bugün

hatırlamıyorum. peki ya siz hatırlıyor musunuz?

biz 30 yıl boyunca kıyamet kadar şehit verdik. filistinlilerin veya diğer arapların ağladığını, protesto ettiğini hatırlayan var mı?

hadi "biz onların eylemlerde ölen savaşçıları için ağlamıyoruz. onlar neden bizimkiler için ağlasınlar?" diyelim. iyi de güneydoğu'da kaç kere köyler basıldı, büyük katliamlar oldu, öğretmenlerimiz şehit edildi, şehirlerimizde bombalar patlatıldı...

tekrar soruyorum: bu olaylar için ağlayan, üzülen ve hele protesto gösterisi yapan arap hatırlıyor musunuz?
birincisi arap dünyası yıllardır alt tabakayla alakası olmayan kişilerce yönetiliyor. buna bağlı olarak da arap devletlerinin güttüğü siyasetin arap halkının iradesiyle pek alakası yok. esadın yıllarıca pkk yı desteklemesi gibi.
ayrıca arap medyasının şehitlerimizle ilgili yaptığı haberlere göre de değişir. srap medyası bu olayları nasıl bir tavırla işledi ? nasıl sundu halka ? bizim medyanın yaptığı gibi ölümleri güler yüzle, mutlu bir çehreyle alelade şeyler gibi sunuyorlarsa arapların protesto etmemesi de anormal karşılanmamalı.
yandaşların yalancılık ve demogoji kabiliyetlerini bir kere daha ortaya çıkaran sorudur.

neymiş? "arap devletlerinin güttüğü siyasetin araplarla ilgisi yok"muş! iyi ama ben arap devletlerini değil, arapları soruyorum. türkiye'de yaşanan bir terör saldırısını protesto etmek için meydana çıktılar da hükümetleri mi dağıttı? tek bir örnek olay gösterebilir misiniz? keza avrupa'da yaşayan milyonlarca arap var. öyle çok değil, beş on tanesinin bir araya gelip protesto gösterisi yaptığını hatırlayan var mı? orada da mı barışçı gösteri yapanları polis dağıtıyor?

sonra neymiş? efendim "arap medyası olayı nasıl işlemiş?". sanırsın ki arap ülkelerinde islamcı medya yok. arap ülkelerinde internet yok. değil ama varsay ki arap ülkelerindeki tüm medya devlet güdümlü olsun, güngören meydanında patlayan bomba nasıl sunulabilir halka? başbağlar katliamı nasıl sunulabilir?

hem araplar tek devlet mi? kıyamet kadar arap devleti var? tek birinden bile çıkmaz mı tepki gösterecek insan? hadi çıkmadı diyelim, hamas kaç yıldır iktidarda? gazzeliler niye bir kere bile acımızı paylaşmadı? hamas'ın da mı araplarla ilgisi yok?

boş laf, boş demogoji işte... bunlar da aynen liderleri gibi...