de seriattir. 600 yıl hüküm surmustur. Şeriatle yönetilen bir devletin bu zamana kadar ayakta durması yeterli delildir. Şeriatı kapalılık vs diye bilen, arastirmaktan yoksun arkadaşlar evinize hirsiz girdiğinde yılların birikimi çalındığında ve hırsız yakalandığında adam en fazla 2 yıl yatıyor. Seriatte ise bir daha bu işe kalkisamamasi icin bileği kesiliyor. Tecavüz olaylarında hadim ediliyor. Binlerce kişinin hayatını karartan tecavüz olaylarının önüne gecemedigin bir hukuk sistemin ve rejimin varken bilmedigin bir sisteme laf etmen aptalliktan öteye gidemez.
Osmanlinin seriatle yakindan uzaktan alakasi yoktur bilin istedim, nedense.

Serri hukukla orfi hukuk karisik uygulanirdi.

Su cok sevdiginiz hirsizin elinin kesilmesi muhabbetini de, kanunnameleriyle fatih sultan mehmet yasaklamistir. Bu da ek bilgi.
Bunların şeriattan tek anladığı kadını kapatmak; başka bildikleri yok. Sorsan en kısa surenin ne anlama geldiğini bilmezler,anca anlamadığı bir dilde ezber.
ben ölünce biri ışıkları yaksın, cehennem veya her neyse bir kapı açsın; içime bir sıcaklık dolsun; işte sırf bunu hissetmenin hatırına, sırf var olmanın dayanılmaz 'sıcaklığı'na teşekkür babında, milyonlarca dünya yılı yanmaya razı olmazsam namerdim!
ikinci bir hayat lan bu!.. üstelik sonsuz! birkaç milyon yılın lafı mı olur!
şeriatın ne olduğu bilmeyen salaklar tarafından salak yaftası yapıştırılmaya çalışılan savunucudur.
Gerçek şeriatı savunmak mallık değildir ama arapların koyduğu kadını eve hapsetmenin olduğu,hırsızın tırnaklarının çekildiği şeriata inanmak mallığın danişkasıdır.
Osmanlı yönetim şeklinin seriat olmadığını savunan arkadaşlar için link bulunmaktadir. Şeriatın yani sıra orf ve adetler ile de desteklenmiştir. Fakat asıl yönetim, hukuk sistemi seriattir.
https://tr.m.wikipedia.or...iki/Osmanlı_imparatorluğu