bugün

resimleri paris louvre müzesinde sergilenen ilk türk ressamdır. üsküdarlıdır şeker ahmet paşa.
ilklere imza atan ressamimizdir.
yurtdisinda tablosunu sergileyen ilk turk ressamidir.
duzenledigi bir karma sergide ilk defa ciplak kadin tablosuna yer veren ressamdir.
'uzaktaki bir cismin yakina gelmesi' ni kesfeden ve bunu resimde ilk kez uygulayan ressamdir.
unlu ressamlarin tablolarinin sergilendigi louvre muzesini yapiti kabul edilen ilk turk ressamidir.
resimlerinin cogu, ciragan sarayi'nin yanmasi sirasinda kul olmustur.
1872 yılında ilk kez resim sergisi açan, önemli osmanlı ressamlarındandır.
Başlıca eserleri: Karpuz Dilimli ve Üzümlü natürmort, Ağaçlar Arasında Karaca, Manolya ve Meyveler, Talim Yapan Erler, Manzara, Tepe Üzerindeki Kale...
istanbul modernde de bazı tabloları görülebilecek şeker gibi tatlı, büyük bir ressamımız.
Fransız-alman savaşı başlayınca yurda dönüp tıbbiye okulu resim öğretmeniğine getirilen ve tatlı dilli olmasından dolayı "şeker" adıyla anılan usta ressam.
şahane rumuzuyla bir beşinci nesil yazar. hoşgelmiş.
bir günde 463 entry girerek adamı oha falan yapmış yazar.
(bkz: hele otur bi soluklan ayranimizi ic yigenim)
azimli yazarın önde gidenidir, takip etmesemde tanımasamda sevmişimdir, nedense.
beni satılık olmakla itham ederken, zazaca soruma cevap veremeyendir. şayet zazaysa, şeyh sait'i, seyid rıza'yı, yılmaz güney'i hiç bilmeyendir. onlar da zazaydı gözüm. senin tabirinle satılık zazalar.(mı ?)
son entrylerinde gaza geldigi acikca gorulen yazardir, beni de ateslemistir. helal olsundur. yobaz damgasi yemesi yakindir maalesef ki.
nick'ini aldığı kişi; yurtdışında ilk sergi açan, louvre müzesine eseri kabul edilen osmanlı ressamıdır. bir sergisinde; ilk kez çıplak kadın tablosuna yer vermiştir.(19.yy)

kendisi ise; (#3952681) entry'si ile yaşadığı çağa yakışmadığını göstermiştir.(21.yy)
bir kadın olan annesi onu 9 ay karnında taşıdıktan ve bu dünyaya getirdikten sonra kendini hangi biçimde kadınlardan üstün gördüğünü merak ettiğim yazardır. 21. yy la ve sözlüğe hoşgelmiş.
#3978097 entrysi ile genelleme yapayım derken sıçmış batırmış yazar. bütün kürtleri devlet kurma peşinde zannediyor garibim.
alevileri batıl inanç sahibi olarak niteleyen; komunist kızları verici olarak gören ve bütün bunları yaparken komunistlerin de alevilerin de büyük bir kısmının zazalardan çıktığını bilmeden zaza mikromilliyetçiliği yapan arkadaş. bucaklar aşiretini de savunur göz göregöre.
çaylakken yazamadığımdan oturup tüm entrylerini okuduğum yazar, güzel insan *. daha önce çaktırmadığı görüşlerini bizimle paylaştığı için minnettar olduğum sanatçı kişilik. ya da ben anlamamışım affetsin.
işte, budur üstat.
kürtlerin dayatması ile kafayı bozmuş bucak aşireti sözcüsü.
komünist kızların "verici" olması alıcılarında hasara neden olmuş anteni kırık paşadır.*
gözlerimizi yollarda bırakan yazar, sanatçı. gelse de ulusaray şenlense. *
kendisine abanoz ağacından minber yaptırdım, depoda bekliyor.
yeteneğine hayran bırakan ünlü türk ressamıdır. karpuz dilimindeki çekirdekleri saydın da mı çizdin be mübarek.

http://img262.imageshack..../9205/sekerahmetpasa1.jpg
http://img526.imageshack....g526/7605/karpuzdilim.jpg
Çok kaba bir insan, kendisini kınıyorum.
şeker gibi insan. nikiyle müsemma.
bana kurdugu bır cumlenın sonuna ünlem koydugu ıcın kaba demıstım ama belki de o kadar kaba degıldır, bılemedım sımdı, ileride karar vericam buna.
geri dönmüş!
hizaya girin bakim. paşaya selam çakcaz.
mars ve mart arasndaki farkı anlamamakta ısrarlı, kediler ve cinsellikleri ile kafayı bozmuş yazar. ancak bu kadar senaryo yazılırdı. devamını bekliyoruz efenim.