bugün

(bkz: kızların yapamadığı şeyler)
yalnızlıktır. iki kişi bir şişeden içebilir diyecek sivri zekalılara söyleyeyim, birbirinin ne kadar içtiğiyle bile ilgilenmeyen iki kişinin aynı şişeden içme eylemi de yalnızlık içerir. farkettin değil mi şimdi?
kimi dertten içer, kimi neşeden, ben ise içerim şişeden, dizelerine ilhan veren eylem.
er kişi şişeyi kafasına diktikten sonra hayatın sırrını verecektir, oturup dinlenilesidir.
aşk şarabı ise,
içerim ben şişeden,
herşeyden geçerim de,
kırmızıdan vazgeçmem.
karşılıklı cömertlik ve güvenin üst düzeyi..

okyanus ötesi paranoya ve korku çağına küçük ve görkemli direnişler, akdeniz dolaylarından..

mehmet öz sizi sağlıklı kılmaz.. ot suyuna para vermeyin..

ve hayyam'ı anlamak demek, şarap içip yıldızlara bakarak bir sevgili düşlemek değil..

yanılmayın,

yanıltmayın..
efkarlı adamın yapacağı iştir. hatta bir dikişte içmesi de beklenir.
"şarapla birlikte içilmek"tir. sen onu içerken o da seni içer çünkü. (bkz: dudaktan kalbe)
şarap için para dilenmeye doğru gidecek çileli yolun başlangıcındaki ilk eylem.
bardak sosyete işi şişe gariban işi diyerek de arkadaşlar arasında, benim tarafımdan sloganlaşan içme şekli, şişedeki kadar zevkli bir fondip şekli olmadığından dolayı fondip'e yakışan bir içiş biçimi, bir bardağın dibini gördüm demek var bir de şişenin dibini gördüm deyiş karizması var.
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
"kimi dertten içer, kimi sevinçten,
ama ben şişeden içerim, şişeden."*
şişeden takılan* canımız ciğerimizdir. kim uğraşır ki barda mevzusuyla hele birde kadeh mevzusu vardır ki aman derim ben size.. e tabi mecburiyetten dolayı kadehte içmek bu tür arkadaşlarımız için ızdıraptır.
*
şarap bardağından içilmesinden kolay olan eylemdir. bir kız şişeden şarap içiyorsa çok cekici olabilmektedir.
sevgiliyle beraber yapılacak en güzel şeylerden biridir.
(bkz: şomine önüne ayı postu serip şarap içmek)
suyu şişeden içmek gibi bir şey.
kolayı şişeden içmek gibi bir şey.
birayı şişeden içmek gibi bir şey.
öğrenci evlerinde bardak yıkama zahmetinden kurtulmak amacıyla uygulanan şarap içme yöntemi. ayrıca bu yöntem kullanıldığı taktirde ikide bir şişedeki şarabı bardağa doldurmanızda gerekmemektedir ve zamandanda tasarruf sağlanmaktadır.
(bkz: la bohem).
şarap içmenin en güzel yöntemi.
bütün şişenin içene ait olduğu eylemdir.
şarap içmek değil sarhoş olmak istenildiğinde yapılan eylem.
şarapçı
(bkz: köpeköldüren)
şarap şisesinde balık olmak isteyen insanın, tercihi.
depresif eylem.
şarabı bardağa doldurmaya üşenildiğinde veya bünyenin acil alkole ihtiyacı olduğunda uygulanabilir...