bugün

iç işleri bakanı idris naim'in yeni saçmalaması. işte cümlenin tamamı, anlayan varsa beri gelsin ; ''Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlikte, gazilikte, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir''

insanlara evlat acısını yaşattığınız yetmiyormuş gibi bir de evlerine gidip dalga geçer gibi teselli veriyorsunuz, yazıklar olsun size!

bu da haber:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21493405.asp

--spoiler--
içişleri Bakanı idris Naim Şahin, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile geldiği Iğdır’da, Afyonkarahisar’da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden biri olan Mehmet Emin Çuğun’un ailesini ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundu.Şahin, ''Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlikte, gazilikte, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir'' dedi.

Dün öğle saatlerinde özel bir uçakla Iğdır’a gelen Içişleri Bakanı idis Naim Şahin ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Bakan Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Afyonkarahisar’da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Mehmet Emin Çuğun’un ailesini ziyaret etti. Taziye çadırında gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polislerin cenazesine katılmak için Malatya’ya gittiğini buradan da Iğdır’a gelerek hem şehit ailesini ziyaret etmek hem de incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi.

Bakan Şahin, "Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlikte, gazilikte, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir. Şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Iğdır’ı yıllar öncesinden biliyorum gelişmiş, geleceği olan parlak bir il. Valilik, Emniyet ve jandarmadan gerekli bilgileri aldık. Eksikleri not ettik. Gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Daha sonra şehir merkezinde gezip esnafın sorunlarını dinleyen Şahin ve beraberindeki heyet uçakla Ankara’ya döndü.
--spoiler--

edit: ulan hürriyetin editörlerine bak "-de" yi "-da" yı ayıramamışlar. alıntı olduğu için düzeltmedim. dahi anlamındaki -de her yerde acı çekiyor anasını satayım.
devletin arka sokaklar tadında yönetildiğinin göstergesidir. (bkz: rıza baba detected)

görsel
biz sizin oglani aldik sabahtan akama kaadar firça kaydik sonrada oldurduk ama iyi oldu en azindan servise para vermeyek demistir. evet tam olarak soyledigi budur. benim anlamadigim ise neden bu insanlarin cocuklarina nasip olmamaktadir? basbakan gogsunu gere gere diyorsunya ben cocuklarim ve bakanlarim imam hatip mezunu bu konuda da gogsunu gere gere anlatacaklarin var mi?
bu sözü söyleyebilen idris naim'in elde silah, gabar'a cudi'ye gitmesi için siyasi kampanya başlatmayan bir halk, bu sözlere boyun eğiyor, kendisiyle dalga geçenlere karşı kılı kıpırdamıyor demektir.
(bkz: şükürcülük)

önlem alma, orduyu profesyonelleştirme, ateş hattına 20 yaşındaki genç-tecrübesiz çocuğu gönder, istihbarattan bir haber ülke yönet sonra şehit olana vadesi gelmiş de.

iğrenç bir söz.
66 aylıkken okula başlayan çocukların bile, idris naim şahin'den daha zeki olduklarının açık ispatıdır.
bunlar kuran dan acayip kaçarlar diye ileri geri konuşanın kankasına ait beyanat.
kolpaçino bombadaki şu repliği hatırlatır bize.

(bkz: (vid #33054))
insanı dinden soğutacak laflardandır.
din afyonuyla insanlar uyutulurken vicdanının sesi susmuşların varlık içinde rahat yaşaması ne yaman çelişkidir.
bir vatandaş olarak diyorum ki alın şunu gözümün önünden.
bakanların, başbakanların vs'lerin evlatlarına nasip olmaması, tabiki de takdiri ilahi değil mi?
(bkz: 18 eylül 2012 bingöl de askeri konvoya saldırı/#16913509)

ben demiştim demek bana hiç bir şey kazandırmayacak.
yamuluyorsam söyleyin. çadırda barınan depremzedelere de, saray gibi yerde yaşıyorsunuz dememiş miydi?

adamın ruhu polyanna, napcaan amk!
bu lafı edene; "çok afedersin ama sen kader mevzuunu baya bi götünden anlamışsın" denmeli.
nasiple kısmetle inşallahla maşallahla uyutulan bir halk olduğumuzun göstergesidir. krizde teğet geçti zaten hamdolsun.
zorunlu askerliği kabul eden bir halka müstehak bir sözdür. net.
(bkz: kısmet bu işler)
benzer şekilde şerefsizlik de orospu çocukluğu da nasip işi olduğundan doğru önerme.
türk halkıyla resmen dalga geçen içişleri bakanı idris naim şahin'in, şehit ailesine yaptığı taziye ziyaretinde artık ne söylediğini bilmez, ağzından çıkanı kulağı duymaz hale geldiğini gösteren açıklaması. gazilik nasip kısmet işiymiş, şehitlik nasip kısmet işiymiş. genç yaşta şehit olmak herkese nasip olmazmış.

peki, mühimmat deposundaki patlamada paramparça olarak ölmek nasip mi? lehimli tabutta gömülmek nasip mi? otobüste diri diri yanmak nasip mi? 300 kişilik çakal sürüsünün saldırısına uğrayığ onlarca mermi yemek nasip mi? sokakta yürürken birden ensene kurşun yemek nasip mi?

terör saldırılarında ölenleri de şehit kapsamına alan bir yasa çıkartan devlet babamıza soruyoruz: gaziantep'teki saldırıda anne ve babasıyla beraber 1 yaşında ölmek nasip mi?

takım tutar gibi parti tutan akpliler dışındaki aklı selim hareket eden, "eleştirebilen" akpliler de sanırız bu adamın bu akıl tutulması halinden rahatsız.

üstelik, kelle koltukta görev yapan, her an şehitliğin "nasip" olabileceği polisler de, polis teşkilatı da bu şahısa bağlı.

ülkeyi kan gölüne çeviren çakal sürüsünün eylemleri karşısında kadercilik oynayan, sonunda getirip her şeyi ama her şeyi dine bağlayan, dinle çözmeye çalışan zihniyetin anadolu insanına şirin gözüküp oy kaybetmeme kaygısıyla yaptıkları açıklamalar gerçekten de ibretlik.
(bkz: şimdi sinirden kendimi sikicem)
50 sinden sonra bakan olup milletle dalga geçmekte nasip.
kaderciliğin dayandığı son nokta. daha önce de dediğim gibi, biz arabaya binince emniyet kemeri takmayıp, besmele çeken bir milletiz. tedbir almak yok bizde. nasip, kısmet işte n'aparsın.
memleketin başına gelmiş en büyük şaka akp'nin artık şehit cenazelerine gidip gelmekten beyin felci olmuş bakanından bir inci, anlamıyorum bunlar ne söylese saati geçmeden tv'de, internette yayınlanır.. yazılır çizilir hiç mi dikkat etmek gereği duymuyorlar ağızından çıkanlara, milleti koyun olarak görmenin şehit ailelerinin enselerine vur ağızlarındaki lokmayı al tarzı gariban aileler olmasından mı kaynaklı bu cesaretleri?
kendisinin en kısa zamanda evlat acısı çekmesini dilediğim "gereksiz" insanın akılsız söylemi.
inşallah sana gazilik nasip olur. öyle hemen ölme, kolun bacağın koparda inlediğini milletce zevkle izlemiş oluruz.
"acilen sana nasip olsun" diyoruz. efendiliğimiz bozmadan ancak bu kadar oluyor.

evet acilen sana da nasip olsun. varlığın bi sike yaramıyor çünkü.
güncel Önemli Başlıklar