bugün

gün itibariyle gerçekleşen olay. yardıma giden yardım severlerin daha gitmeden şehit olmaya gidiyoruz inşallah allah nasip eder diye ulu orta bağırması sonucunda nasıl insani yardım la bu diye şaşırılan durum. madem çok şehit olmak istiyosun git vatanın orda pkk ile çarpışıyor diye çığırılası durum.
ne fark ederki sonucdata her 2 türlüde şehit şehittir ha gazzede ha burda.
dün izlediğim bir haber programında, gemidekilerden birinin oğlunu bulmuşlar konya'da ve düşüncelerini soruyorlar. o an ölenlerin ve yaralananların isimleri belli değil henüz. adamın oğlunun söylediği aynen şu şekilde: "babam şehit olmak için gitti oraya. inşallah ölenler arasında babam da vardır. amacına ulaşmış olur inşallah..." mantığa, zihniyete bakar mısınız. ondan sonra da diyorlar ki israil askerleri yaralılara bile kelepçe taktı. yahu adamların amacı ölmek, bir an kendine gelse ve eline imkan geçse sağı solu patlatacak, askerlere saldıracak. adam takmış kafaya ölecem illa diyor. şehit olsam da öbür tarafı garantiye alsam, hurilere kavuşsam diye gözü dönmüş. dolayısıyla kimse kusura bakmasın ama bu yaşadığımız olayda benim için önemli olan bu sözde yardım eylemini kimlerin, hangi zihniyetin yaptığı. gerçekten yardım amacıyla yola çıkılsa sonuna kadar hak vereceğim bir eylem, ancak gelin görün ki bu olayın filistine insani yardımla falan alakası yok.

edit: "çocuğun söylediklerini bilmem neresiyle anlamışsa" diye yorum yapan arkadaşlar lütfen çocuğun söylediklerini kelimesi kelimesine dinlesin, ondan sonra ne anlama geldiğini bi daha düşünsün. gerçi öss sınavında türkçe testinin 3/4'ü okuduğunu anlama soruları olduğu halde türkiye ortalamasının yerlerde sürünmesi de gösteriyor ki, ne okuduğumuzu anlayabiliyoruz, ne de dinlediğimizi. ben çocuğun söylediklerini yazıyorum buraya, başka şey anlatmaya çalışıyor da beceremiyorsa ben miyim kabahatli...
(bkz: sence allah bunu yer mi)
yardım bahanesi ile diğer tarafı garanti altına almak.

bencillik kokan hareketler bunlar. o gemide ölen her insan için derin bir üzüntü duyuyorum ama cenaze törenlerinde ailelerinden işittiklerim kanımı dondurdu.
çoğu zaten ölüp şehitlik mertebesine ulaşmak için binmiş o gemiye. yani kafadan yardım ikinci planda. bu nasıl bir inançtır.
tüh ulan ölmedim diyenler var mıdır acaba aralarında diye düşünmeden edemiyorum.
bu olayda ne ölenler ne de bu olay için ölecekler kesinlikle şehit filan değildir, kimse saçmalamasın. sadece oraya kavgaya gidip orada gebermekten başka bişey değildir. bazı kendini bilmez dangozlar, şehit mertebesini bu kadar ucuzlatmasın .
kendi milleti, vatanı, anası, bacısı, bayrağı, milletinin onuru için ölendir şehit, bilmem nerelere gidip, araplara yalaka olmak uğruna nalları dikmek değildir.
milletinin güvenliği için, pkk ile savaşıp gencecik yaşda ölmektir şehit olmak.
macera arayan şeriatcılara şehit demek gerçek şehitlere yapılan çok büyük saygısızlık olur.
şehit olmayı hurilere gitmek zanneden geri zekalıları görmemize vesile olmuş başlık. Çocuğun babasıyla ilgili anlatmak istediği "ölme ihtimaline karşı kormadan gitti" iken anlatılanları başka organları ile anlayan cahiller at koşturur efendim ondan sonra.

hayır, islamiyet'te şehit olmanın anlamını bilmiyorsun ötme bari. Ayrıca pkk'ya karşı savaşmak ile bu meseleyi kıyaslama kadar saçma bir mantık olamaz. Söz konusu kişiler pkk ile savaşaya karar verse nereden başlayacaklar? herşey bir kenara ordu buna izin verir mi? Bu ülkenin polisi, askeri yok mu? Türk ordusu o kadar aciz de başkalarına mı kaldı pkk'ya karşı savaşmak. Peki sen burda şehitlikle ilgili fetva vereceğin yere gidip pkk ile savaşsana, çok vatanseversin ya.

insanları eşleri, çocukları ölmüş ne diyeceklerdi cenaze töreninde? Çocuklarını askere gönderen anneler şehit olsun diye mi gönderiyorlar, hayır. herkes evladının sağ salim dönmesini arzu eder. Fakat evladı öldükten sonra en büyük tesellisi evladının şehit olmasıdır ve bu sebepten doalyı vatan sağ olsun der. buradaki meselede aynı durum.

Şehit olmayı sadece vatan savunması yapmak sananları ise hayret ile izliyor insan.
baştan pazarlık yaparak tanrı'yı suya götürüp susuz getirmekle eş değerdir.
yardım bahane şehit olmak şahane..
kimse şehit falan değildir.tek şehit dağda bizim için ,toğrağımız için kan döken genç askerlerimizdir.
kaçgündür haber kanallarında gemiden sağ dönenler ile ölenlerin aileleriyle yapılan röportajları seyrediyorum. bir tane de üzülen olmaz mı ya. ölenlerin çocukları bile tek bir üzüntü belirtisi göstermiyor. babam zaten şehit olmaya gitmişti diyorlar. dün bir kız anlatıyor lise çağlarında sanırım. babası ben şehit olucam size vasiyetim okumanız. demiş. ulan salak bir çocuğu babası okutur. sen ölürsen senin çocuğunu kim okutucak. çocuğunu ona buna emanet edip ölmeye gitmek müslümanlık mı yani. bir müslümanın hatta her dinden insanın en büyük sorumluluğu çocuklarına karşı değil midir.

gemiden dönenler de gayet sakin anlattılar olayı. sanki israil onları birkaç gün misafir etmiş yemiş içmiş eğlenmiş gelmişler. ben bile daha çok heyecanlandım. adamlarda amaçlarına ulaşmış zafer ifadesi var.

bu adamlar intihara gitmişler yardım hikaye. amaçları israil i kendilerine saldırtmakmış. böyle olmasa başka türlü öldürteceklermiş kendilerini illa ki. birileri ki onlar kim bilmiyorum israil ile türkiye nin arasının açılmasını istiyor bunun için de böyle salakları kullanıyorlar anlaşılan. ayrıca şu şehitlik teranesi de dönmüyor mu. ne zamandan beri intihar edenler şehit sayılıyor. üstelik de bu amaçları için resmen dolandırıcılık yapmışlar. insanları yardım bahanesiyle kandırıp paralarını almışlar. şimdi nerde o yardımlar.
sonunda hurilere tecavüz etmek varsa.. zimbabve ye bile yardıma giderim..
kendi ülkesinin askerine, polisine kurşun sıkıp, sonra da geberince kendini şehit sayan bazı insan kılıklıların da olduğunu düşünürsek kesinlikle doğru bir eylemdir.
bazı yahudileri ve alevileri rahatsız eden durum. onlara göre araplara yardım etmek şehitlik değildir.

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)

müslümanlık için bir şey söyleyeyim. allah yolunda bir şey yaparken ölene şehid denir. bu müslümanlara yardım etmek olur, müslüman olmayanlara yardım etmek olur, namaz kılmak olur, ders vermek olur, hatta müslüman bir evlat yapayım derken sevişirken ölmek olur. bizim dinimizde yaptıklarının karşılığı niyetine göredir. aslında müslüman insanın şehit olmadan ölmesi zor. fakat bizde nadiren şehit çıkıyor.
sen burada klavye aktivisti ol, gidiyo adam, çatır çatır direniyo ve ölüyo da, sonra da davam diyo. sen burada klavye aktivisti ol, yaz canın sıkıldıkça, göbeğini de kaşı arada. susayınca felan git bi soda/bira aç; sonra yazmaya devam et. erken boşalma, başlığı sana kalmış bak!
(bkz: solcuların klavye aktivisti olması)
(bkz: burdan kaptudummu israile kadar giderim)
(bkz: hedef büyük koşmak lazım)
dini bilmeden ahkam kesmek bu olsa gerek.yahu adam bir düşün, madem diğer dünyaya inanıyorsun, şehitlerin cennete gideceğine inanıyorsunda nasıl bilmiyorsun Allah kuluna şah damarından daha yakın olduğunu.bilmez mi kulunun niyetinin ne olduğunu.ne için ölmek istediğini sonuç mu önemlidir O'nun için.kendinizle çelişmeyin önce at gözlüklerinizi çıkarın bi koyun masaya.sonra mantık çerçevesinde düşünüverin bir zahmette güldürmeyin insanları.
kendini 57. alayın Kahraman askerleriyle bir tutmak için çabalayan Arap (ölenler mardinli, siirtli, diyarbakırlı belli cahil ve militan insanlar) hezeyanıdır. Ulan angut, sen kimsin de Çanakkale'nin yiğitleriyle aynı makamda olacaksın. Sen kimsin de Çanakkale'de yaşanan ülküyle Götüm götüm mal mal gazzeye ablukayı deleceğiz ülen diye militanlık ülkünü bir tutuyorsun.

öncelikle adama sorarlar Senin çoluğun çocuğun yok mu diye. Bir tanesin izledim 3 tane mi ne küçük kızı var adamın.
kızlar babasız bir şekilde evlerinde, Adam nerde mal mal bindiği gemide gebermiş vaziyette,
israil baskınana davetiye çıkarmaktır,iki yüzlülüktür, hani siz yardım için gidiyordunuz sorusunu akıllara getiren olaydır,israil devletinin uluslar arası alanda elini güçlendirmek için arayıpda bulamadığı kozu enayiliğine ellerine vermektir,akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun ata sözünün ne kadarda doğru olduğunun kanıtıdır.
allah'ın yemeyeceği olaydır. hem insanlık için gidiyorsun, hemde şehit olmak için can atıyorsun.
hele bu düşüncedeki insanlar saldırı alınca yada öldürülünce ağlarlar ya, en komedi yeride orasıdır.