bugün

türk toplumunun sanalı gerçekten ayırt edememesi durumu.
şehit cenazelerine gitmeyip Bihter ziyagil hakkında gıyabi cenaze töreni düzenleyecek kişidir.
artık ne yapacağını bilemeyen insandır.

çok afedersiniz boku çıktı artık. tamam aşk-ı memnuya ağlamakta bir nebze saçmalık olabilir. onu geçtik. nedir bu popülist, poh poh, provoke, ve dram mesajları allasen ? az önce arkadaşların ile kakır kakır pes oynayıp, buraya vatan millet sıçmayı bırakın, yemiyoruz amına koyayım. sevgilin ile el ele tutuşup, çayır çimen hoplaya hoplaya gez, akşam eve gel, gir sözlüğe "şehit xx" yaz. ne olacak ulan ? şehit haberleri varken piyaz yiyen dalkavuklar. şehit haberleri varken banyo yapan i.neler. şehit haberleri varken kitap okuyan göt herifler.

senin insani bağlamda anlayamadığın evrensel boyut'u, biz her gün tartışıyoruz ya da üzerine düşünüyoruz. gelip buraya dram sıçmak yerine, türkiyenin terör politikası üzerine falan uğraş, konuş-tartış. yapmayın şu ağız boşalmasını ve riyakarlığı arkadaşım. kendi taraftarı olduğun siyasi parti üzerinden, "şehit yolu ile siyaset yapılmaz" diye nefret kusup ağlıyorsun, buraya gelip şehit üzerinden vicdan mı temizliyorsun ?

ne olacak bunu sonu? şehit haberleri varken yaşayan allahsızlar falan mı ? öleyim mi lan ? sizin yüzünüzden üzülemiyorum bile ölen insanlara. şehit demiyorum bak, ölen insan diyorum.

yazamıyorum bile ulan. "yazık oldu" diyeceğim, boğazımda düğümlenecek. çünkü biliyorum ben her yazık oldu deyişimin ardından, alt tarafa başka bir zekasız, bütün bir ırk'ı sorumlu tutarak nefret kusacak, lanet okuyacak. yazsam ne fayda?

elinde kimliği ile yeni hediye almış gibi göstere göstere hava atan her dünya insanını sorumlu tuttuğum bir cinayet anlayışında, kime ne için üzüleceğim ? bir kürt,türk,alman,ingiliz ırkına mensup değilim. bir müslüman,hristiyan,musevi falan da değilim. yapabildiğim tek şey artık, kimlik ve inanç şovenliği yapan, kendini üstün ırk ve inanç kişisi olarak gören kişi ve kişilerin dünyayı mahvetmelerini izlemek ve ölen insanlara üzülmektir. elimden gelmiyor ne diyeyim, ne yapayım ya da ne yapmalıyım ? konuş-düşün. anlat seçilimsiz doğuşu, göster olasılık hesaplarını. kime ne fayda? yetiştirilen yetiştirilmiş ve çıkamamış o büyülü iradesiz dünyasından. sen x olarak y öldürüyor z'de sizi sevmiyor. neden ? çünkü hala bırakamadınız x, y ve z kültürlerini. insan üzeri evrensel felsefeyi benimse bari. hadi hiç birini yapamıyorsun, riyakar halini yansıtma şu sözlüğe.

s.irin gidin artık, yeter.
pis, kaka insan.
(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
yaban çakması behlüle ağlayan insandır.
süleyman çakır karakteri öldüğünde gıyabında cenaze namazı kılanla , gazetelere ölüm ilanı veren insanla aynı insandır . yazıktır acınasıdır .
gerçek hayattan çok sanal hayatta yaşayan insandır.