bugün

gerginlikten gerginlik beğenmektir.
bazen sırf yaşamamak için uyuma numarası yapmakla yapmamak arasında gidip gelmeye neden olan gerginliktir.
http://m.friendfeed-media...b27145ca4fa0d761edd0e12c4
özellikle cam kenarındaysanız uyuyor numarası yapılarak geçiştirilebilinir.
alpay erdem'in de bir yazısında yer verdiği bütün bu gerginliğin ortasında o ikram edilen keki kabul etmeyen adamın da çok kral karizması vardır.
a ve b planlarının neden olduğu gerginliktir. yolcunun a planında kek ve kola vardır, kola yoksa b planı devreye girer fanta istenir. fanta da yoksa c planı olmayan yolcu zor anlar yaşayabilir.
eğer ikramları kabul edersem milletin bana "şuna bak, ne aç gözlü" demesinden tırstığım için, gelen kolonya ikramına bile "teşekkür ederim" deyip geri çevirmeme vesile olan gerginliktir. kimilerindeyse aşırı bir rahatlık baş gösterir ki, gıpta ile bakarım kendilerine...
önce bardaklar dağıtılır, 1 saat sonrada içecekler. siz bir bardak kolayı içebilmek için 1 saat koltuğunuzu dik pozisyonta tututp put gibi oturmak zorunda kalırsınız.
+ servis başladı, çay mı alsam meyve suyu mu? ulan ağzımda bi kurudu ki sorma, çay alıyım en iyisi. bak şimdi içime kurt düştü, ya araba fren yapar ve çay üzerime dökülür yanarsam al başına belayı. aha mauvin de yaklaştı, yaaa ne istesem ki acaba? ya da ben en iyisi bir şey istemiyim; çay dökülür yanarım, meyve suyu dökülse lekesi kalır, kahve hiç sevmem zaten.
- ne alırsınız beyfendi?
+ çay! hay dilime.
+ peki efendim servis tablasını açar mısınız acaba?
- hee di mi yaa o vardııı, ohhh rahatladım bee!
benim gibi asosyal bir adamin dahi yasamadigi, otobüs fobisinden ileri gelmesi muhtemel sacma gerginlik.

5 ayda bir evden disari adimimi atarim, gözüm havaya falan aliskin olmadigindan yanar böyle. öyle bir adamim bak ben bile gerilmiyorum. simdi ikram aniyla ilgili yasanan sikintilara gelirsek,

- ikram her zaman muavine yakin olan taraftaki kisiye yapilir. yani cam kenarindaysaniz, sizden önce koridor tarafindaki kisi kek, kola, cay vs. alir.

- yolculuk sirasinda size verilen seyler adi üstünde "ikram"dir. iceceginiz bir bardak cayin, yiyeceginiz kücük kekin hesabini hicbir yolcu yapmaz. muavini "acaba önce kime verecek?" diye kesmenin bir sakincasi yoktur. yahu adam gelecek ne istedigini soracak, koyacaksin önüne bardagini alacaksin. burada da kuul olmayi denemeyin allasen. kafanizi cikarip bakin neler veriyormus, kettle nasilmis, kola coca cola miymis pepsi miymis...

tadini cikarin olm yolculugun. ne geriliyorsunuz?
(bkz: paranoyak yazarın düşünceleri)
okadar havalı ve cool yazara, neden uçakta yolculuk etmediniz diye sorulması gerekiyodur.
gerginliği avantaja çevirme yolu vardır ki şöyledir; http://tumblr.com/xun131avmy
vücuttaki kan basıncının artması ile anlık yüz kızarmalarının görülebileceği andır. kimi ergen biyerlerde çadır kurma işlemi dahi gerçekleşir bu ikram sırasında. adrenalin kontrolü şart.
--spoiler--
ulan bi manyak ben değilmişim...

- kola ya soğuk değilse ama havada sıcak kahve de içilmez ki.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

- ibneler niye meyveli soda vermezler ki.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

- lan su içmesem mi acaba çişim gelirse yandık, molaya dört saat var...
--spoiler--
az biraz zorlasa :

(bkz: yaran başlıklar)
ya beni atlarlarsa gerginliğidir.