bugün

uludağ sözlükte her kara günün ardından yaşanan klasik olay.
terör üzerinden nemalanmaya çalışan yavşakların davranışları kadar klasiktir.
hıyarlıktır.
beşir atalay chp kırıkkale milletvekili değildir.
muhalefet , ergenekonla , yani pkk lıları kurtarmak için gelen teröristlerin bilgisini paylaşmayan , heronlarını düşürmeyi dahi göze alabilen terör örgütünün bir parçasıysa pekala yapılır. yapılmalıdırda.
azıcık açın gözünüzü.
tamam kimseyi suçlamıyoruz peki öyle olsun ama muhalefetin oturup bu durumu izlemesine ne demeli? her saldırı sonrasında asacağız keseceğiz deyip göz boyaması... o gencecik çocukların suçu ne o zaman? birileri bir şeyler yapsın artık. yazıktır ya.
birçok başlığa baktım da akp'liler tsk ve muhalefeti suçlu gösteriyor. sebebi gayet açık; ''askerlerin şehit olmasından zevk alıyorum, aslında pkk destekçisiyim'' diyemedikleri için.
konuşmaya değmeyecek durum, allah ıslah etsin.
yağmur yağsa muhaletefet suçlanır hale geldi ülkede.
muhalefet her olaydan sonra çıkıp hükümeti eleştirmek gibi bir hastalığa tutulmuşsa elbette suçlanır. aynı şekilde hükümet de orada ne sikim yaptığını bi açıklamalı, sonuçta iktidar. gerçi bunlar birbirini dürterek besleyen odaklar. ha ali veli, ha veli ali, aynı bokun lacivertleri.
büzüğü yemeyen iktidar şakşakçılarının yaptığı şey.enseleri kalın oluyor genelde
gerçeği örtbas etme çabasıdır.
ülkeyi yöneten , politikaları belirleyen iktidardır.
muhalefet ya da başka bir şeyi suçlamak sorumluluktan kaçmaktır.
Sadece muhalefet değil, bütün partiler suçludur. En çok ordu suçludur ayrıca.
partizanların, telaşa kapılarak, kendi taraftarlarını kaybetmemek adına, şerefsizliğin ve adiliğin çukurunda mazeret üretmeleridir.
bir kişi sn. başbakan a "iktidarsınız ve yürütmenin başı sizsiniz" diye kulağına bağırması lazım.

"bana nasıl yapacağımı söylemiyor" diye muhalefete çatacağımıza, nasıl yapacağını bilen insanları etrafına-kadrosuna almalı.
etrafında hiç bir yeti ve ehliyet sahibi olmayan "padişahım çok yaşa" yalakalarını ve din simsarı-eski marksist yavşakları toplayacağına, eşin ehl i insanları toplasa idi, bu acınası durumlara düşmez idi.

pkk ile olan görüşmelerde "biz barış ve müzakere ile haklarımızı almak istemiyoruz. savaşarak almak istiyoruz" diye masadan kalkan teröristlerin çok uluslu enerji-silah-uyuşturucu şirketlerinin taşeronluğunu yaptığını halka açıklamalılar.

siyasi bir hareket ya da kürt sorunu diye saçmalayan geri zekalılar ve hainler, ülkede yaşayan halkların bir birinin gırtlağına sarılması için çalışıyor.
siyasi hareket adı altında meclis çatısı altında bulunan insanlar teröristlerin temsilcisi olup, demokrasi teammülleri çerçevesinde değerlendiremez.

beni halk seçt, saçmalamasını bırakarak, halkın iradesi savsatasına sığınmayın. hitler i de halk seçmişti.
ülkemiz bir iç savaşa gidiyor.
terör, cahil insanları korku ve yalanlar ile kandırarak taraftar topluyor.

iktidar, olmayan muhalefeti suçlayarak "bana akıl veren yok" diyor. muhalefette akıl mı var ki, sana verecek? muhtar zihniyeti ile binlerce yıllık devlet geleneği olan bir toplum-oluşum yönetilemez.

allah, aklımızı korusun.
güncel Önemli Başlıklar