bugün

şehit haberleri geldikçe türk milletinin içi kan ağlıyor, patlamak istiyor haykırmak istiyor.tarifsiz üzüntüye boğuluyor. buna rağmen şehit haberlerinden mutlu olan kesimlerde var. bunlar şehitler ve şehit haberlerinden memnunlar ve beklenti içindeler. kim bunlar.
1- kürt kesim- kürt kesimin önemli bir bölümü düşman gördükleri türk askerlerinin şehit edilmesinden memnunluk duymaktadır.
2-bdp- kanlar aktıkça türk devletinin iyice şıkıştığını ,özerklik -apoya serbestlik gibi taleplerini daha kolay kabul ettireceklerini düşünmektedirler.
3-ordu- ordunun bir kısmı tabi. akp'ye düşman olan ordu bu hükümetle bu iş yürümez, terör iyice azar tezini artan şehit haberleriyle içten düşünmekte ve bundan memnuniyet duymaktadır.
4-akp- orduya düşman olan akp- bu orduyla bu iş yürümez tezini gelen şehit haberleriyle gündemde tutmakta bundan memnunluk duymaktadır.
5-muhalefet partileri- hükümetin başarızlığını isteyen muhalefet gelen şehit haberleriyle memnunluk duymaktadır.
tabii genelleme yapmak yanlış olur ama bu kesimlerin büyük bölümünün böyle düşündüğü şehit haberlerinin kendilerine yaradıklarını bundan memnuniyet duyduklarını sezinliyorum.
6- şehitler geldikçe açılıma yol yapan akplilerin işine yarıyor.
geçenlerde bir kanalımızın ana haberinin başında askerimiz başından vurularak şehit edildi lafını duyduktan sonra kime yaradığını gerçekten merak etmekteyim. şehit edildi demek neyinize yetmiyorda daha da ben bişey demeyim siz düşünün.
tabi ki kürt itlerine ve medyaya.
en çok pkk'ya yarıyor.
imralıda yatana.
şehitlik olgusunu ve farklı ideolojide olan tüm kurum ve insanları geçtim, herhangi bir masum insanın ölmesi birilerine yarıyor olması bile başlı başına ne boktan bir dünyada yaşadığımızı gösteriyor.
siktiğimin kürtlerine yarıyor ama bedelini ağır ödeyecekler.
güncel Önemli Başlıklar