bugün

nen var zeze?
repliği ile ünlü roman.
güneşi uyandıralım ve delifişek romanın devamı niteliğindedir.
filmi de varmış sanırım ama her neyse. daha ilk okulda elime geçen ve kitaplardaki duygu yükünün ağırlığının nerelere varabileceğini bana gösteren kitaptır. şahsen zevkle okudum. okuma alışkanlığı kazandığım basamaklara olarak gördüğüm kitaplar arasındadır. yeri başkadır. spoiler vermeyeceğim ama önerebileceğim kitaplardandır. ama bir dostoyevskinin budalası değildir.
Bu kadar abartmaya gerek yok . gelecek eksilere rağmen diyorum bir seyide abartmayin bu kadar. Tamam size sosyal medya zirvalarinda yazılacak cümleler cikarttigi için mutlusunuz ama bu kadar işte daha ilerisi yok .

Ozetle biraz fazla şişirilmiş bir balondur.
Yasaklı kitaplardandı galiba, yani küçük zihinlere turunçu aşılamanın bir anlamı yok, portakal diyince bi insanın aklına ne gelir.
(bkz: efe aydal) (bkz: yasaklı kitablar)
Bizim dönemde temel eserlerden kaldırıldığı için universite 1 de denk gelip okudum.

Ama nasıl etkilendiysem hüngür hüngür ağlıyordum tabi arkadaşlar bir şey oldu sandılar. Ne oluyor totoroo iyi misin yaptılar ben tabi kitaptan dolayı ağladığımı söyleyince bunları bir gulme tuttu.

Eğer bir kitap sizi her yaşınızda etkiliyorsa hele ki ağlatıyorsa o kitap gerçekten güzeldir. O kitabın içinde o karakterlerin yanında kendine bir yer edinmissin demektir.

En geniş gökyüzü daima Arkandadir.
ilk kez okuduğumda 12-13 yaşlarındaydım. Üzerinden çok yıl geçmesinden olacak ki unutmuştum kitapla ilgili bütün ayrıntıları.
Bugün bir anda aklıma geldi, elime alıp tekrar okuyayım dedim. Sonra böylesine güzel bir kitabı ve ayrıntılarını unuttuğum için hafızama söylendim. Ardından iyi ki unutmuşum da o cümleleri yeniden okuduğumda bambaşka bir etki bırakabildi dedim.

Saf sevgiye hasret kaldığım şu günlerde ilaç gibi geldi kitabı bitirmem için yeten birkaç saat. Şimdilerde gerçek sevgi diye bizlere bir kadın ile bir erkeğin arasında geçen çalkantılı aşk hikayesini kakalamaya çalışıyorlar ya. Hah işte tüm bunları unutun. Gerçek sevgi, 5 yaşındaki bir çocuğun babasından daha yaşlı bir adama "Senin yanındayken kimse beni azarlamıyor ve günışığının yüreğimi mutlulukla doldurduğunu hissediyorum" demesini sağlayan hissiyattır.
her nedense üniversite çağında okuduğum ortaokul seviyesindeki kitap.
"Aydın Emeç in ,güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği şeker portakalı" okumanızı tavsiye edeceğim bir kitap.
Ah be portekizlim!
Ortaokulda bir arkadaşımdan alıp iki gün sonra 'çok küfürlü' diye okumadığım halde "okudum" diye yalan söyleyip iade ettiğim kitap. Aldım bir kaç ay önce. Şimdi okumaya başlayacağım. Bakalım 10 yıl sonra da 'küfürlü' gelecek mi?
görsel

1995’ten 26.basımına sahip olduğum kitap. Uzun yıllarca sayfaları kaybolmasın diye baş köşede sakladım.

Şimdi tekrar açmak istedim, yıllar oldu görmeyeli.

Son itiraf’tan;

“Ara sıra sevgimle mutluyum, ara sıra da yanılıyorum; bu daha çok oluyor.”
Yanlış zamanda okudum ben bu kitabı. Yıllar önce okumalıydım içimdeki masum çocuk ölmeden önce.

Herkes çok acıklı dedi. Ve ben okudum o kadar da değil diye düşündüm. Kendimi kötü birisi gibi hissediyorum.
çocukluğumda okuduğum gerçekten kaliteli bir roman. Kitap okumaya başlayanlara harika başlangıç olacaktır tavsiye edilir.
Ah be portuga zeze'yi nasıl terk ettin?
beni de ağlatan kitap. hayat malesef zeze gibi bizim de hayallerimizi öldürüyor.
ilkokulda ödev olarak verilen zevkle okuduğum ve ilk defa bitirdiğim bir kitap.
30 yıl önce okulda okutulan kitap. Kitap hakkında hiç bir şey hatırlamıyorum ama bir bilgi hariç. Onu da buraya yazarsam spoiler olur.
Yeni evli çiftlere 3'lemesi hediye edilebilir.
Uzun süredir okumak istediğim, sonunda Bugün okumaya başlayacağım kitap. Şu meşhur zezeyle tanışmanın vakti geldi zira.
görsel
Bu çocuğun çektiği nedir be...
Dün başlayıp az önce bitirdim.

Öncelikle çocuk kitabı deniliyor ama asla bir çocuk kitabı değil. Bir çocuğun bu kitaptaki derinliği anlayabilmesi çok zor. Zaten yorumlara bakınca da çocukken bu kitabı okuyanların kitaba dair akıllarında çok bir şey kalmamış olmasından da bunu anlayabilirsiniz.

Küçük prensle kıyaslanıyor genelde ama küçük prensten çok daha güzel, çok daha anlaşılır, okuması çok keyifli ve bazı yerlerinde insanın ağlamamak için kendi zor tuttuğu harika bir kitap.
görsel
Üstteki iki yazarı da tanırım. Sanırım yürüşüyorlar. Ama ikisi de erkek. Anlayamadım.
bir veledin halüsinasyonlarını anlatan şişirilmiş balon bir kitap.
Mükemmel zamanlama ile okuyup bitirdiğim harikulade bir kitap.

Okurken, birçok noktasında gözlerim dolmuştur.
güncel Önemli Başlıklar