bugün

(bkz: göğüs kılı)
- sayın yolcularımız mola yeri..nskj gel..nsjşlsk bul..sçkdls mola süre..djhjsh 30 dak..kdsjks..dır.

konuşurken bir ara kopup, geliyorlar.
genç ve yalnız kadın yolculara asılmaları.
(bkz: otobüs firmalarındaki kıçı büyük hostlar)
çok zor şartlar altında çalışmaları. -ki buna çzsa da denir.-
bir keresinde bir muavin üç gündür yolda olduğundan bahsetmişti. hiç aklımdan çıkmıyor. otobüsten inince tekrar otobüse binip geri döndüğünüzü sonra tekrar tekrar yine başka başka otobüslere bindiğinizi ve bu yolculuklar sırasında hiç uyuyamadığınızı düşünsenize bi.
su istediğinizde kesinlikle su istediğinizi unutmaları genel özelliklerinden birisidir. Ulan getirin de içeyim içim yandı arkadaş.
yeryüzündeki tüm jöleleri toplatıp saçlarına sürmeleri.
Zira homofobik degilim saygim yokta degil. Kart dagitirken kartin arkasina numarasini da yazmak ne yahu.
5 liralık parfüm kullanıp burun sikmeleri. evet.
şehir isimlerini söylemek konusunda özel bir eğitim almışlardır sanırım. izmir demek yerine, izmeyeeaaaeerr hemen kalkıyo izmeyeeaaaeerr diye bağırmaktadırlar otobüsün önünde bagajları alırken. ve o otobüsün kalkmasına en az 20 dakika vardır.
gece yapılan yolculuklarda atarlı olmaları. saatten midir bilinmez geceleri sinirli oluyor bu abiler. soru sormaya çekiniyor insan.
verdiği sikindirik keki ve meyve suyunu almazsan bozulan tiplerdir. size lutfediyoruz kek veriyoruz almıyorsun hesabı trip atarlar.
saç jölesine meraklarıdır.
hoşlandıkları gözlerine kestirdikleri kıza yavşamaya çalışmaları. tabi kızda biraz safsa veya malsa hemen karşılık verir. 2002 de istanbul'dan çorum'a giden bir otobüste ismail yk dinleyen bir kızı önce 3 adet kekle kandırmış sonra o kızın yanındaki koltuğun boş olması hasebiyle yanına oturmuş moladan sonra birlikte en arka koltuğa geçmişlerdi.

O gün bu gündür hep muavinlik hayali kuruyorum. Nasıl bir fantezidir arkadaş... Lider turizm seksle ulaştırır...mutluluğunuz bizim için önemlidir...yol boyunca 3 posta + grup indirimi...

neyse ben işe döneyim.
bir zamanlar icinde bulundugum grubun özellikleridir. Pamukkale turizmde calismistim ve didime sabittim. en son turumda 15 gün evden uzak kaldim 7 gün boyunca geceleri sadece 1-2 saat uykuyla çalışıyordum. o calisma zaten sonum oldu bolge müdürünün üstüne sicak suyu dökünce işi bıraktım. *
şansınıza yan koltugunuz boş olması durumunda rahat bi yolculuk hayal ederken şakkadanak yanınızda uykuya dalması.
bu otobüs benim ulaan bırak otobüsü bu firma benim havalarında olan tip.

gelen geçen kıza radar gibi kitlenip pis pis kesen şerefsiz tip.

otobüste kek meyve suyu dağıtırken sanki kendi cebinden vermişcesine somurtarak dağıtan tip.

salak gibi sürekli sırıtan tip.
popoları kesinlikle büyük ve kalkık. çarpa çarpa geçiyorlar koridordan. ne uyku zevki bırakıyorlar ne yolculuk.
koltuklarn arasından geçebilmek için sıska olurlar.
Kış günü beyaz gömlekle otobüsten aşağı inmeleri.
Sikko beyinliller. Rastgeldiğim bütün metro muavinleri böyleydi.
Özellikle eski versiyonları uzun yolda kafa kola alınmaya müsaittir.Kafaya aldınız mı başlarsınız önce muhabbete,sonra boş olan arka 5'li koltukta sigaralar yakılır,kahveler içilir.Tecrübe ile sabittir...
i
müşteriye "efendim, buyrun, tabiki efendim" deyip, kaptan veya diğer muavinle konuşurken ankara ağzına 180 derece dönmesi.
nedense benim karşılaştığım muavinlerin %90 civari yakışıklı ve genctir.Sanirim cok şanslıyım.
Entelektüel görünmeye çalışmaları. Muavin tarafından kitap önerisi almışlığım var. Tabi kitap dediği de migrosta satılan '15 adımda mutlu olmanın 10 yolu' tarzı zımbırtılardı.